Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

Kandıralı öğrenciler bisikletlerine kavuştu

Kandıra Belediyesi ve İzmit Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği bisiklet dağıtım töreninde ilçe genelindeki 530 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

16 Nisan 2018 Saat: 16:02
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.052 kez okunmuştur

Kandıralı öğrenciler bisikletlerine kavuştu
Kandıralı öğrenciler bisikletlerine kavuştu

Kandıra Belediyesi ve İzmit Belediyesi’nin ortaklaşa hazırladığı 5’nci sınıf öğrencilerine bisiklet dağıtım töreni Çerçilli Sefa Sirmen Okulu’nun ardından Kaymakam Mehmet Sarıcan İlçe Stadı’nda devam etti. Törene İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

‘4 YILDIR BİSİKLET DAĞITIYORUZ’

Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Abdülsamet Özen Ortaokulu, Safalı Ortaokulu, Mefküre Ortaokulu, Özbey Ortaokulu ve Ballar Anadolu Kalkınma Vakfı  Ortaokulu’nda eğitim gören 5’nci sınıf öğrencilerinin büyük coşku ve sevinç içinde bisikletlerini teslim aldıkları törende konuşan Başkan Köken, “Türkiye’de ilk defa toplu bisiklet dağıtımını İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan başlattı. Biz de Kandıra’daki öğrencilerimize de bisiklet dağıtması için kendisinden yardım istedik. Sağolsun o da bizi kırmadı. 4 yıldan bu yana bu çalışmayı yürütüyoruz. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

‘KANDIRA’DA BÜYÜK DEĞİŞİM VAR’

Başkan Doğan ise konuşmasında, “Kandıra’mız Kocaeli’nin göz bebeğidir.  Milletvekilliği dönemimden itibaren 17 yıldır Kandıra’ya sık sık geliyorum. Kandıra’daki  büyük  değişimi gözlemliyor ve takip ediyorum. Bugün Kandıra’mız köy yollarından, parklarına,  hastanesinden, okullarına göre her anlamda çok güzel. Bir yandan devletimiz, hükümetimiz, bakanlıklarımız,  diğer yandan Büyükşehir ve Kandıra Belediyemiz hakikaten çok güzel bir işbirliği içerisindeler. Tabi ki bu birliktelik güzel işleri de beraberinde getiriyor.  Bizde küçük küçük de olsa destekliyor ve birlikte projeler üretiyoruz” dedi.

‘2 BİNDEN FAZLA BİSİKLET DAĞITTIK’

4 yıldır Kandıra’da bisiklet dağıtarak yaklaşık 2 bin öğrenciyi mutlu ettiklerini belirten Başkan Doğan, “3 yıldır 2 binden fazla bisikleti Kandıralı çocuklarımıza hediye ettik. Biz bu dağıtımlarımızla aslında sizin paranızı yine sizin için kullanıyoruz. Ama dağıtırken de bunlar daha önce neden yoktu demekten de kendimizi alamıyoruz. Para o zaman da vardı ama çarçur ediliyordu.  Şimdi evlatlarımız için harcadığımız bu para eskiden başka yerlere gidiyordu.   Sizin paranızı sizin için harcadığımız için Kandıra’mız, İzmit’imiz, Kocaeli’miz, ülkemiz artık çok daha iyi.  Yarın daha iyi olacağız. Yeter ki birliğimizi beraberliğimizi koruyalım, elimizdekilerin kıyametini bilelim” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK COŞKUSU

Öğrencilerin, öğretmenlerin, öğrenci velileri ve vatandaşların katılımıyla büyük coşku içerisinde gerçekleşen tören, öğrencilere bisikletlerinin teslim edilmesiyle sona erdi. Törende bisiklet sahibi olan çocukların sevinç ve mutlulukları yüzlerinden okunurken, öğretmenleri ve veliler de, gerçekleştirilen projeyi çocuklar açısından çok faydalı bulduklarını, belediye başkanlarına ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sunduklarını ifade ettiler.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
nurittin öztürk 16.04.2018 16:49
böyle işlerin reklamını yapmak ayıptır,devletin milletin parası ile dağıttınız;cebinizden kesenizden dağıtın da görelim.cebinizden kesenizden dağıtsanız bile reklam yapmamalısınız.
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
daş
Coşkun Kırtasiye