Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 6)
Tonguçlar (Sağ 1)
Dinç Mühendislik Masaüstü
kocyigit (sağ blok 3)
Naturel Piknik (Sağ 4)
Dönmez İnşaat (Sağ 5)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Kültür

Bizkandırayız Müzik Topluluğu çok keyifli bir konser verdi

Bizkandırayız Müzik Topluluğu 8 Haziran perşembe günü Ferahnak Sanat Merkezinde çok keyifli bir konser verdi.

14 Haziran 2023 Saat: 23:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.453 kez okunmuştur

Bizkandırayız Müzik Topluluğu çok keyifli bir konser verdi
Bizkandırayız Müzik Topluluğu çok keyifli bir konser verdi

2018 yılında kurulan topluluk yaklaşık sekiz aydır İzmit Belediyesine ait Yunus Emre Kültür Merkezinde çalışmalarını sürdürüyor idi.

Şef Onur Aysu ve Özge Aysu yönetimindeki koro, bu yıl rast makamındaki eserleri seslendirdiler. Klasik sanat müziği kapsamındaki ağır eserlerin yanında ikinci bölümde daha güncel parçalar solistler tarafından seslendirildi.

Programın açılış konuşmasını topluluk adına Nazlı Şen yaptı. Önceki dönem hocaları Engin ve Şahin Ecevit çiftine ayrıca koroyu bir araya getiren Aygün Aynagöz’e teşekkür etti. Programın sunuculuğunu Gülşah Güzel gerçekleştirdi.

Program sonunda Aygün Aynagöz çalışmalarımızı yapmaya olanak sağlayan İzmit Belediyesi başkanı Fatma Kaplan Hürriyet e ve Kandıra da yapılan çalışmalarda kendilerine ve sanatın gelişmesi için sanat etkinliklerine kapılarını açan Teoman Yelkencioğlu’na teşekkür etti.

Önceki dönem şeflerinden Engin ve Şahin Ecevit in gönderdiği duygusal mesajı okuyan Aynagöz koro üyeleri ve sazendelere teşekkür belgesini aileleri ile birlikte verdi. Şef Onur Aysu ya plaketini İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Necat Çakır takdim etti.

Saz heyetinde Kanunda Ahmet Çeviker, kemanda Emir Turhan, klasik kemençe de Burak Koşumcu, kabak kemane de Güzel Sanatlar okul birincisi Berkan Geçgen, Ney de Güngör Barış Görgün, Ud da Gökhan Çaylak, viyola da Özge Aysu, Çello da Onur Aysu, ritm de Nurten Yılmaz ve Aygün Aynagöz vardı.

Koro üyeleri, Aysel - Atilla Öztan, Aytaç Kürekçioğlu, Deniz Açıkgöz, Gül Alkan, Kadir Özdemir, Nazlı Öz, Nazlı Şen, Neslihan Küçük, Nurşen Aynagöz, Olcay Tokdemir, Serdar Dündar, Tarık Kardeş ve Yalçın Akkan bulundu.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑