Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

Yusufça Şehit İrfan Yaman Ortaokulu, Fransa’da

Yusufça Şehit İrfan Yaman Ortaokulu’nun Erasmus Projesi kapsamında Fransa’ya gitti.

17 Nisan 2017 Saat: 15:55
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 7.268 kez okunmuştur

Yusufça Şehit İrfan Yaman Ortaokulu, Fransa’da
Yusufça Şehit İrfan Yaman Ortaokulu, Fransa’da

Kandıra Yusufça Şehit İrfan Yaman Ortaokulu, 2014 teklif çağrısı döneminde  Erasmus + projeleri kapsamında Ulusal Ajans’a başvurusunu yapmış oldukları "Home Sweet Home – Evim, Evim, Güzel Evim" isimli projeleri kapsamında Fransa’nın Ecueille şehrinde bulunan “Collège Calmette et Guérin” okulunda düzenlenen proje etkinliklerine katıldı.

ÜLKEMİZİ TANITTILAR

Okul Müdür Vekili Sadık Sedat Tezcan nezaretinde İngilizce Öğretmeni Burak Durmuş ve dört öğrenci ile birlikte etkinliklere katılan proje takımı, “Evim, Evim Güzel Evim” konulu proje kapsamında ülkemiz ve yöremize ait sunum ve video gösterilerini diğer ortak ülkeler İngiltere, Fransa, Yunanistan ve İspanya’dan katılan öğrenci, öğretmen ve velilere sunma imkanı buldu. Ayrıca proje kapsamında geleceğin mimarisine dair hayal güçlerini kullanarak tasarımlar hazırlayan proje ortakları, çalışmalarını birbirleriyle paylaştı.

FARKLI KÜLTÜRLER TANIMA ŞANSI

Okul Müdür Vekili Sadık Sedat Tezcan, “Üç sene önce başlayan proje çalışmamız bu sene Ağustos ayında son buluyor. Proje çerçevesinde 25 öğrenci ve 13 öğretmen olmak üzere toplam 38 kişi, İngiltere,İspanya,Yunanistan ve Fransa'da yapılan etkinliklere katılma şansı buldu. Bu proje çerçevesinde yine aynı ülkelerden toplam 42 öğretmen ve öğrenci okulumuz ziyaret ettiler. Bu etkinliklere katılıyor olmak, katılımcılar açısından yeni yerler görmek ve farklı kültürler tanımak dışında, hem öğrenci hem de öğretmenlerin İngilizce öğrenme motivasyonlarına olumlu katkılar sağlıyor. Ayrıca ülkemizi yurtdışında temsil etmiş olmaktan duyduğumuz onur da anlatılamayacak kadar büyük.  

3 YIL SÜRECEK

Önümüzdeki yıllarda da proje çalışmalarımıza devam etek istiyoruz. Kabul edilmesi halinde önümüzdeki yıl başlayacak olan, üç yıl boyunca sürecek yeni bir çalışmamız var. Bu tür çalışmalarla hem okulumuzun, hem Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün hem de Kandıra'nın imajına ve marka değerine olumlu katkılar yaptığımızı düşünüyorum. Son olarak bu çalışmalarda emeği geçen, öğrenci,öğretmen ve velilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
Bebek fındık
Yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat