Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

TOKİ’de anahtarlar dağıtılmaya başlayacak

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, TOKİ konutlarında bu hafta itibariyle anahtar teslimine başlayacaklarını söyledi.

7 Şubat 2018 Saat: 11:58
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.613 kez okunmuştur

TOKİ’de anahtarlar dağıtılmaya başlayacak
TOKİ’de anahtarlar dağıtılmaya başlayacak

Kandıra Belediye Meclisi’nin Şubat ayı oturumu ek gündem maddelerinin okunmasıyla başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın yakında açılacak olan Gençlik Merkezi binasında Kılavuz Gençlik projesi kapsamında Kandıralı gençlere hizmet verebilmek için ortak kullanım alanı talebi görüşülerek, protokol için Belediye Başkanı Ünal Köken’e yetki verilmesi gündeme dâhil edildi. Bir diğer ek gündem maddesinde ise Denetim Komisyonu Başkanı Gökalp Çobanoğlu’nun komisyonda görev yapmak üzere hesap uzmanı görevlendirilmesi talebi oylanarak gündeme dâhil edildi.

IŞIK’A TEŞEKKÜR

Ardından Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, gündem maddelerine geçmeden önce bazı açıklamalarda bulundu. Öncelikle geçtiğimiz gün ilçeye gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’a ziyaretlerinden ve ilçemize yaptığı desteklerden ötürü teşekkür eden Başkan Köken, akabinde ilçe nüfusunun 50 binin üzerine yükselmesinde 3-4 ay boyunca çalışma yaparak katkı sunan ekibine, muhtarlara ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti.

TOKİ’DE ANAHTARLAR DAĞITILMAYA BAŞLAYACAK

TOKİ konutlarında bu hafta itibariyle anahtar teslimine başlayacaklarını söyleyen Başkan Köken, “Bu hafta itibariyle yavaş yavaş TOKİ’de anahtar dağıtmaya başlayacağız. Orada güzel bir ortam hazırlandığında toplu anahtar teslimi yapalım diyoruz. İlçemizde gerek AVM’si gerek camisiyle güzel bir mahalle kuruldu. İnşallah ilerleyen zamanlarda okul da faaliyete geçer. Mimarisiyle Kandıra’mıza değişik bir hava kattı. Halkımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

ORHAN MAHALLESİ İMARA KAVUŞUYOR

Orhan Mahallesi’ndeki imar durumu hakkında son gelişmeleri de aktaran Başkan Köken, “Ankara’da gerekli görüşmelerimizi yaptık. Onay verecekler. İnşallah 2-3 hafta sonra İmar Müdürlüğümüz Orhan Mahallesi’nde ruhsat vermeye başlayacak” dedi. 

CEBECİ’DE İMAR PLAN TADİLATI

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Birinci gündem maddesinde Cebeci Mahallesi’nin 1/1000 ölçekli uygulama imar plan tadilatı görüşülerek, komisyondan geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi. İkinci gündem maddesinde ise evsel katı atık tarifelerinin belirlenmesi görüşüldü ve müdürlüğüne iade edilmesi onaylandı.

BÜYÜKŞEHİR’E SATILACAK

Üçüncü gündem maddesinde Çamkonak Mahallesi 4274,80 metrekare 182 ada 1 numaralı, Kefken Mahallesi 8833,59 metrekare 147 ada 230 numaralı ve Pınardüzü Mahallesi 50311,64 metrekare 102 ada 3 numaralı parselleri proje ve yatırımlar kapsamında kullanabilmek amacıyla ihtiyaç duyulduğundan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne satılması görüşüldü.

KEFKEN’E DÜĞÜN SALONU

MHP grubundan Zekeriya Bayrakdar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu arazilerde nasıl yatırım yapacağını sordu. Başkan Köken ise, “Çamkonak Mahallesi’ndeki yerimiz merkezde bir yer. Büyükşehir ile burada hem meydan hem de sosyal tesis yapma planı üzerinde çalışıyoruz. Kefken’de de aynı şekilde önümüzdeki süreçte düğün salonu yapmayı planlıyoruz” dedi.  CHP grubundan Recep Şenol ise Büyükşehir’e satılacak olan yerlerin üçüncü kişilere satılamaması için yeni bir ibare koyulması gerektiğini söyledi. Başkan Köken ise duruma o şekilde bir kanaat getirmediklerini söyleyerek, böyle bir şeyin söz konusu olmayacağını belirtti. İlgili madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

ERTELENDİ

Dördüncü gündem maddesinde Fen İşleri Müdürlüğü’nün belediyenin ihtiyaçları doğrultusunda 2018 yılında bir adet asfalt silindiri, bir adet çekici tır ve iki adet çöp kamyonunun iller bankası kredisi kullanılarak alınması görüşüldü ve ileri bir tarihte görüşülmek üzere müdürlüğüne iade edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

GENÇLİK MERKEZİNE BİR KAT DAHA

Beşinci gündem maddesinde gündeme dâhil edilen Büyükşehir Belediyesi’nin Gençlik Merkezi binasında ortak kullanım alanı talebi görüşüldü. Başkan Köken, “Gençlik Merkezi olarak tasarladığımız binamızın daha kaliteli tam donanımlı bir bina olması açısından Akademi Lisesi gibi hizmetlerin ortak kullanım alan çalışmaları ile mevcut binamızda yapılmasını istiyoruz. Büyükşehir Belediyemiz bu binamızın tasarımını ve projesini çok güzel buldu. Tüm giderlerini kendileri karşılamak üzere eğitimciler ve ek ilavelerle orada güzel bir çalışma başlatacağız. Başkanımız ortak proje kapsamında hızlı bir şekilde Gençlik Merkezimizi açmak istiyor. Orada gücümüz yetmeyeceği için bir kat eksiltmiştik. Şimdi yapacağımız protokol ile ilave bir katımız daha hizmete alıp yaza kadar yetiştirmek istiyoruz” dedi. İlgili madde oy birliğiyle kabul edildi.

GIDA OSB’DE BU AY KARAR ÇIKACAK

Altıncı gündem maddesinde ise Denetim Komisyonu’nda görev yapmak üzere hesap uzmanı görevlendilirmesi görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Dilek ve temenniler kısmında MHP grubu Gıda OSB ve duble yol çalışmalarındaki son gelişmeler hakkında Başkan Köken’den bilgi almak istedi. Köken, Gıda OSB ile ilgili kararın bu ay içerisinde belli olacağını ve olumlu sonuçlar beklediklerini belirtti. Duble yol hakkında ise, “İzmit terminalden Kandıra Cezaevine kadar olan 19 kilometrelik bölgede sağlı sollu olmak üzere kamulaştırmalar yapıldı. Cezaevinden Kandıra’ya kadar olan bölgede kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaları hızlandıracağız” dedi. 9 Şubat Cuma günü saat 16.00’da komisyonlardaki maddeleri görüşmek üzere oturuma ara verildi.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
daş
Coşkun Kırtasiye