Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

“Neden Kandıralı bir bakan çıkaramıyoruz?”

MHP Kandıra eski İlçe Başkanı Aykut Gödek; “200 bin seçmenimiz var. Neden Kandıralı bir bakan çıkaramıyoruz?” diyerek Kandıralıların artık birbirine kenetlenmesi gerektiğini söyledi.

20 Temmuz 2017 Saat: 17:19
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 7.580 kez okunmuştur

“Neden Kandıralı bir bakan çıkaramıyoruz?”
“Neden Kandıralı bir bakan çıkaramıyoruz?”

Kandıra’da 11 yıl boyunca başarılı bir siyaset yapan MHP Kandıra eski İlçe Başkanı Aykut Gödek gazetemizi ziyaret etti. Kendisini yakalamışken keyifli bir söyleşi yaptık ve siyasetle ilgili önemli konulara değindik. Siyasete yeniden dönüp dönemeyeceğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Gödek, ülke gündemiyle ilgili de çarpıcı yorumlarda bulundu. Sizleri keyifli sohbetimizle baş başa bırakıyoruz…

Öncelikle kendinizi kısaca tanıtabilir misiniz?

1964, Kandıra Kefken doğumluyum. Evliyim, 3 çocuğum var. İlkokul ve liseyi Kandıra’da okudum. Aktif siyasete ve ticarete Kandıra’da başladım. Yalova çıkışında ekmek fırınım var. Şarküteri ve lokanta da işletiyoruz. Kandıra hastası bir insanım. 270 yıl önce Orta Asya’dan Karadeniz’e gelen geniş bir aileyiz. Yani orijinal Türk’üz ve Kandıralıyız, ölene kadar da Kandıralı kalacağız.  Çocuklarım Kandıra’da. Burada da ticaret yapıyoruz.

Siyasete nasıl başladınız?

1992 yılında MHP Kandıra İlçe Başkanı olarak göreve geldim. 11 sene görev yaptım. O dönemde Refah Partisi, CHP, MHP, Anavatan ve Doğru Yol Partisi ile çok güzel diyaloglar içerisinde siyaset yaptık. Doğrusuyla, yanlışıyla elimizden geldiği kadar ilçemize hizmet etmeye çalıştık. Tabi Kandıra şuanda bizim dönemimizdeki gibi değil, çok gelişti. O gün ki şartlarda Türkiye ekonomisi şimdi ki gibi değildi. Gerçekçi olmak lazım. Her ne kadar bu hükümeti kıskansak da bir gerçek var. 2003’den sonra Türkiye hakikaten bir yol almış. Kandıra’mızda da çok az bir iş kaldı. İş sahaları genişlediğinde, 4 yıllık fakülte açıldığında, Gıda OSB faaliyete geçtiğinde inşallah ilçemiz adına daha da iyi şeyler olacak.

Belediyenin hizmetlerinden memnunsunuz o halde?

Tabi ki çalışmalardan memnunuz. Sahillerimiz tertemiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Ülke gündemini değerlendirirsek, 15 Temmuz darbe girişiminin 1’nci yıldönümünü geride bıraktık. Hükümetin FETÖ ile verdiği mücadeleyi nasıl yorumlarsınız?

Bazıları inanmasa da benim inandığım 15 Temmuz gerçeği var. Biz ülkemizde böyle bir yapı olduğunu 1998 yılından beri söylüyoruz ama o gün ki şartlarda bunu kabullendirmek çok zordu. Şimdi insanlar bazı şeyleri gördü. Hala daha içimizden bu hainler temizlenmedi. Maalesef temizlenmesi de zor. Bir ülkede ancak bu kadar hain yetişir. Çünkü verimli bir ülkeyiz.

MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR

Ak Partili değilim ama hizmetlerinden memnun olduğumu her ortamda söylüyorum. İbretle bakıyorum, kıskanıyorum ve söylüyorum; Milli Savunma Bakanlığı’nın bu hükümete kadar kendi kaynakları yüzde 16 iken, şimdi yüzde 60. Takdir etmek lazım. Ama adalette eksiklikler var. Bende mağdur edildim. Bunlara da katlanacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğruyu yapıyor ki meyve veren ağaç taşlanır diyorum.  Kimse kimseyi kıskanmasın.

Bahçeli’nin politikaları hakkındaki düşünceleriniz neler?

Ben genel başkanımıza karşıyım. Yaptıkları doğru ama bizlere sahip çıkmadığı için, bizleri aydınlatmadığı için, halkta karşılık bulmadığı için karşıyım. Bugün hükümete verdiği desteği destekliyorum. Doğrusunu yapıyor. Biz tüm dünyayı karşımıza almışız. İçimizdeki hainler bu ülkeyi bölüp parçalamak için daha fazla çalışıyor. Başka bir Türkiye yok. Bizim de gideceğimiz yerimiz yok. Biz Suriye’de değiliz, Irak’da… Bu toprakları terk edemeyiz. Birbirimize sıkı sıkı sarılıp sevmek zorundayız. Başka çaremiz yok. Genel başkanımız bu anlamda doğru politika izliyor olabilir fakat bizlere sahip çıkmadığı için kendisine karşıyız.

Siyasete geri dönmeyi düşünüyor musunuz?

Bugün ki şartlarda siyasete geri dönmeyi düşünmüyorum. Siyasete girersem ancak Kandıra için girerim. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya da bir yorum yaptım. Mahmut Civelek milletvekili olursa peşinden giderim diye. Çevremdekiler tepki gösterdi. Ben Civelek’in herhangi bir yanlışını görmedim. Bana göre hizmet veren kişinin arkasından gitmelisin. Şucu, bucu da değilim. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve olaylara böyle bakıyorum.

MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur’un çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; 15 yıldan beri Türkiye siyaseti değişti. Bizim dönemimizdeki parti başkanları ile şimdiki parti başkanları çok farklı. Özellikle şu dönemde görev almak çok zor. Allah arkadaşımızın yardımcısı olsun. MHP ve AK Parti’nin diyalogundan dolayı çevresindeki kendi tabanına faydası olacağına inanıyorum. Sevdiğimiz bir arkadaşımız, iyi bir insan. Umarım başarılı olur.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Önce ülkemizi, ilimizi ve Kandıra’mızı sevmeli, Kandıra’mızın adı altında birleşmeliyiz. 200 bin seçmenimiz var. Neden Kandıralı bir bakan çıkaramıyoruz. Maalesef bu konuda tutarlı değiliz. Birbirimize kenetlenemediğimizden dolayı bunun eksikliğini yaşıyoruz. Gönlümüz istiyoruz ki Ankara’da da bir kapımız olsun. Kandıralının buna ihtiyacı var. Bu ülke hepimizin. Gelecek olan nesillerimizin geleceği için ülkemize hep birlikte sahip çıkalım. Ben inanıyorum ki bu ülke İslam’ın son ordularının yetiştiği ülkedir. O millet Türk Milleti’dir. O milletin de temel taşları Kandıralı Ahmet dayının, Mustafa dayının, saf Ali dayının çocuğudur. Ben olaya böyle bakıyorum. Ben vatanımı, milletimi, özellikle Kandıra’mı çok seviyorum.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat