Hbaer İhbar

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

Kandıralı Gençlere Kariyer Önerisi

Kandıra Lisesi Mezunları Derneği, düzenlediği organizasyonda kariyerlerinde söz sahibi eski mezunlarını ilçe gençleriyle buluşturdu.

29 Kasım 2018 Saat: 09:51
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.076 kez okunmuştur

Kandıralı Gençlere Kariyer Önerisi
Kandıralı Gençlere Kariyer Önerisi

Bu yıl “Kariyer Konuşmaları” adı altında ikincisi düzenlenen etkinliğin ev sahipliğini Kandıra Lisesi Mezunları Derneği ile birlikte Akçakoca Anadolu Lisesi Müdürü Recep Özaydın ve Okul Rehber Öğretmeni Şüheda Raşitoğlu gerçekleştirdi. Etkinliğin adresi ise Kandıra Belediyesi Prof. Dr. Turan Güneş Kültür Merkezi’ydi.

GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

Kandıra’da bulunan liselerin tüm 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı etkinlikte konuşmacılar çocukluk yıllarından başlayarak eğitim hayatlarını ve profesyonel meslek kariyerlerini gençlerle paylaştılar. Gençlerin büyük bir ilgi gösterdikleri etkinliğe bu yıl Kandıra Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Aygün Aynagöz, Kocaeli Üniversitesi’nden Doç. Dr. Kenan Acar, Global Nutritech Genel Müdürü Dr. Veysel Akay, Arsal Yönetim Danışmanlık Şirket Ortağı Aygül Balık ve Öğretmen Malik Doğan konuşmacı olarak katıldılar.

KARİYER REHBERLİĞİ

Kandıra Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Aygün Aynagöz etkinliklerin amacından söz ederken ilçe gençlerini doğru rol modellerle buluşturarak onlara bir tür kariyer rehberliği yapabilmeyi hedeflediklerini ifade etti. Gençlerin kendileri ile aynı kaynaktan yola çıkan ve yaşamda bir noktaya ulaşan kişileri kendilerine örnek alma konusunda daha istekli olduklarını belirten Aynagöz, “Umuyoruz ki bu paylaşımlar kasabamız gençlerinin yollarını aydınlatıcı bir işlev teşkil edecektir” dedi.

“GENÇLİK GELİŞİM MERKEZİ” KONUŞULDU

Etkinlik sonrasında tüm katılımcıları Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan makamında kabul ederek onlara ilçe gençlerinin eğitimlerine yaptıkları katkılardan ötürü teşekkür etti. Bu ziyarette Kandıra Lisesi Mezunları Derneği yöneticileri tarafından ilçeye kazandırılmak istenen “Gençlik Gelişim Merkezi” hakkındaki hedeflerde dile getirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan da projenin çok anlamlı ve faydalı hedefleri olduğu konusunda dernek yöneticileriyle aynı fikirde olduğunu belirtti. Daha önce Kandıra Lisesi Mezunları Derneği yöneticileri tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile de paylaşılan ve destek talep edilen “Gençlik Gelişim Merkezi” projesi için taraflar birlikte çaba sarf etme kararlılıklarını dile getirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat