Hbaer İhbar

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

KO-MEK’te kursiyerdi, usta öğretici oldu

KO-MEK, verdiği kaliteli eğitimin ışığında, başarı öyküleri yazmaya devam ediyor

28 Kasım 2018 Saat: 11:19
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.358 kez okunmuştur

KO-MEK’te kursiyerdi, usta öğretici oldu
KO-MEK’te kursiyerdi, usta öğretici oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, kursiyerlerine verdiği kaliteli eğitimle başarı öyküleri yazmayı sürdürüyor. KO-MEK’te eğitim alan birçok insan bu sayede iş bulma imkânı yakaladı. Bunun en güzel örneği ise bu eğitim döneminde yaşandı. Yaklaşık 16 yaşında KO-MEK kurslarına katılan ve burada kendini yetiştiren Burcu Dilek, seneler sonra bu eğitim kurumuna usta öğretici olarak döndü.

KO-MEK İŞ SAHİBİ YAPAR

Kentin halk eğitimine 15 yıldır kesintisiz ücretsiz eğitim hizmeti veren KO-MEK, bu sayede birçok kişinin iş sahibi olmasını sağladı. İstihdam branşlarında eğitim alan vatandaşlar, son derece rahat bir şekilde ve “vasıflı eleman” kimlikleriyle iş buldu. Bunların arasından çok sayıda kişi de kendi işini kurarak patron olmanın ayrıcalığını yaşadı.

KURSİYER OLARAK GELDİ, ŞİMDİ USTA ÖĞRETİCİ

Bu eğitim döneminde KO-MEK, bu defa kendi içinden, istihdam hamlesine anlamlı bir katkı sundu. Kandıralı Burcu Dilek, bir zamanlar kursiyer olarak girdiği KO-MEK’te usta öğretici oldu.

KO-MEK’E GELDİĞİNDE 16 YAŞINDAYDI

Burcu Dilek, 16 yaşında KO-MEK ile tanıştı. Yaşadığı Kandıra’da açılan KO-MEK kurs merkezine giden Burcu Dilek, burada yaklaşık üç yıl boyunca kuaförlük branşında eğitim aldı. Mesleğinin alt yapısını KO-MEK’te atan Dilek hanım, daha sonra Halk Eğitim Merkezlerine devam ederek buradan kalfalık ve ustalık belgelerini almaya hak kazandı.

MESLEĞİ KO-MEK’TE ÖĞRENDİM

KO-MEK’in hayatının dönüm noktası olduğunu kaydeden Burcu Dilek, “Çok genç yaşta KO-MEK ile tanıştım. Kuaförlük mesleğini burada öğrendim. Bana burada mesleğin her aşamasını öğrettiler ve en iyi şekilde yetişmemi sağladılar. Buradaki temel kuvvetli olduğu için de diğer aşamaları kolaylıkla geçerek kalfalık ve ustalık belgelerini aldım” dedi.

KURSİYERDİM, USTA ÖĞRETİCİ OLDUM

Burcu Dilek, ustalık belgesini alır almaz, KO-MEK’te usta öğretici olmak için başvurusunu yaptı. Dilek hanım, bir zamanlar kursiyer olarak geldiği KO-MEK kapısından usta öğretici kimliği ile girerek göreve başladı. Son derece mutlu olduğunu kaydeden Burcu Dilek, “Şimdi ben de usta öğreticilerimin bana olan ilgisi gibi kursiyerlerime kuaförlük mesleğini öğretiyorum. KO-MEK sayesinde ve buradaki eğitimle ben usta öğretici oldum. Bu bir hayal değil ve herkes yapabilir. Bu nedenle tüm gençleri KO-MEK kurslarına davet ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat