Büyükşehir Site Üstü
Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Siyaset

Başkan Ölmez; “Ankara’dan Kandıra’ya bakarak yorum yapıyor”

AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Kandıralı üreticilerin sahipsiz bırakıldığını belirtmesi üzerine basın açıklaması yaptı.

26 Haziran 2020 Saat: 05:57
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 9.787 kez okunmuştur

Başkan Ölmez; “Ankara’dan Kandıra’ya bakarak yorum yapıyor”
Başkan Ölmez; “Ankara’dan Kandıra’ya bakarak yorum yapıyor”

AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yaparak Kandıralı üreticinin sahipsiz bırakıldığını dile getirmesi üzerine basın açıklaması yaparak Türkkan’ın iddalarına cevap verdi. Kandıra’da aşırı yağış sonucu tarlaların zarar gördüğünü, üreticilerin geçtiğimiz yıl olduğu gibi destek alamayacağını ve mağdur olduğunu söyleyen Türkkan’a yanıt veren Ölmez, "İddia edildiği üzere fındık bahçelerinde hasar yoktur. Milletvekili Türkkan bu açıklamayı Ankara’da meclis kürsüsünden yaptığı sırada AK Parti Milletvekilimiz Radiye Sezer Katırcıoğlu fındık çalışma grubu ile fındık çiftçilerimizden gelen sorun ve talepleri değerlendirdiğini belirtmek isterim" dedi. 

KANDIRA'YA UZAKTAN BAKIYOR

Erol Ölmez’in açıklamaları şu şekilde, "İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın meclis kürsüsünden 16 Haziran Salı günü yaptığı açıklamada Kandıra’mızda yaşanan aşırı yağışlarla Kandıra çiftçimizin mağdur ve perişan olduğu yönündeki söylemlerine istinaden, bölgedeki gelişmeleri yakından takip eden biri olarak yanıt verme zorunluluğu doğmuştur. Kandıra’ya uzaktan bakarak yorum yapan Türkkan’ın iddialarına karşın, yağışlar normal seviyede devam ederken aniden bastıran kısmi süreli şiddetli yağış sonucu Lokmanlı, Süllü, Ferizli, İncecik mahallelerimizin bir kısmının kapladığı Arıklar havzasında suyun dere yataklarından tarım alanlarına taştığı görülmüştür.

HASAR YOK 

Kandıra Belediye Başkanımız’ın öncülüğünde Kandıra Belediyemizin tüm ekipleri, İSU ekipleri, Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanlığı yağış devam ederken sahaya inmiş ve gerekli faaliyetlerini icra etmişlerdir. Bu çalışmalardan çiftçimizin mağdur olmaması ve tarımsal faaliyetlerin aksamaması için kurumlar var gücüyle çalışmıştır. Kaymakamlık bünyesinde afet, hasar tespit komisyonu görev başında olup şuana kadar hasar tespit için resmi başvuran olmadığının altını çizmek isterim. Çalışmalar devam etmektedir. İddia edildiği üzere fındık bahçelerinde hasar yoktur. Milletvekili Türkkan bu açıklamayı Ankara’da meclis kürsüsünden yaptığı sırada AK Parti Milletvekilimiz Radiye Sezer Katırcıoğlu fındık çalışma grubu ile fındık çiftçilerimizden gelen sorun ve talepleri değerlendirdiğini de ayrıca belirtmek isterim."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bebek fındık
ENERJI
OTO
Yaman
dönmez
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat