Dondurma Site Üstü
Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

Özder: ‘Bir oydan ne olur’ demeyin, sandığa gidin

AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, “Geleceğimizi oylayacağımız referandum seçimlerinde ‘Bir oydan ne olur?’ diye düşünmeyin. Mutlaka sandığa gidin” çağrısında bulundu.

12 Nisan 2017 Saat: 21:23
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.709 kez okunmuştur

Özder: ‘Bir oydan ne olur’ demeyin, sandığa gidin
Özder: ‘Bir oydan ne olur’ demeyin, sandığa gidin

AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, halk oylamasına sayılı günler kala gazetemize süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 1 Mart’tan itibaren Kandıra merkez ve mahallelerinde gece gündüz demeden sahalarda olan ve uzun yıllardır ilçe teşkilatında yakalanamayan ana kademe uyumuyla başarılı çalışmalara imza atan Başkan Özder, referandum çalışmalarında da olumlu sonuçlar aldıklarını kaydetti.

YÜZDE 60’LARIN ÜZERİNDE

Özder, “Biz Ak Parti teşkilatları olarak 1 Mart’tan itibaren Yeni Anayasa’yı anlatmaya çalıştık. Geldiğimiz noktada çok güzel çalışmalar yaptığımızı görüyoruz. 18 madde hakkında vatandaşımızın kafasının karışık olduğu her noktayı işledik. Şuan da hem kendi ilçemizde hem de Kocaeli’de çok güzel bir sonuç alacağımız anketlerden anlaşılıyor. Tabi hedefimiz sadece ilçemizde veya ilimizde değil ülkemizde yüzde 60’ların üzerinde bir oy oranına ulaşmaktır. Hem içimizdeki hem de dışarıdaki odaklara referandumla birlikte güzel bir cevap vermemiz lazım” şeklinde konuştu.

KİMSE ÖNÜMÜZE SET KOYAMAYACAK

Türkiye’yi huzurlu günlerin beklediğini söyleyen Özder, “2023 yıllarını biz iple çekiyoruz. O yıllara bu sistemle girdiğimiz zaman Allah’ın izniyle durdurulamaz bir ülke olacağız. 15 Temmuz darbe girişimini atlatmış bir ülkeyiz. Ekonomik olarak yaptırımlar uygulayan birçok ülkeye rağmen biz yine yüzde 3 gibi bir büyümeyle dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yer aldık. Normal şartlarda hiçbir ülke buna dayanamazdı. İddia ediyorum, Avrupa’nın ve dünyanın en gelişmiş ülkeleri bu darbe girişimi ve ekonomik dar boğazdan geçse çok farklı yerlerde olurdu. Çok daha güzel günlerin ülkemizi beklediğine inanıyoruz. 2023’den sonra kimse bizim önümüze set koyamayacak, durdurulamayacak bir ülke olacağız” ifadelerini kullandı.

94 YILDA 65 HÜKÜMET GÖRDÜK

Özder, şöyle konuştu; “Amerika’nın ülkemiz üzerindeki senaryoları belli. Tek başına hükümetler kurulmasın, koalisyonlar oluşsun, bu ülke hızlı hareket edemesin, ekonomisini çabuk büyütemesin. Cumhuriyetimizin kurulduğu 94 yıl olmuş görmesi gereken hükümet sayısı 28 olması gerekirken birilerinin ülkemizdeki senaryolarından dolayı bugün 65’nci hükümeti yaşıyoruz. Bu hükümetlerin 17 tanesi 6 ayın altında, 36 tanesi de 1 yılın altında hizmet etmiş.

KOALİSYON SİSTEMİ BİTMELİ

Bu millet liderini seçerken hiç yanılmamış. Her zaman doğru lider seçmiş ama bir şekilde önleri kesilmiş, asılmış, zehirlenmiş, ortadan kaldırılmış. 60’lı yıllara kadar tek partili sistemle gelmiş. Çok partili sistemden sonra vatandaş Menderes gibi bir lideri çıkartmış. 2 dönem kesintisiz yöneterek bu ülkede taş üzerine taş koymayı başarmış ve sonrasını vatandaşlarımız biliyor. Sonra yine burhanlı dönemlere sokmuşlar bizi. Daha sonra Özal gibi bir lider çıkartmışız. O da 2 dönem kesintisiz hizmet yaparak taş üstüne taş koymuş bu ülke için. Şunu anlıyoruz ki bu ülkede bize yaşatmak istedikleri koalisyondur. Koalisyonla da bir hükümetin hizmet yapması mümkün değildir. Onun için bu sistemin bitmesini istiyoruz.

TEK DERDİ KALICI BİR SİSTEM

Özellikle 80 darbesinden sonra hazırlanan yasayla bugünlere kadar gelmişiz. Cumhurbaşkanı ve başbakanlar arasında yaşanan sıkıntılar malum. Başbakanlar bu ülke için bir şey yapma derdinler ama birileri hep fren çekmiş. O yüzden bu sistemin bitmesi lazım. Cumhurbaşkanımızın derdi budur. Recep Tayyip Erdoğan’ın tek bir derdi var. Ülkeye kalıcı bir sistem gelsin. Bundan sonra lider olarak kim gelirse gelsin ama sistem çalışsın. Amacı budur. Bu ülkeye bir miras bırakma derdindedir. Biz de onun bu emeline ve arzusuna destek olmaya çalışıyoruz.

SANDIĞA GİDİN

15 yıldır gelinen nokta Ak Parti’nin başarısı değil, milletin başarısıdır. Bu millet Ak Parti’ye koalisyonsuz hükümet kurma şansı tanıdığı için bir başarı yakaladık. 15 yıldır önümüze çıkan tüm engellere rağmen ciddi hizmetler yapıldı. Vatandaşımız da bunu biliyor ve reisimize güveniyor. İnşallah yıllar önce ayaklarımıza takılan prangaların kırılacağı, ülkemizin ekonomik olarak çok hızlı hareket edebileceği, sıçramaların yapılabileceği, yorulmuş eskimiş bir sistemden yeni bir hükümet sistemine geçiş dönemindeki bu süreci en iyi bir şekilde atlatacağız. Eminim ki 17 Nisan’dan sonra Avrupa’nın yaptıkları tersine dönecek. Bunun için de önce sandıklara gitmemiz gerekiyor. Tüm seçmenlerimize sesleniyoruz; geleceğimizi oylayacağımız referandum seçimlerinde ‘Bir oydan ne olur?’ diye düşünmeyin. Mutlaka sandığa gidin.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat