Kılıç Elektrik
Eriş Organizasyon (Sol 3)
Ata Fırın
Yaman Teknik (Sol 5)
Tonguçlar (Sağ 1)
Bambi Yatak (Sağ 2)
Naturel Piknik (Sağ 3)
Dönmez İnşaat (Sağ 4)
Mavi Köşe (Haber İçi Resim Üstü)

Yaşam

Büyükakın: Her emanetin koruyucusu sizlersiniz

Zabıta Teşkilatı’nın 196. yıldönümünü Kocaeli’de kutlayan Bem-Bir-Sen, Antikkapı’da zabıtaları ağırladı. Zabıtalara ‘görünmez kahramanlar’ diyerek seslenirken Başkan Büyükakın da “Şehirde her emanetin koruyucusu sizlersiniz” dedi

7 Eylül 2022 Saat: 19:53
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 569 kez okunmuştur

Büyükakın: Her emanetin koruyucusu sizlersiniz
Büyükakın: Her emanetin koruyucusu sizlersiniz

Her yıl eylül ayının ilk haftasında kutlanan Zabıta Haftası, Bem-Bir-Sen Kocaeli Şubesi’nin, Antik Kapı Restaurant’ta düzenlediği programla coşkulu bir şekilde kutlandı. Programa; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Uysal, Zabıta Daire Başkanı Arif Usta, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Zabıta Konfederasyonu Başkanı Abdurrahman Karabudak, Memur-Sen Kocaeli İl Başkanı Şahin Yaşlık, Bem-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Faruk Zihni, Memur-Sen Kocaeli Şube Başkanları, Kocaeli AFAD İl Müdürü Mehmet Emin Koçan, zabıta amirleri ve memurlar katıldı.

Başkan Büyükakın, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu
‘ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM’
İlginin yoğun olduğu program, protokol konuşmaları ve Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanı aynı zamanda devlet sanatçısı ve ozanı Taner Öztürkoğlu’nun şiir okuması ile devam etti. Programda Bem-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Faruk Zihni selamlama konuşması yaparak “Zaman hızla geçiyor. Geçen sene bu salonda coşkulu bir şekilde İtfaiye Haftası’nı kutlamıştık. Bu sene de Zabıta Haftası’nı Kocaeli’de kutlamamıza destek olan kıymetli Genel Başkanımız Levent Uslu’ya, üyelerimiz ve ilimiz adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

‘GÖRÜNMEZ KAHRAMANLAR’
Başkan Zihni, “Şehrin görünmez kahramanları zabıtalarımızın 196. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Zabıta, kontrol altına alan demektir. Her koşulda halkın günlük yaşantısını zorlaştıran engelleri ortadan kaldıran görevlidir. Kocaeli önce şehremini olarak Tahir Başkanımıza sonra sizlere emanettir. Bu vesile ile işçi ve memurlara maddi manevi desteklerini esirgemeyen, her zaman çalışanın yanında olan çok kıymetli Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanım Tahir Büyükakın’a şahsım ve çalışanlar adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

USLU: MUTLU VEHUZURLU ŞEHİR
Başkan Zihni’nin ardından söz alan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ise “Kocaeli’nin çehresi çok değişti. Eskiden İstanbul ile Ankara arasında seyahat ederken sıkıntılı bir trafikle bir an önce çıkmaya çalıştığımız Kocaeli görüyorduk. Şu anda ise yeşili, mavisi, refah ve huzur içinde yaşanan bir yer haline gelmiş bir Kocaeli görüyoruz. Bu şehir artık mutlu. Bu şehrin mutlu bir şehir haline gelmesinde büyük emeği olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanım Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ETTİ
Sözlerini sürdüren Uslu, “Görüyorum ki halkıyla çalışanıyla doğasıyla bu şehir mutlu ve huzurlu. Bu şehrin mutlu olmasında çok büyük bir payı olan zabıta çalışanlarımızın emeği yadsınamaz. Bizlerde bu günde, mutlu olan bir şehirde, mutlu çalışanların olduğu bir şehirde, Kocaeli Şubemizin düzenlediği zabıta haftasında, emeğin başkenti Kocaeli’de olmak istedik. Zabıta Teşkilatımızın 196. yılını kutluyor. Programda emeği geçen Kocaeli şubemize, katılım sağlayan tüm misafirlerimize hassaten zabıta çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

‘EMANET ÇOK AĞIR BİR YÜKTÜR’
Akabinde kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın da “Belediye ile ilgili en önemli kelime nedir? Belediye dendiğinde düşünce olarak merkeze oturtulacak kelime emanettir derim. Emanet çok ağır bir yüktür. Belediye Başkanı adına emanetin koruyucusu kimdir? Zabıta Teşkilatımızdır. Şehirde her emanetin koruyucusu sizlersiniz. Emaneti muhafaza eden zabıta çalışanlarımızın haftasını kutluyorum” ifadelerinde bulundu. Program hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

       

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑