Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 5)
Tonguçlar (Sağ 1)
Bambi Yatak (Sağ 2)
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Sağlık

Kandıra'da sağlık çalışanlarına saldırı!

Kefken Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) görev yapan sağlık çalışanlarına görevleri başında yapılan sözlü ve fiili saldırı gerçekleşirken sağlıkçılar saldırıya tepki gösterdi.

12 Temmuz 2023 Saat: 13:06
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.788 kez okunmuştur

Kandırada sağlık çalışanlarına saldırı!
Kandıra'da sağlık çalışanlarına saldırı!

Kefken Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) görev yapan sağlık çalışanları, görevleri başında sözlü ve fiili şiddete maruz kalmıştı. Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Serkan Kökduman ile mağdur sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Başkan Çeker, burada yaptığı açıklamada “Sağlık çalışanlarına yapılan sözlü ve fiili şiddetin izahı mümkün değildir. Yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz” dedi.

‘ARDI ARKASI KESİLMİYOR’

 Çeker’in açıklamaları şöyle: Bu tür vahşetlerden birisi de Kandıra ilçemizde faaliyet gösteren Kefken Aile Sağlığı Merkezinde meydana gelmiştir. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara en ağır cezalar verilmeli.

‘TATİLCİLER YOĞUNLUK OLUŞTURUYOR’
 Kefken (ASM)’de 2 adet Aile Hekimliği birimi bulunmaktadır. Bir birimde 3000, diğer birimde 2800 nüfus kayıtlıdır. 2 birimli olan ASM’de 2 aile hekimi, 2 adet aile sağlığı çalışanı ve bir de hizmetli personel bulunmaktadır. ASM’ye kayıtlı yaklaşık 5800 kayıtlı hastaya hizmet vermektedirler. Mayıs ayından itibaren bölgeye yoğun tatilci gelmektedir.

‘DÜZENLEME UYGULANMIYOR’
Kefken ASM’de görev yapan sağlık çalışanları görevleri başında iken M. Kaymaz tarafından sözlü ve fiili şiddete uğramıştır. Konu hakkında beyaz kod verilmiştir. M. Kaymaz hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. 

‘HAPİS CEZASI VERİLSİN’
 Buradaki herhangi bir suçun ertelenmesi, paraya çevrilmesi imkansız hale getirilerek hapis cezası ile cezalandırılması gereklidir. Böylesine korkunç olayların yaşanması yaptırımların ne kadar ağır olması, tedbirlerin en üst seviyede alınması gerektiğini göstermektedir. Sıfır toleranslı alan uygulaması dışında istinasız tutuklu yargılama ve şiddet uygulayanlara acil haller dışında kamu sağlık hizmetinin belirli bir süre ücretli verilmesi gibi önlemler acilen hayata geçmelidir. Aksi takdirde ne yazık ki şiddetin önlenmesi mümkün değildir.

GEÇİCİ PERSONEL TALEBİ
Yaz aylarında yoğun nüfus akınana uğrayan bu beldemizde haziran ayı ile birlikte 112 Acil Sağlık Hizmet istasyonu açıyor ise bölgeye gelen tatilcilere de sağlık hizmeti sunulması için poliklinik hizmeti verilmelidir. Sendika olarak idarecilere çağrımız acil alarak bölgedeki tatilcilerin sağlık hizmeti alabilmesidir. ASM yoğunluğunun azaltılması ve bölgeye geçici poliklinik hizmeti verilmesi için geçici olarak hekim ve sağlık personeli görevlendirilmelidir. Sendika olarak konunun takipçisi olacağız.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑