Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

Ortaokul öğrencilerine İmam Hatip Lisesi’ni tanıttılar

Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, okul tanıtımı için ilçedeki ortaokulları ziyaret etti.

11 Haziran 2017 Saat: 03:21
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 4.497 kez okunmuştur

Ortaokul öğrencilerine İmam Hatip Lisesi’ni tanıttılar
Ortaokul öğrencilerine İmam Hatip Lisesi’ni tanıttılar

Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci ve öğretmenleri, ilçedeki ortaokullardan 14 tanesini ziyaret ederek bu sene sekizinci sınıfı bitirerek liseye gidecek öğrencilere İmam Hatip Liselerini ve Kandıra’daki İmam Hatiplerin tanıtımını yaptılar. Öğrencilere okul tanıtım broşürleri dağıtılırken bazı öğrencilere de kitap hediye edildi.

KATSAYI ENGELİ KALKTI

1977’de açılan Kandıra İmam Hatip Lisesi’nin bu yıl 40. yılı olması münasebetiyle ilk defa dergi çıkarıldı. Okul dergisinin “40. Yıl Özel Sayısı” merkezdeki ortaokulların 8. sınıf öğrencilerine de hediye edildi. Ziyaretlerde okul tanıtım sunumu yapılırken İmam Hatip okullarının kalitesine vurgu yapıldı. İmam Hatip Liselerine üniversite sınavlarında uygulanan katsayı engelinin kaldırıldığı vurgulanarak İmam Hatibi bitirince istedikleri üniversiteye rahatlıkla gidebilecekleri örneklerle anlatıldı.

İMAM HATİP OKULLARINA İLGİ ARTIYOR

Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nihat Terkir yaptığı konuşmasında, “Fen ve kültür derslerinin yanında dinimizi de doğru bir şekilde öğreterek milletimize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için var olan İmam Hatip Liselerine öğrencilerimizin teveccühünün her geçen gün artması bizleri gelecek adına sevindirmektedir. Kandıra’mızın eğitimde daha başarılı olabilmesi için çocuklarımızı İzmit veya başka yerlerdeki okullara değil Kandıra’daki okullara göndermemiz gerekmektedir” dedi.

‘OKULUMUZA BEKLİYORUZ’

Kandıra İmam Hatibi tercih etmek için birkaç nedeni de sıralayan Terkir, “Tecrübeli öğretim kadrosu, 15-20 kişilik sınıflar, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne en yüksek puanla gelecek 3 öğrenciye burs imkanı, ücretsiz pansiyon, öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri sosyal faaliyet alanları, ücretsiz destekleme kursları, üniversiteye yerleştirmede yüksek başarı oranı, Fen Laboratuarı, Çim Futbol Sahası bulunan okulumuzda Spor, Tiyatro, Ebru, mesleki yarışmalar ve benzeri alanlarda faaliyet yapabilme imkanı. Daha pek çok imkanlarımız ve 40 yıllık tecrübemiz ile Kandıra’mızın ve milletimizin geleceğine değer katmak için liseye gidecek öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye