Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Adliye

Şimdi de koronavirüs hırsızları çıktı! Tarama yapacağız deyip...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Emniyet Genel Müdürlüğü koronavirüse ilişkin dolandırıcılık uyarısında bulundu.

14 Mart 2020 Saat: 21:44
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.955 kez okunmuştur

Şimdi de koronavirüs hırsızları çıktı! Tarama yapacağız deyip...
Şimdi de koronavirüs hırsızları çıktı! Tarama yapacağız deyip...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de 5 kişide koronavirüs sonuçlarının pozitif çıktığını açıklamıştı. Sağlık Bakanlığı koronavirüse karşı önlemleri en üst seviyeye çıkardı. Hırsızların ve dolandırıcıların ise şeytanın aklına gelmeyecek yöntemlerle halkı mağdur ettiği ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı'nın adını kullanan bazı kişilerin evlere gidip bakanlıktan geldiklerini, koronavirüs testi yaptıklarını söyleyerek içeriye girdikleri, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karıştıkları tespit edildi. Yüzlerce vatandaşın ihbarda bulunduğu Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi; böyle bir uygulamalarının olmadığını ve vatandaşların bu konuda çok dikkatli olması gerektiğini aktardı.

“RİSK TARAMASI ÇAT KAPI YAPILMAZ”

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size TELEFON GELMEMİŞSE, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. KÖTÜ NİYETLİLERE KARŞI DA TEDBİRLİ OLALIM!” diye uyardı.

Emniyet Genel Müdürlüğü de koronavirüs uyarısında bulundu. Yapılan uyarıda "Korona virüs risk taraması ALO 184'ün sizi araması sonrası gerçekleşmektedir. Vatandaşlarımızın iyi niyetinden faydalanıp hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer suçlara meyilli kişilere karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını, bu gibi konularla karşılaşan vatandaşlarımızın ivedi olarak kolluk birimlerine 112 - 155 - 156 haber vermesini bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Coşkun Kırtasiye
Yaman
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat