Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

Kandıra MTAL Portekiz'e gidiyor

Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanının yaptığı proje ile Portekiz’de "Jomasılrenovaveıs" şirketinde iki haftalık eğitime katılacak.

6 Ocak 2018 Saat: 17:31
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 4.016 kez okunmuştur

Kandıra MTAL Portekiz'e gidiyor
Kandıra MTAL Portekiz'e gidiyor

Okul Müdürü Kemal Atış, Müdür Yardımcısı Taner Yaman, Elektrik-Elektronik Teknoloji Alan Öğretmenleri Burhan Aksoy, Batu Belhan, Meltem Kaya Kayıkçı ve Saliha Çalık, 20 Ocak-03 Şubat tarihleri arasında Portekiz "Jomasılrenovaveıs" enerji üretim şirketinin "Yenilenebilir Enerji: Fotovoltaik Sistemleri Bakım ve Onarımı" konusu üzerine hareketliliğe katılarak, Ulusal Ajans tarafından desteklenen proje kapsamında iki haftalık süre boyunca eğitim alacaklar.

TEKNİK BAKIM ELEMANI İSTİHDAMI

Elektrik ve Elektronik Teknolojiler öğretmenleri eğitim süresince öğrencilerin sektörde mesleki deneyimine katkı sunmak adına Fotovoltaik sistemler üzerine; teknik bakım ve onarım çalışmaları gözlemleyecek. Sistemde ölçme, açık alanlarda panel sistemin bakımı, sistem topraklanmasının kurulması, solar hücreler, panellerde diyot kullanımı, Mistmatch etkisi ve kaçınma, panellerin bağlantı yöntemleri, bileşenler (devre kesici), kaçak akışını engelleme ve Fotovoltaik sistemlerin yıldırıma karşı korunması konularında çalışmaları gerçekleştirecekler. Katılımcılar, öğrencilerine bu çerçevede eğitimler verebilecek ve sektörün ihtiyacı olan güneş enerjisi santrallerinde teknik bakım elemanı istihdamı sağlanabilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
daş
Coşkun Kırtasiye