Yaman Teknik (Sol 1)
Eriş Organizasyon (Sol 2)
Tonguçlar (Sağ 2)
Dönmez İnşaat (Sağ 3)
Coşkun Kırtasiye (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

318 bin öğrenci, 25 bin öğretmen için tatil başlıyor

318 bin öğrenci, 25 bin öğretmen için iki haftalık sömestri tatili bugün itibariyle başlıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, öğretmenlerin ve velilerin hassasiyetleri sayesinde çok güzel bir dönem geçirdiklerini ifade ederek,

21 Ocak 2022 Saat: 12:28
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 296 kez okunmuştur

Sömestr tatili bugün başlıyor
318 bin öğrenci, 25 bin öğretmen için tatil başlıyor

COVİD-19 pandemisi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılı, 6 Eylül 2021'de yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlatıldı. Öğrenciler yarıyıl tatili öncesi son derslerine bugün girecek. Bu kapsamda, öğrenciler, okullarında birinci dönem karne heyecanı yaşayacak.

AÇIKLAMA YAPTI
KOCAELİ’de 318 bin öğrenci ve 25 bin öğretmen için tatil başlıyor. Gazetemize ilk döneme dair değerlendirme yapan Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, “Öğrenciler bir buçuk yıl uzaktan eğitim aldılar. Bu durum psikolojik açıdan onları zorladı. Yüz yüze eğitimin ardından ise öğrencilerimiz asosyalikten kurtuldu” dedi.

SAĞLIKLI SÜREÇ
ÖTE yandan Akmanşen, öğretmenler ve velilerin hassasiyetleri nedeniyle korktuklarının başına gelmediğini ifade ederek, “Örneğin okul karantinası hiç olmadı. Yüzdeye vurursak yüksek oranda sınıf karantinası da olmadı. Pandemiye rağmen çok sağlıklı bir süreç yaşadık. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑