Yaman Teknik (Sol 1)
Kandıra Oto Galeri (Sol 2)
Valans Enerji (Sol 3)
Yolcu Şarküteri (Sağ 1)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Siyaset

'Bu başarının altında milletimize olsan sevdamız vardır'

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, önceki gün açıklanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıllık performansını değerlendirdi: “Bu bir sevda işidir” dedi.

13 Nisan 2021 Saat: 20:28
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 433 kez okunmuştur

Bu başarının altında milletimize olsan sevdamız vardır
'Bu başarının altında milletimize olsan sevdamız vardır'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın, “Sevdamız Kocaeli” başlığıyla iki yıllık görev süresini değerlendirdi. İki altın yıl olarak belirtilen dönemde ilimizde gerçekleştirilen 226 eser ve hizmet tanıtıldı, devam eden 85 eser ve hizmet hakkında bilgi verildi.

Toplam 3 milyar 979 milyon 605 bin TL’lik 311 eser ve hizmetin iki yıla sığdırılmasının büyük bir başarı olduğunu belirten Başkan Ellibeş, özellikle yapımı devam eden 1.105 konutluk İzmit Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi, 178 bin m2’lik alanda kurulacak Dilovası Kentsel Dönüşüm ve Kömürcüler OSB Projesi, Körfez 500 konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi, Derince Millet Bahçesi, 1,8 km’lik Karamürsel dal-çık projesi (bitme aşamasına geldi), 822 m çift hatlı İzmit Kuruçeşme Tramvay Hattı, 15,6 km’lik Gebze-Darıca metro hattının bu iki yıl içinde başlamış ve bazılarının bitme aşamasına gelmiş olmasının, verilen sözlerin tutulmasını ne kadar önemsendiğini gösterdiğini belirterek şunları söyledi: 

AMASIZ, FAKATSIZ HİZMET ANLAYIŞI

“AK Parti’nin belediyecilik anlayışında, verilen sözlerin mutlaka yerine getirilmesi vardır. Bunun en iyi örneğini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde bizler yaşıyoruz. Bugün hayata geçirilen ve yapımı devam eden her eser ve hizmetle ilgili bugüne kadar halkımıza hiçbir mazeret sunulmadı. Pandemi var, yapamıyoruz demeden her sözünü yerine getiren Büyükşehir Başkanımız ve ekibi var. Sadece kendi alanı içinde kalmıyor, ayrım yapmadan 12 ilçeye de yardım elini uzatıyor. Bugüne kadar yapılan bu hizmet ve yatırımları birilerinin kıskanması çok normal. Birileri yatırım yapmamayı, hizmet üretmemeyi, Kanal İstanbul gibi dünyada birçok dengeleri ülkemiz lehine çevirecek bir projeyi bile engellemeyi başarı sayarken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin amasız, fakatsız bu hizmet anlayışı takdire şayandır. Öyle inanıyorum ki, bu iki yılda elde edilen başarı, önümüzdeki üç yılda yapılacak ve şehrimize değer katacak diğer projelerin de habercisidir”.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑