Belediye
Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Ekonomi

SGK’da son 13 gün!

Kandıra Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Mustafa Karakaya, prim borçlarını yapılandıran borçluların, peşin veya taksitli ödeme seçeneğini tercih ederek ödemedikleri tutarları en geç 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödemeleri gerektiğini sö

18 Mayıs 2017 Saat: 10:59
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 4.206 kez okunmuştur

SGK’da son 13 gün!
SGK’da son 13 gün!

Kandıra Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Mustafa Karakaya, 6736 sayılı kanun kapsamında prim borçlarını  yapılandıran borçluların, peşin veya taksitli ödeme seçeneğini tercih ederek ödemedikleri tutarları en geç 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödemeleri gerektiğini, aksi takdirde borçlularının  kanundan yararlanma haklarının sona ereceğini söyledi. Karakaya, bu son şansın kaçırılmaması gerektiğini vurguladı.

ÖDEME SÜRELERİ UZATILMIŞTI

Kanun kapsamında peşin veya taksitli ödeme seçeneklerini tercih ederek yapılandırılan tutarları ödemeyen borçlular Mayıs 2017 ayı sonuna kadar ödemelerini peşin yaptıkları takdirde peşin ödeme indiriminden yararlanabileceklerini anlatan Merkez Müdürü Karakaya konuşmasına şöyle devam etti; "6736 sayılı kanun kapsamında 02.01.2017 Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri dörder ay uzatılmıştır. Buna göre Ocak ayında ödenmesi gereken taksitler Mayıs ayında, Şubat ayında ödenecek taksitler Haziran ayında ödenecektir. Diğer taksitlerde aynı şekilde ödeme sürelerinin son günlerinden itibaren dörder ay uzatılmış bulunmaktadır.

MAYIS AYI SONUNA KADAR

6736 sayılı kanunun getirdiği önemli şartlardan biri de taksit ödeme süresince tahakkuk eden primlerin gününde ödenmesidir. Cari dönem ödeme şartını ihlal edenlere de hak verilmiş ve bu sigortalılarımız cari dönem yükümlülüklerini Mayıs 2017 sonuna kadar yerine getirerek ya da çok zor durumda olmaları nedeniyle bu yükümlülüklerini yerine getiremediklerini tescil başvuruları ile belirterek kanundan yararlanmaya devam edeceklerdir.

SON ŞANS

Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edebilmesi için Mayıs 2017 ayında yapılması gereken ödemeler büyük önem taşımaktadır. Zira 6736 sayılı kanundan yararlanabilmek için getirilmiş olan önemli şartlardan biri de ilk iki taksitin süresinde tam olarak ödenmesidir. Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran borçlular, peşin veya ilk taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapacaklardır. Özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 6736 sayılı kanundan yararlanmak için tanınmış olan bu son şansın kaçırılmaması gerekir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye