Büyükşehir Site Üstü
Logonun alti
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

Kandıra'ya 45 yeni istihdam

2020 Yılı SOGEP Başarılı Proje Başvuruları Kandıra Kırsal Kalkınma Platformu – 3K İlk Tarım” konulu protokol imza töreni, Vali Seddar Yavuz’un katılımıyla gerçekleştirildi.

22 Ekim 2020 Saat: 15:40
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.732 kez okunmuştur

Kandıra'ya 45  yeni istihdam
Kandıra'ya 45  yeni istihdam

İstihdamı artırıp, kırsaldan kente göçü engelleyerek, dezavantajlı grupların işsizlik, mesleki eğitim düzeyi düşüklüğü, ekonomik ve sosyal eşitsizlik gibi ortak sorunlarına sürdürülebilir bir tarım uygulaması ile kırsal kalkınma modeli oluşturup çözüm sağlamak amacıyla “2020 Yılı SOGEP Başarılı Proje Başvuruları Kandıra Kırsal Kalkınma Platformu – 3K İlk Tarım” konulu protokol imza töreni, Valimiz Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Kandıra Kaymakamlığı, Kandıra Belediyesi, İŞ-KUR, Kandıra Ziraat Odası, Kandıra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Ltd. Şti. ve Ahmet Emir Drahşan işbirliğiyle hazırlanan projenin imza töreni Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Törene; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un yanı sıra, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu katıldı.

Vali Seddar Yavuz, konu ile ilgili yaptığı konuşmalarında; “Bugün yine çok güzel bir faaliyet için bir arada bulunuyoruz. Öncelikle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza bu projeyi hazırlayarak, toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik ve dünyanın en büyük sorunlarından bir tanesi olan gıda ve tarımla ilgili bir proje yapması vesilesiyle şükranlarımı sunuyorum. Tarıma, tarıma dayalı sanayiye ve aromatik tıbbi bitkiler dahil olmak üzere ithal ettiğimiz bir çok ham maddeyi üretebilecek potansiyele sahibiz.

Diğer taraftan pandemi de gösterdi ki en stratejik sektörlerden bir tanesi tarım ve gıdadır. Bu anlamda pandemi döneminde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümetimizin almış olduğu tedbirler, diğer taraftan tarım sektöründeki çiftçilerimizin ve bu konuda destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımızın koordineli bir şekilde çalışmasıyla bu güne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

Bu anlamlı proje vesilesiyle sponsorluk yaparak kaynak ayıran Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ve ekibine, kıymetli Başkanımıza ve katkı sunan değerli Rektörümüze, Doğu Marmara Kalkınma Ajansımıza teşekkür ediyorum.” diyen Vali Seddar Yavuz projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

“2020 Yılı SOGEP Başarılı Proje Başvuruları Kandıra Kırsal Kalkınma Platformu - 3k İlk Tarım” konulu proje ile; Kandıra Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan sosyal yardım alan ve Kandıra da ikamet edip İŞKUR'a kayıtlı aktif iş arayan işsizler arasından, proje kapsamında verilecek olan eğitim ve sertifikasyon programlarını tamamlamış olmak koşuluyla 28 kadın, 15 Erkek, 2 engelli vatandaşımız çeşitli alanlarda istihdam edilecektir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bebek fındık
ENERJI
OTO
Yaman
dönmez
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat