Logonun alti
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Kocaeli

Kocaeli’nin yeri Türkiye’de başkadır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7. Toplu Açılış Bayramı’nda yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi’ne övgüler yağdırdı. Erdoğan, “Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla beraber Kocaeli’nin yeri Türkiye’de bam

13 Mayıs 2016 Saat: 20:33
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 54.820 kez okunmuştur

Kocaeli’nin yeri Türkiye’de başkadır
Kocaeli’nin yeri Türkiye’de başkadır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Perşembe Pazarı’na gerçekleştirilen 7. Toplu Açılış Bayramı’na katılarak toplamda 1 milyar 490 milyon dolarlık 151 farklı yatırımın açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7. Toplu Açılış Bayramı’nda yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi’ne övgüler yağdırdı. Cumhurbaşkanım Erdoğan, “Büyükşehir Belediyesi yaptığı yatırımlarla Kocaeli’nin yerini Türkiye’de bambaşka bir hale getirmiştir. Bu şehirde 2 milyon ağaç dikildi. Ey geziciler bundan haberiniz var mı?” diye konuştu.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Perşembe Pazarı’nda katıldığı 7. Toplu Açılış Bayramı öncesinde emniyet güçleri çok yoğun güvenlik önlemleri aldı. Perşembe Pazarı alanı çevresinde polisler adeta kuş uçurtmadı. Farklı arama noktalarından geçen vatandaşlar miting alanına didik didik arandıktan sonra girebildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı toplu açılış töreni için yaklaşık 3 bin polis görev yaptı.


KÖTÜ ORGANİZASYON
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ınkatıldığı 7. Toplu Açılış Bayramı’nın organizasyonu diğer miting ve benzeri programlarla kıyaslandığı zaman oldukça zayıf kaldı. Protokol üyeleri için alanın sol tarafına beş farklı çadır kuruldu. Protokol üyeleri burada aileleriyle birlikte Erdoğan’ın konuşmasını izledi. Fakat özellikle basın mensupları için programı takip etmek oldukça güçtü. Cumhurbaşkanlığı yetkilileri, gazetecilerin ve televizyoncuların çalışması için sağlık çalışanlarının da bulunduğu ufak bir koridoru tahsis etti.


ALANA BALONLAR ASILDI
Perşembe Pazarı alanında bulunan direklere Türk bayrağı, Büyükşehir Belediyesi logosu ve Kocaeli Valiliği logosu taşıyan balonlar asıldı. Alan dışında ise 6 vince toplam 8 farklı dev afişler asıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplu açılış töreni için ilçelerden onlarca otobüs kaldırıldı. Bunun yanı sıra Gebze’den gelen vatandaşların bir kısmı hızlı tren kullanarak alana geldi.


GENİŞ KATILIM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplu açılış törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Tuğrul Türkeş, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, EDOK Komutanı Mehmet Baysal, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır ve Cemil Yaman, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, ilçe kaymakamları, ilçe başkanları, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

ERDOĞAN’IN İMZASI VAR
Yaklaşık 45 dakika gecikmeyle başlayan programda ilk konuşan isim Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu oldu. Karaosmanoğlu, “12 yıl önce göreve geldiğimiz Kocaeli’de şartlar yaşanılabilir gibi değildi. Sizlerin bizden beklentilerini en güzel bir biçimde yerine getirmeye çalıştık. İlçelerimiz, şehir merkezlerimiz, beldelerimiz, mahalleleriz ve köylerimiz eskisinden çok daha güzel olacak. Söz vermiştik. Köylerimizin Avrupa’nın köylerinden daha güzel olacağını söylemiştik. Adım adım bunu da gerçekleştiriyoruz. Bu eserlerin her birinin altında Cumhurbaşkanımızın imzası vardır.  Eserlerimizde hükümetlerimizin, çalışanlarımızın ve sizlerin alın teri vardır” diye konuştu.


IŞIK’TAN YILDIRIM’A TEŞEKKÜR
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ardından kürsüye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık geldi. Işık, “Bugün verdiğimiz 8 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar bizim için canlarını feda ettiler. Ama şunu bilin. Terör örgütünün beli kırılmıştır” dedi. Işık, “Kocaeli Cumhurbaşkanımızın yürümesine destek verdiği gibi, ülkenin gelişimine de destek vermektedir. Buradan bir teşekkür de Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’a teşekkür etmek istiyorum. Onun destekleriyle Kocaeli’de çok büyük ulaşım projeleri hayata geçiyor” dedi.


İKİ BAŞLI OLMAZ
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, başkanlık sistemiyle ilgili yaptığı açıklamada Başbakan Ahmet Davutoğlu’na göndermede bulundu. Bakan Fikri Işık, “Türkiye’nin acilen bir kan değişimine ihtiyacı vardır. Sistem değişimine ihtiyacı vardır. İki başlı bir sistemin işlemediğini son süreçte yaşadık gördük. Türkiye’nin lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi. Bakan Fikri Işık’ın ardından kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Bir taraftan terör, bir taraftan paralel çeteleriyle milli birlik ve beraberliğimize kast ediyorlar. Bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olduğu sürece birliğimiz ve beraberliğimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün Kocaeli bizi bağrına bastı. Bir buçuk milyar lirayı bulan yatırımların açılışını yaptığımız için çok mutluyuz” diyerek sözlerine başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri sık sık ‘Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ tezahüratlarıyla kesildi. Erdoğan, “Kocaeli’de çok büyük yatırımlar yapıldı. Yarımca’da yaptığımız 650 milyon liralık liman çok önemli bir yatırımdır. Limanın açılışını da buradan bağlanarak yapacağız” dedi.


KOCAELİ’NİN YERİ FARKLI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de çok farklı bir yeri var. Yüzlerce alt yapı ve üst yapı yatırımları yapıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 milyon ağaç dikildi. Ey geziciler! Siz neredesiniz? Bir dikili ağacınız bile yok. 12 ağaç için kıyameti kopardınız. Bizim belediyemiz 2 milyon ağaç dikti. Bunları görüyor musunuz? Yüzme havuzları, spor salonları, futbol sahaları yapıldı. İnşallah ağustos ayı sonuna kadar 30 bin kişilik stadyumu bitireceğiz. Laf üretmiyoruz iş üretiyoruz. Osmangazi ile Orhangazi’yi birleştirdik. Ağva-Kandıra-Kaynarca bölünmüş yolunun ihalesinin yakında yapılacağının müjdesini de size buradan veriyorum.

BİSİKLET PROJESİ
İzmit Belediyesi’nin bisiklet projesini gündemine taşıyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kocaeli artık mavi bayrakları sahillere sahip bir şehirdir. Halen 2 mavi bayraklı olan Kocaeli’mize Kandıra Kerpe Sahili için de mavi bayrak alındı. Böylece Kocaeli, üç mavi bayraklı şehir haline geldi. Önceden sahilden geçerken burnumuzu tıkamak zorunda kalıyorduk. Şimdi insanların gönül rahatlığıyla yüzebildiği sahillere sahibiz. Diğer yandan İzmit Belediyesi 5 yıldır 5. sınıfı bitiren öğrencilere bisiklet dağıtıyor. İzmit Belediyesi’nin dağıttığı bisiklet sayısı 40 bini buldu. Ben bu kampanyaları şahsen destekliyorum. Bu çalışmaları takdirle karşılıyorum.


SEKA ÖRNEĞİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kocaeli’de Seka Kağıt Fabrikası’nı zarar ettiği için kapatacağımız zaman bu ana muhaleft çıkıp olmaz demişti. Bakın şimdi Seka alanı Kocaeli için muhteşem bir eser haline getirildi. Kimse de işsiz kalmadı istihdam edildi Şimdi de inşallah kalanı bir müze olarak Kocaeli’ye hizmet vermeye devam edecek. Şimdi de o muhalefetin lideri çıktı başkanlık sistemi için kan dökülür diyor. Bunlar siyasi sapkınlardır. Bunlar siyasi literatür cahilidir. Yani Amerika başkanlık sistemine geçerken kan mı döktü? Bu kararı ancak millet verir. Sende kuzu kuzu milleti takip edersin” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bebek fındık
ENERJI
OTO
Yaman
dönmez
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat