Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Siyaset

CHP Kandıra’da kazanan; Eyisabuncular

İki adayla gerçekleşen CHP Kandıra İlçe Kongresi’nde 3 oy farkla kazanan Gülay Eyisabuncular oldu.

8 Ocak 2020 Saat: 18:09
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.275 kez okunmuştur

CHP Kandıra’da kazanan; Eyisabuncular
CHP Kandıra’da kazanan; Eyisabuncular

Cumhuriyet Halk Partisi Kandıra İlçe Örgütü’nün Olağan Genel Kurul Toplantısı, Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Gülay Eyisabuncular ile Gürcan Yalçıntuğ’un yarıştığı kongrede 125 delege oy kullanırken 64 oy alan Eyisabuncular, başkan seçildi. Kongreye CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ile Haydar Akar, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli eski milletvekilleri Prof. Dr. Hurşit Güneş ile Hikmet Erenkaya, Kandıra eski belediye başkanları Kenan Evin ile Mustafa Öğren, geçmiş dönem ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

ONUR DUYDUM

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede divan başkanlığını Necat Çakır, katip üyeliği ise Ömer Şahin ve Erdal Açıkgöz yürüttü. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu, görev yaptığı yönetim kurulu üyelerine emekleri için teşekkür ederek, “Savaşlarda cepheden cepheye at koşturan, dört bin kitap okuyan ve hatta en önemlisi ülke kuran şahsiyetin kurduğu partide yaklaşık olarak bir buçuk sene yapmış olduğum ilçe başkanlığı görevimden dolayı onur duyuyorum. Öncelikle kayyum daha sonra atama olarak oluşturulan yönetim kurulu arkadaşlarıma, ilçe kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

“BIRAKIN ARTIK KOLTUK KAVGASINI”

Programda söz alan Akçaova delegesi Hüseyin Yüce, Kandıra haritası ile kürsüye çıkarak ilçeye yapılacak olan barajları ve çöp depolama alanlarını eleştirerek “Kandıra yok olacak, neden genel merkez sesimizi duymuyor?” ifadelerini kullandı. İlçe yönetimini de eleştiren Yüce, “Koltuk derdi için her şeyi geride bırakıyoruz. Bırakın artık koltuk kavgasını! Biz mutlu, huzurlu bir Kandıra istiyoruz. Halktan kopuk bir yaşam sürmemeliyiz. Biz sizleri halkın yanında görmek istiyoruz, koltuklarda değil” dedi.

İKTİDAR HALKIN SORUNLARIYLA İLGİLENMİYOR

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise, “Sabah televizyonu açtığınızda ne ile karşılaşacağınızı bilemiyorsunuz. Her gün yeni bir gündem yaratılıyor. Ancak ülkenin esas gündemi hiçbir basında yer almıyor. Çünkü halkın sorunlarıyla ilgilenen bir iktidar yok. Bugün konuşmamız gereken en önemli sorun işsizlik, yoksulluk. Kandıra talan ediliyor, her tarafı emlakçı mafyası basmış, parsel parsel satıyorlar. Yoksul vatandaşların hissesini alıyorlar, tek tek köylülerin evini tarlalarını alıyorlar. İstanbul büyüdükçe Kandıra'ya gelip ilçeyi taş ocaklarına boğuyorlar. Su yetmiyor, Kandıra’nın alanlarını gasp ediyorlar. CHP bu sorunları gündeme getirdiğinde yeni bir gündemle konuyu kapatıyorlar. Yanlışlarını söylediğimizde onlar bize geçmişimizle saldırıyorlar” dedi.  

KANDIRA’DA ŞANSLIYIZ

Sözlerini sürdüren Tarhan, “Yerel seçimlerle birlikte sistem değişti. AKP’ye oy veren vatandaşlar isyana başladı. Bu hafta sonu seçim olsa seçimi kaybediyorlar. Onun için bizim kongrelerimiz önemli. Onun için kongremiz önemli. Omuz omuza verip hep birlikte muhalefet yapmamız gerekiyor. Bugünkü düzeni değiştirmek için yarınlara ufuk açmamız gerekiyor. Bugün Kandıra’dayız. Genç olsun, kadın olsun diye eleştiri alıyorduk. Bugün şanslıyız. Bir kadın ve bir genç adayımız var. İkisini de kutluyorum. İki aday da seçimi kazanmıştır. Çünkü bu salonda kaybeden siz olmayacaksınız. Siz partimize güç vererek omuz vererek yönetime talip olmuşsunuz. Bu salonda kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. İkinizden biri başkan olacak ancak diğer başkanımız kendisiyle yol yürüyecek, birlikte çalışacaktır. Volkan başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek olan başkanımıza ve ekibine de başarılar diliyoruz” dedi.

BENİ BIRAKMAYIN

“Kandıralılar sessizdir ama cesurdur” diyerek sözlerine başlayan CHP Kocaeli eski milletvekili Hurşit Güneş, “Ülkemiz zor bir durumda, herkes bunu söylüyor. AK Partililer bile bunu söylüyor. Siyasette düzeltilemez hatalar vardır. Kandıra İstanbul’un su bidonu oldu. Topraklarımız elimizden gidiyor. Nüfusumuz düşüyor. Köylere gittiğimizde sadece yaşlılarımızı görüyoruz. Kandıra çok özel bir yer, Kocaeli’nin en kadim ilçesi. Ben Kocaeli milletvekili oldum. Tüm Kocaeli halkına minnet borçluyum. Aday olmadığım dönemlerde köylere gittim. Her zaman partide çalıştım. Ben her zaman Kandıralı olmaktan gurur duydum ve bunu her ortamda söyledim. Her zaman Cumhuriyet Halk Partili oldum ve bununla kıvanç duydum. Ben Turan Güneş’in oğluyum. Bununla hiç övünmedim ama kıvanç duydum. Her seferinde il delegesi olmaktan da gurur duydum, sizlere minnet borçluyum. Kandıra’da birlik ve beraberlik içinde olmasını çok isterim. Ama beceremedik. Bunun benim kusurum olmadığını düşünüyorum. Birileri Hurşit Güneş artık siyaseti bıraksın diyor. Ben hiçbir zaman Kandıralıları ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni bırakmayacağım. Ben sizlerden ayrılmak istemiyorum, sizlerde beni bırakmayın.  Kandıra kendi birliğini ve dirliğini kaybetmesin. Yoksa çok üzülürüm. Kandıra’dan herhangi biri beni gecenin 3’nde bile arıyor.  Kimse benim Kandıralı oluşumu, Cumhuriyet Halk Partili oluşumu sorgulamamalı, böyle bir hakkı olmamalı. Biz bu partinin içine doğduk, bu partide yaşayacağız. Benim için bu kongre Kandıra da var olma kongresi anlamına geldi. Ama herkesi kucaklıyorum, bu da bilinmeli. Ben profesör olabilirim, bakan çocuğu olabilirim ama içinizden bir neferim. İnşallah kongremiz ilçemiz için ülkemiz için hayırlı olur” ifadelerini kullandı.  

SARIBAY VEDA ETTİ

İki ay sonra yapılacak olan il kongresinde aday olmayacağını belirterek veda konuşması yaptığını söyleyen İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Kandıra’da iki adayımız var. Kadın ve genç istiyorduk, ikisi de var. Burada kaybeden olmayacak, Cumhuriyet Halk Partisi kazanmış olacak ve kaybeden adayımız kazanan başkanımızın yanında olacak. Bundan hiç şüphem yok. 5 yıl süren başkanlık dönemimde iyi kötü anlarımız oldu. Bazı hatalar da yaptık. Tüm yanlışlarımıza rağmen Kandıralılar bizi bağrına bastı. Kenan Çapraz, Recep Şenol, Muzaffer Yağız ve Gülay Eyisabuncular ile uzun süre birlikte çalıştık. Üzerlerinde hakkım varsa haklarını helal etsinler. Volkan Bulgurcu arkadaşımız işlerinin yoğunluğuna rağmen bizleri kırmadı, taşın altına elini koydu, kendisine teşekkür ediyorum. Kongrede her iki adaya da başarılar diliyorum. İki ay sonra yapılacak kongrede aday olmayacağım ama sizlerden de kopmayacağım. Her zaman yanınızdayım, emrinizdeyim. Kongremizin Kandıra’mıza ve Kocaeli’mize iyilikler güzellikler getirmesini temenni ediyorum” dedi.

KANDIRA’YI ALACAĞIZ

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise, “Birlikte olmaya devam edersek, eksiklerimizi örtebilirsek, 2023 seçimlerinde hem Kandıra’yı hem Büyükşehir’i alacağız. Ama sizlere çok büyük işler düşüyor. Sokağa çıktığımızda partimizi vatandaşa çok güzel anlatmalıyız. Biz yola, köprüye, hastaneye karşı çıkmamalıyız. Biz yolsuzluğa, talana, yağmaya karşı çıkmalı, bunları anlatmalıyız. Bunu tek başına milletvekillerin, ilçe başkanlarının yapması yetmez. Başarı istiyorsak her birimize bu görev düşüyor. Bunu başarabilirsek iktidar oluruz” dedi. Ardından kongredeki adaylar ile birlikte poz veren Akar, “Biz birlikte varız. Beraber olduğumuz sürece bizi kimse yıkamayacaktır” diyerek toplu fotoğraf çektirdi.

TARİHİ BİR YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ

Protokol konuşmalarının ardından söz alan İlçe Başkan Adayı Gürcan Yalçıntuğ, “Bugün burada tarihi bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuğun sonunda kazanan CHP ilçe örgütü ve ilçe halkımız olacaktır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’ni mutlu ve özgür olmaları için adayız. Partimizin genç, yetenekli adaylarını bir araya getirerek başarı elde eden sağlam zemin elde eden, çiftçinin umudu haline gelmek için adayız. Yeni nesil güçlü örgüt yapılanması için adayız. Partimize verilen desteği tüm köylerimize yaymak için Kandıra’da partimizi birinci parti yapmak için adayız. Bunları yapabilmek için projelerimiz var. Öncelikle asla ben değil biz diyen bir anlayışla yola çıkacağız. Tespit ettiğimiz tüm eksiklikleri süratla gidererek parti üyesi yaparak üye sayısını hızlıca arttıracağız” dedi.

ZORUNLU OLARAK İSTİFA ETTİM

İlçe Başkan Adayı Gülay Eyisabuncular ise, “3. Kez burada kürsü konuşması yapıyorum. Biraz üzgün ve burukluk yaşıyorum. Partimize emek veren İsmail Açıkgöz aramızda değil. Kendisini birkez daha rahmetle anıyorum. İki adaylı kongreye gidiyoruz. Keşke 3-4 adaylı yaşasaydık. Diğer adayımıza başarılar diliyorum. Çıkacak sonuç başarısızlık sonucu değildir, kaybedeni kazananaı olmayan bir seçim olacaktır. Kazanan partimiz olacaktır. Heyecanlı bir süreç yaşadık. En çok istifam konuşuldu. Örgüt kararı ile görevi bırakmıştım. Görevi bırakmak partimi bırakmak değil, unvanı bırakmaktır. O dönem örgütümün kararına uydum. İstifa etmek, bazen zorunluluk, bazen sorumluluktu. Ben zorunlu olarak bıraktım. Yarım kalan işi tamamlamak da boynumun borcudur” ifadelerini kullandı.

EYİSABUNCULAR KAZANDI

Yapılan oylama sonucu Gülay Eyisabuncular 64, Gürcan Yalçıntuğ 61 oy aldı. İşte CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular’ın listesi; Yönetim Kurulu Asil: Serkan Açıkgöz, Hasan Akyıl, Sedat Çetinkaya, Ahmet Demir, Alper Güngör, Sabahattin Güngör, Murat İlk, Ahmet Kaba, Sevgi Keskin, Ali Rıza Kır, Nejla Kuru, Fikret Özcan, Eyyup Özdemir, Songül Yaşar.

İl Delegeleri: Hurşit Güneş, Sevim Deren, Gülay Eyisabuncular, Recep Şenol, Gülcan Özdemir, Erdal Açıkgöz, Ersöz Soykan, Ayhan Alkan, Murat İlk, Adem Dursun, Hasan Yener, Songül Yaşar, Erhan Sert, Hüseyin Seyrek, Arzu Güngör.

İşte Gürcan Yalçıntuğ’un listesi!

Gürcan Yalçıntuğ Ceyhun Güzel Asım Filiz Emre Safa Alkan Volkan Cansever Cem Durmuş Emre Çelebi Esengül Aytaç Ersöz Sadiber İçöz Talun Şahver Oruç Gülay Keleş Barış Yılmaz Muhammer Bayır Ayhan Pehlivan

YEDEK LİSTE

Cengiz Aktaş Mustafa Varol Nazmi Yüce Mehmet Erel Aziz Usta Gülten Akın Küberiye Kaba Ayşe Kardaş Ayhan Özcan Mustafa Köse Metehan Uçar Oğuz  Uyguner Soner Solmaz Emine Demiröz Faize Özmenek

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
Bebek fındık
Yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat