Hbaer İhbar

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

Kandıra MTAL Portekiz’de Eğitim Aldı

Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 6 eğitimcisi, Portekiz’de eğitim aldı.

30 Mart 2018 Saat: 15:59
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.899 kez okunmuştur

Kandıra MTAL Portekiz’de Eğitim Aldı
Kandıra MTAL Portekiz’de Eğitim Aldı

Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 6 eğitimcisinin katılımı ile Portekiz'de "JOMASILRENOVAVEIS" enerji üretim şirketinin "Yenilenebilir Enerji: Fotovoltaik Sistemleri Bakım ve Onarımı" şirketine iki haftalık süre ile hareketlilik düzenlendi ve eğitimciler Avrupa Birliği Projesi kapsamında eğitim aldı. Elektrik ve Elektronik Teknolojileri Alanı öğretmenleri  hareketlilik döneminde, öğrencilerin sektörde mesleki deneyimine katkı sunabilmek için fotovoltaik sistemler üzerine; teknik bakım ve onarım çalışmaları gözlemleyecek.

SERTİFİKA ALDILAR

Eğitimciler sistemde ölçme, açık alanlarda panel sistemin bakımı, sistem topraklanmasının kurulması, solar hücreler, panellerde diyot kullanımı, Mistmatch etkisi ve kaçınma, panellerin bağlantı yöntemleri, bileşenler (devre kesici), kaçak akışını engelleme ve fotovoltaik sistemlerin yıldırıma karşı korunması konularında çalışmaları gerçekleştirdiler. Sosyal ve kültürel etkinliklerinde gerçekleştirildiği hareketlilik kapsamında katılımcılar Portekiz’in tarihi mekânlarını ziyaret etme fırsatı da buldular. Katılımcılar katılım sertifikası ve Europass belgelerini aldıktan sonra yurda döndüler.

BİLGİ VERDİLER

Katılımcılar Okul Müdürü Kemal Atış, Koordinatör Müdür Yardımcısı Taner Yaman, Elektrik ve Elektronik Teknolojileri Alanı Öğretmenleri Burhan Aksoy, Batu Belhan, Meltem Kaya Kayıkçı ve Saliha Çalık, yurda döner dönmez Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Çetin’e bilgilendirme ziyaretinde bulundular.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yakup
BulgurcuÇe(muhtar)
dönmez
yaman
daş
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat