Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Sağlık

Yıldırım, ‘Hastanede ahkam kesiyorlar’

Kandıra Devlet Hastanesi’nde çalışanlar arasında ayrım yapıldığını söyleyen Sağlık Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, “Siyaset bizim arkamızda diyerek ahkam kesenler için bir an önce gereken yapılmalıdır” dedi

20 Mayıs 2020 Saat: 00:50
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 6.725 kez okunmuştur

Yıldırım, ‘Hastanede ahkam kesiyorlar’
Yıldırım, ‘Hastanede ahkam kesiyorlar’

Kandıra Devlet Hastanesi’nde bir kısım personelin diğer çalışanlara mobbing uyguladığını ifade eden Sağlık Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, konuyla ilgili açıklama yaptı. Sağlık çalışanları arasında mesai saatlerine ayrım yapıldığını belirten Yıldırım “Kandıra Devlet Hastanesi’ndeki sorunları il sağlık müdürlüğüne illettik ancak hiçbir çözüm bulunmadı. Bu kişilerin arkasında kimler var” diyerek sitem etti.
‘GÖREVLENDİRMEYİ KİM YAPIYOR?’
Yazılı bir açıklama yapan Sağlık Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, “Kandıra Devlet Hastanesi’nde 1 başhekim, 2 müdür, 1 müdür yardımcısı varken sağlık bakım hizmetleri sorumlusu adı altında verilen unvan ile kurumda adeta terör estirilmekte ve çalışanlara kan kusturulmaktadır. Bu görev elzem olduğu için mi var yoksa sırf birileri otursun diye mi? Peki bu görevlendirme kaymakam oluru ile mi yapılıyor müdürlük tarafından mı yapılıyor yoksa Sağlık Bakım Hizmetleri müdürü tarafından mı yapılmakta, kime göre neye göre yapılıyor?” dedi.
‘SÜPERVİZÖR NÖBETİ TUTULUYOR’
“Kendi adamlarına ekstradan 128 saat fazla mesai yaptırarak ayda yaklaşık 300 saat çalıştırmak ne kadar verimli ve mantıklı?” diyen Yıldırım, “Bazıları, mesailerde kendi branşları adına hiçbir şey yapmadan süpervizör nöbeti tutarak rahat rahat çalıştırılmaktadır. Birçok hemşire servislerde hasta yok denilip evlerine gönderilirken eksik mesaileri çıktığı zamanda yıllık izin alın, rapor alın diye baskı yapılırken birilerine sürekli nöbet yazılarak ne yapılmaya çalışılmakta” ifadelerini kullandı.
‘İŞ BARIŞI YOK’
Yıldırım, “Bu zorlu Covid-19 sürecinde 120 saatini süpervizörlükten karşılayan 8 saat acil mesaisi yaparak riskli birim ek ödemesi alan bu kişilerin devlete verdiği zarara kimler göz yumuyor. Yazık değil mi devletimize? Sonra da ek mesailerimizi biz bize yeteriz kampanyasına bağış yaptık diyerek basında reklamlar yapılmakta. Kandıralılar ekibi kurularak kurumun ve devletin her türlü imkanlarından faydalanarak çalışanları zor şartlarda çalıştırmak nasıl bir vicdandır. Burada nasıl iş barışından söz edebiliriz” şeklinde konuştu.
‘İTİRAZ EDENLER SÜRÜLÜYOR’
Kandıra Devlet Hastanesi’ndeki sorunların bunlarla sınırlı olmadığına dikkat çeken Başkan Yıldırım, “Çalışanlarımızdan bizlere gelen şikayetlerde kadın erkek demeden birçok sağlık çalışanımız şiddete maruz kalıyor. Şiddet uygulayan kişiye nedense hiçbir şekilde idari bir yaptırım olmuyor. Bırakın yaptırımı, ‘Beni müdürlüğe şikayet edin bakanlığa şikayet edin Başhekimin izniyle çalışıyorum bana hiçbir şey olmaz’ diye naralar atıyorlar. Ben dedim oldu mantığı ile hastane yönetilmekte. Birçok personel keyfi ve kişiye göre uygulamalar ile yıpratılmıştır. Bu duruma itiraz edildiği taktirde ise ilçe dışı görevlendirmeler yapılarak susturulmaya çalışılmaktadırlar.
‘HİÇBİR ÇÖZÜM BULUNMADI’
Sendika olarak çalışanlardan gelen şikayetleri başhekimliğe ve İl Sağlık müdürlüğüne ilettiklerini belirten Başkan Yıldırım, “Buna rağmen hiçbir çözüm bulunmadı. Birkaç kişi tüm personeli huzursuz ediyor. Bunun arkasında kimler var, il sağlık müdürlüğü neden soruşturma açmıyor, neden bunun arkasında duruyor? Gün boyu çalışmadan ortalıkta gezip insanlarla dalga geçenler biz ne dersek o diyerek canları isteyince çalışandan savunma alıp insanları sindirme politikası yapanlar ve siyaset bizim arkamızda diyerek ahkam kesenler için bir an önce gereken yapılmalıdır” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Coşkun Kırtasiye
Yaman
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat