Yaman Teknik (Sol 2)
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Naturel Piknik (Sol 4)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Siyaset

BBP’de görev değişimi yapıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanlığı görevinden affını isteyen Remzi Kaya, göreve atanan Kaan Şengil’e görevi teslim etti

10 Ağustos 2022 Saat: 11:52
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 235 kez okunmuştur

BBP’de görev değişimi yapıldı
BBP’de görev değişimi yapıldı

BBP Kocaeli İl Başkanlığı görevine atanan Kaan Şengil, il başkanlığı binasında gerçekleşen görev teslim töreniyle görevden affını isteyen Remzi Kaya'dan görevi devraldı. Geçtiğimiz aylarda Konya Tanıtım Günleri etkinliğinde, Cumhur İttifakı içerisinde yer almalarına rağmen Genel Başkanları Mustafa Destici’nin isminin zikredilmemesi üzerine sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, görevden affını istemişti. BBP Genel Merkezi tarafından af talebi olumlu karşılanan Kaya, geçtiğimiz hafta kararı açıklarken yerine de Alperen Ocakları Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil’in atandığı kamuoyuna duyurmuştu. Yaşanan olay sonrası görev değişimi gerçekleşti ve açıklamalar yapıldı.

HİZMET EDECEĞİME SÖZ VERİYORUM
Görev değişiminin yaşandığı toplantıda konuşan önce ki il başkanı Remzi Kaya "Malumunuz genel merkeze görevden affımı istediğimi ilettim ve kabul edildi. Bu talebimiz sonrası göreve Alperen Ocakları Kocaeli İl Başkanımız Kaan Şengil atandı. 4 yıllık görev sürem sona erdi, bu yolda benimle birlikte yürüyen arkadaşlarıma teşekkür ederken, genel başkanım Mustafa Destici'ye bu görevi bana layık gördüğü için saygılarımı sunuyorum. Buradan Kocaeli Valimize, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza da teşekkürlerimizi bir borç bilirim. Ben bundan sonra da davamın ve yeni il başkanıma hizmet edeceğime söz veriyor, kendisinin bu görevi layığıyla yerine getirecektir. Benim kendisine güvenim tamdır." ifadelerini kullandı.

ÇOK FARKLI YERLERE GELECEK
BBP Kocaeli İl Başkanı Kaan Şengil açıklamasında şunları söyledi: "Biz Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolundan giden Alperenler olarak siyaseti bir fazilet aracı olarak görüyoruz, kendisinin ‘Biz siyaseti bir benlik kavgası olarak görmüyoruz, bunu feragat olarak görüyoruz.’ sözüyle hareket ediyoruz. Ben ülküdaşlarımıza çağrıda bulunmak isterim. Gençlerimizi, çocuklarımızı Alperen Ocaklarına ve partimize bekliyoruz. Biz Anadolu insanımız için siyaset yapıyoruz. Her yıl şehit olduğu tarihte hatırlanan, ardından da unutulan şehit yakını, Anadolu insanı devlet kapısında daha iyi muamele görsün diye siyaset yapıyoruz. Bundan sonra Büyük Birlik Partisi Kocaeli’de çok daha farklı yerlere gelecek. Çok güçlü bir şekilde bu işin altından kalkacağız.”

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑