Büyükşehir Site Üstü
Logonun alti
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

Bağımlılıkla mücadele için Üniversitelerle çalışılacak

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon toplantısında konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Toplumun dezavantajlı grupları olarak nitelendirdiğimiz gruplara yönelik sosyal ve ekonomik projeleri devreye koymamız gerekiyor.

22 Ekim 2020 Saat: 08:40
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 708 kez okunmuştur

Bağımlılıkla mücadele için Üniversitelerle çalışılacak
Bağımlılıkla mücadele için Üniversitelerle çalışılacak

Kocaeli’nde madde bağımlılığının azaltılması ve önlenmesi, madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcıları Dursun Balaban, Suat Yıldız, Ekrem Çalık, İsmail Gültekin, İlçe Kaymakamları, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Keskiner, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Albay Ümit İlbayı, kamu kuruluşlarının il müdürleri, oda, birlik, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

TOPLUMU TEHDİT EDEN ÖNEMLİ BİR SORUN

Toplantıda konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesinin bağımlılık olduğunu belirterek, “Bu sorun hem insan sağlığını hem de toplumu ve toplumun geleceğini tehdit eden önemli bir sorun olarak karşımızda duruyor. Böylesine çok yönlü bir sorunu sadece bir kurumun bir kuruluşun inisiyatifine bırakmak ya da bundan çözüm beklemek oldukça iyimser bir bakış açısı olur. Bu nedenle toplumun tüm kesimlerinin tüm kamu kuruluşlarının birlikte hareket ederek çözebileceği, mücadele edeceği bir alan olarak değerlendiriyoruz.” Dedi.

ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİ

Hükümetin, bağımlılıkla mücadele konusunda aldığı kararlar ve attığı adımlardan da bahseden Vali Yavuz, buna ilişkin olarak ilimizde de detaylı stratejik planların hazırlandığını belirterek, “Önümüzdeki dönemde özellikle toplumun dezavantajlı grupları olarak nitelendirdiğimiz gruplara yönelik sosyal ve ekonomik projeleri devreye koymamız gerekiyor. İlimiz bunun için oldukça iyi bir model olabilir. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte üniversitelerimizle iş birliği yapmak suretiyle bu konuyu ağırlıklı olarak ele alıp, ne tür projeler yürütülebilir gibi çalışmaları üniversitelerimiz ile birlikte çalışıp sonuçlarını da kamuoyu ile paylaşacağız.” diyerek, toplantının hayırlı sonuçlar doğurmasını diledi.

9 AYLIK DÖNEM DEĞERLENDİRİLDİ

Toplantıda yapılan konuşmaların ardından Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı 2020 yılı ilk 9 aylık dönem uyuşturucu arzıyla mücadele çalışmalarına ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler. Daha sonra toplantıya katılan kurul üyeleri de bağımlılıkla mücadele konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Seddar Yavuz ve kurul üyelerine bilgi verdiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bebek fındık
OTO
ENERJI
Yaman
dönmez
Coşkun Kırtasiye