Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Sağlık

Kocaeli’de “Hacamat” yapacak doktor aranıyor!

Ak Partinin "sağlıkta dönüşüm" projeleri kapsamında artık kamu hastanelerinde de uygulanan ‘Hacamat’ ile ilgili konuşan Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney Kocaeli’de de bu uygulamanın başlayabilece

11 Haziran 2017 Saat: 10:52
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 4.329 kez okunmuştur

Kocaeli’de “Hacamat” yapacak doktor aranıyor!
Kocaeli’de “Hacamat” yapacak doktor aranıyor!

Ak Partinin uzun süreden beri sağlıkta dönüşüm projeleri kapsamında yaptığı değişiklikler sağlıkta da kendini gösteriyor. Sağlık Bakanlığı Kamu Hizmetleri Satış Tarifesi’ne göre "alternatif tıp" adı altında sunulan bilim dışı hacamat ve sülük tedavisi 50 lira iken, bilimsel tıbbın öngördüğü poliklinik muayene ücreti 22,50 lira olarak vatandaşların karşısına çıkıyor. Uygulama henüz ilimizde yapılmıyor ama Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney istekli personelin olması durumunda Kocaeli’de de uygulamanın başlatılabileceğini söyledi.

BİLİM DIŞI UYGULAMA

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Tabip Odası Başkanı Aynur Karadeniz, “Uygulamayı tabiki uygun bulmuyorum çünkü uygun bulmamız için bilimsel verilerle gerçekleştirilmiş olması lazım. Bizler pozitif bilimle uğraşan insanlarız ve tıp eğitiminde böyle bir şeyle karşılaşmadık. Bu nedenle de uygun bulmamız mümkün değil” açıklamasında bulundu.

2 İLÇEDE YAPILABİLİR

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney de gazetemize yaptığı açıklamada Kocaeli’de henüz böyle bir uygulamanın olmadığını ifade ederek şu açıklamalara yer verdi: “Kocaeli’de hastanelerimizde henüz böyle bir uygulama söz konusu değil ama bu konuda çalışma yapıyoruz. Kamu Hastaneleri bünyesinde verilen kurslarımız var. Kursa giderek sertifika alan ve kamu hastanelerinde bu hizmeti vermek isteyen doktor olursa poliklinik açılır. Biz gerekli yazışmaları yaptık. İstekli hekim bekliyoruz. Talep olursa 6 ay 1 yıl içerisinde bir adet Gebze’ye bir adet de merkeze poliklinik açabiliriz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye