Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Siyaset

MHP'de istifa! Yeni parti kuruyorlar

MHP Gölcük Teşkilatı’nda yaklaşık 410 üye istifa dilekçelerini hazırladı ve Merak Akşener’in kuracağı yeni partide görev alacaklarını duyurdu

1 Ağustos 2017 Saat: 06:42
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.564 kez okunmuştur

MHP'de istifa! Yeni parti kuruyorlar
MHP'de istifa! Yeni parti kuruyorlar

MHP Gölcük’te beklenen toplu istifalar gerçekleşti. Akşam saat 20.30’da Gölcük Koray Aydın Parkı’nda bulunan Saklı Bahçe Çay Bahçesi’nde bir araya gelen partililer düzenledikleri basın açıklamasıyla istifa ettiklerini duyurdular. Gölcük teşkilatına mensup bin 100 üyeden yaklaşık 400’ü istifa dilekçelerini oluşturdu. Gölcük teşkilatının kadın kollarının yüzde 80’i istifa etti. İstifalar ilçe seçim kuruluna teslim edilecek.

“MHP BİR DERNEĞE DÖNÜŞTÜ”

MHP Eski Gölcük İlçe Başkanı İsmail Eroğlu yaptığı konuşmada, “Bundan böyle milliyetçi kurum ve kuruluşların serpilme gelişme ve büyümeleri Tayyip Erdoğan ve dolayısıyla siyasal İslamcı iktidarın müsaadelerine mazhar oldukları nispetle olacaktır. Türk Milliyetçilerinin siyasi bir aksiyon olarak ülkeyi yönetmek iddiası ile oluşturdukları siyasi kurum referandum teklifi ve yaptıkları tercih ile bu iddiasını kaybetmiştir.$istemin değişmesi ile MHP'si siyasi fonksiyonunu yitirmiş bir derneğe dönüşmüştür.Sadece bazı şahısların geçici bir süre silik,şahsiyetsiz ve etkisiz olacağı bir sürece girilmiştir” dedi.

DÜŞÜNSEL ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KAYBETTİ

Eroğlu konuşmasında, “MHP Cumhuriyetin kurucu değerleri  ile modern toplumun gerekliliği olan demokratik , laik, sosyal ,hukuk devleti ilkelerini benimsemiş birey ve kurumlarla olan ilişkisini zayıflatmış,muhafazakar kesimle olan gönül bağını da kopartmıştır.Dinci siyasetin,okul,cami,cemaat yapılanması yanı sıra devlet ve ekonomik alanda etkin kadro ve örgütlenmesi karşısında etkisiz kalmış,kendisini geliştirmesi mümkün olan toplumsal zeminden uzaklaşarak alan boşaltmış,toplumu yönlendirecek fikir ve düşünsel üstünlüğünü kaybetmiştir” dedi.

“MİLLETİN GÖZÜNDEN KAÇMADI”

“MHP yönetimi,bu vaziyeti  izahta milli ve hamasi ifade ve söylemler üreterek bahaneler icat etmektedir” diyen Eroğlu sözlerini, “Bu teslimiyeti şahsi ikbal ve menfaatlerini mazur gösterecek sebepler ileri sürecek kapatma ve dikkatlerden kaçırma gayreti içerisindedirler.Tüm bu çabalara karşın yaşanılan çelişki Türk Milleti'nin dikkat ve gözünden kaçmamış MHP’ ne duyulan güven ve desteğin erimesine sebep olmuştur” ifadeleriyle sonlandırdı.

“YAZIKLAR OLSUN”

Avrupa Ülkeleri Türk Federasyonu Eski Genel İdare Kurul Üyesi Çetin Kocatürk, “Genel başkanım neden beni yok görüyor. Birilerinin hemşericilik iddiası yüzünden görevden alındık. Yazıklar olsun size, gerçekten yazıklar olsun. Biz gençliğimizi üç hilale verdik. Biz buradayız üç hilal bizim. Beni anlamış olduğunuzu umuyorum” diye konuştu.

“OTURARAK SEÇİM KAZANMAYI İLKE EDİNMİŞ”

MHP eski MYK Adnan Özdere yaptığı konuşmada , “Meral Akşener’in kuracağı yeni partide bulunacağız. Bu partide artık eskisi gibi sağcı, solcu yok. Merkez bir parti olacak. Aynı ideal için bir arada olacağız. Bu ülkenin bekasını tehlikeye atanların önünde set olmak için bir arada olacağız. MHP’nin başka mecralarını sürüklendiğini gördüğümüz için şimdi başka bir partiye geçiyoruz. MHP Genel başkanı oturarak seçim kazanmayı ilke edinmiş bir insan. Bir şeyler yapmalıydık. Alınan karar gereği yeni bir oluşum fikri ortaya çıktı” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye