Hbaer İhbar

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

Seyitaliler Atatürk Ortaokulu Avrupa’ya Açılıyor

Seyitaliler Atatürk Ortaokulu’nun Erasmus Projeleri kapsamında İzlanda, İtalya, Portekiz, Yunanistan ve Romanya ile ortak hazırladıkları “Erasmus+ K.A.229 Okul Ortaklığı Projesi” kabul edildi.

27 Aralık 2018 Saat: 09:31
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.049 kez okunmuştur

Seyitaliler Atatürk Ortaokulu Avrupa’ya Açılıyor
Seyitaliler Atatürk Ortaokulu Avrupa’ya Açılıyor

Avrupa Birliği Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları faaliyeti kapsamında 2018 yılı teklif çağrısı döneminde, Türkiye’den Kandıra Seyitaliler Atatürk Ortaokulu’nun da ortak olarak başvurduğu, İzlanda, İtalya, Portekiz, Yunanistan ve Romanya’dan birer ortak okulla birlikte hazırlanan “The ABC of Wonders- KnowingOurHeritage” isimli Erasmus+K.A.229 projesi kabul edilerek, resmen başlamış oldu. Proje ekibi ise şu öğretmenlerden oluştu; Murat Öztürk, İbrahim Sarıkaya, Mehmet Alp Odabaşı, Sedar Tapan, Bahar Akbaş, Ergül Yağcı, İsmail Kutluata, Soner Gümüş, Gülşah Atikol.

24 AY SÜRECEK

Projenin amacı Unesco Kültür Mirası kapsamında Avrupa ülkeleri arasında soyut ve somut kültür değerlerini, ülkelerin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak, gelişen teknoloji araçlarıyla bunları olabildiğince geniş kitlelere yaymak olarak belirlendi. 2018-2020 yılları arasında 24 ay sürecek olan projenin ilk hareketliliği 2019 Mart ayı başında İtalya’nın Palermo şehrinde gerçekleştirilecek.

FARKLI KÜLTÜRLERE AİT GELENEKLERİ TANIYACAKLAR

Okul Müdürü Mustafa Koçak, projenin kabul görmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, bu tarz Erasmus+ projelerinin okulların vizyonu açısından önemli olduğunu, öğrencilerin farklı ülkelerdeki ailelerin evlerinde misafir olarak bulunarak farklı deneyimler yaşayacağını, farklı kültürlere ait gelenekleri tanıyacağını, hele ki taşımalı bir köy okulu olarak Seyitaliler Atatürk Ortaokulu’nun projede yer almasının öğrencilerin ufkunu genişletmeye yardımcı olacağını belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat