Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Spor

Kandıra’nın Geleneksel Festivali İçin Start Verildi

Kandıra Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Yoğurt Festivali için tertip komitesi çalışmalara başladı.

6 Ağustos 2017 Saat: 02:02
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 4.021 kez okunmuştur

Kandıra’nın Geleneksel Festivali İçin Start Verildi
Kandıra’nın Geleneksel Festivali İçin Start Verildi

Kandıra'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen, "Kandıra Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Yoğurt Festivali" tertip komitesi Kandıra Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte bir araya geldi. Kandıra Belediyesi tarafından tarihi namazgah çayırında her yıl geleneksel olarak düzenlenen festivali bu yıl da düzenlemek için çalışmalara start verildi. Yemekte, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve  festival komitesi bir araya geldi.

YAĞLI GÜREŞLER

Geçtiğimiz yıl hain darbe kalkışması nedeni ile iptal edilen festivalin bu yıl yeniden düzenlenmesi planlanıyor. Bu amaçla toplanan tertip komitesi düzenlenecek festivalin detaylarını planlamak  için çalışmalara başladı. Kandıra'da bulunan tarihi namazgah çayırında uzun yıllardan beri düzenlenen yağlı güreşler Kandıra'da geleneksel bir festivali haline gelmiş bulunuyor. Özellikler son yıllarda Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken'in öncülüğünde daha kapsamlı bir şekilde organize edilen festival, çevre il ve ilçeler başta olmak üzere tüm yurttan vatandaşların gösterdiği ilgi ile daha büyük katılımlarla gerçekleştiriliyor.

EYLÜL’ÜN İLK HAFTASI

Bu sene Eylül ayının ilk haftası yapılması planlanan festivalin, Kandıra’nın tarihine yakışır bir şekilde organize edilmesi için Kandıra Belediyesi ve festival tertip komitesi çalışmalarına başladı. Tertip komitesinin eski üyeleri ve yeni üye adaylarının bir araya geldiği toplantıda, ilk olarak yeni üyeler belirlendi. Festivalin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yapılması gerekenler planlandı. Bu toplantı ile başlayan ve özveri ile yürütülen çalışmalar festivalin son gününe kadar devam edecek.

KÖKEN, FESTİVALE DAVET ETTİ

Kandıra Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Yoğurt Festivali’ni bu yılda en güzel biçimde gerçekleştireceklerini ifade eden Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “Kandıra’mızın kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini sergileme fırsatı bulduğumuz bu etkinliğimizde, yurdumuzun her yerinden ziyaretçileri misafir etmekten mutluluk duyacağız” diyerek, tüm vatandaşları bu festivale davet ettiklerini belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye