Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Bakanlık paylaştı: İşte yerli pasaport ve yeni sürücü belgesi

Kabine toplantısı kararlarından biri olan yerli ve milli pasaportun kısa sürede hizmete sunulacağı açıklandı. Üretimi için altyapının kurulduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ağustos ayı itibarıyla vatandaşlarımıza verilmeye başlanacak" dedi.

11 Mayıs 2022 Saat: 08:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 858 kez okunmuştur

Bakanlık paylaştı: İşte yerli pasaport ve yeni sürücü belgesi
Bakanlık paylaştı: İşte yerli pasaport ve yeni sürücü belgesi

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce hazırlıkları yürütülen "Yerli E-Pasaport, Yeni E-Mavi Kart ve E-Sürücü Belgesi" görsellerini paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzun süredir hazırlıkları yürütülen önemli projelerden birinin de yerli ve milli pasaport üretimi olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlıkları yürütülen yerli ve milli pasaport üretimine ilişkin, "Çip krizi sebebiyle küresel tedarik imkanları zorlaşan pasaport üretimini ülkemizde gerçekleştirecek altyapıyı kurduk" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünyanın en güvenli pasaportlarından biri olduğunu söylediği yeni pasaportun sayfaları, Topkapı Sarayı ile başlayıp, birinci Meclis Binası ile sona eriyor ve tam ortasında da Ayasofya Camisi bulunuyor.

Yerli pasaportun ağustos ayı itibarıyla vatandaşlara verilmeye başlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni pasaportumuzun da ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑