Büyükşehir Site Üstü
Logonun alti
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Genel

MHP kongreye gidecek mi?.

Ankara 2. İcra Mahkemesi, Ankara 25. İcra Müdürlüğünün MHP'de olağanüstüsü kurultay yapılmasının engellenmesi kararına yapılan itirazı kabul etti ve Gemerek'in tedbir kararının geçerli olduğunu ve kongrenin toplanamayacağ

13 Mayıs 2016 Saat: 21:02
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 51.553 kez okunmuştur

MHP kongreye gidecek mi?.
MHP kongreye gidecek mi?.

Ankara 25. İcra Dairesi, MHP Olağanüstü Kurultayı ile ilgili olarak Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesinin ihtiyati tedbir kararının geçerli olduğunu bildirdi ve kongrenin yapılamayacağını açıkladı.

15 MAYIS'TA KURULTAY YOK
MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türkiye bir ayağı bölgesel diğer ayağı küresel zeminde bulunan düşmanlık ve terörizm kuşatmasıyla boğuşurken, MHP de boğulmak isteniyor. Bu akşam çok uzatmayacağım, tane tane söyleyecek, net ifadelerle konuşacağım; 15 Mayıs'ta Olağanüstü Büyük Kurultayımız yoktur."

YEREL MAHKEME: KONGRE YAPILAMAZ
Tosya ve Gemerek mahkemeleri kongrenin yapılamayacağı kararını yeniledi.

MHP'DEN İLK AÇIKLAMA
Karara ilk yorum MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın yaptığı açıklamada ''Mahkemenin kararı bizim için bir bağlayıcılığı yok. Biz yargıtayın kararını bekliyoruz. Pazar günü kurultay yapılamaz'' yorumunda bulundu.

MHP AVUKATI: KURULTAYIN YAPILMASI MÜMKÜN DEĞİL
MHP'de yaşanan kurultay muamması sonrası partinin avukatı Yücel Bulut açıklamalarda bulundu. Bulut, "Olağanüstü kurultaya ilişkin takvim açıklanmış ve 15 Mayıs 2016 tarihinde büyük kurultayın toplanacağı ilan edilmiştir. Kurultayın yapılması hukuken mümkün değildir.Mahkeme hakiminin mesaisinin bitimine saatler kala açıklama yapması hangi amaca hizmet ettiğini göstermektedir. Ankara'daki mahkeme hakimini HSYK'ya şikayet edeceğiz. Tedbir kararları Ankara Valiliği'ne iletilmiştir. En son isteyeceğimiz şey ülkücülerin birbirlerini kıracak hareketler yapması. Onların güvenlik güçleriyle karşı karşıya gelmesini istemiyoruz. Pazar günü de böyle bir şey olacağını düşünüyorum." dedi.

.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bebek fındık
OTO
ENERJI
Yaman
dönmez
Coşkun Kırtasiye