Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Spor

‘Kandıra’daki güreşlerde artık yokum’

Kandıra’yı ülkemizde ve dünyada temsil eden Milli Güreşçimiz Faruk Akkoyun, Kandıra Belediyesi’ne kırıldığını ifade ederek önümüzdeki haftalarda düzenlenecek olan güreşlerde olmayacağını açıkladı.

15 Eylül 2017 Saat: 12:24
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 16.460 kez okunmuştur

‘Kandıra’daki güreşlerde artık yokum’
‘Kandıra’daki güreşlerde artık yokum’

Kocaeli’nin yetiştirdiği önemli sporculardan biri olan Milli Güreşçimiz Kandıralı Faruk Akkoyun, düzenlediği basın açıklamasıyla Kandıra’daki güreşlerde artık olmayacağını duyurdu. Kandıra Belediyesi’nin bu yıl düzenleyeceği festivallerde güreş organizasyonunu yapmasını istediğini ancak kendisinin arkasından farklı güreşçilerle de görüştüğünü belirten Faruk Akkoyun, belediyenin ikili oynadığını ve kendisinin saf dışı bırakılmak istendiğini söyleyerek önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan festivallere katılmayacağını söyledi.  

HAYALİMDEKİ PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRDİM

Akkoyun’un açıklamaları şu şekilde; “Kandıra Belediyesi 2 sene önce güreş organizasyonunu yapmak için benden destek istedi. Bende çok yoğun olmama rağmen Kandıra’daki çıtayı yükseltmek için Kandıra Belediyesi’nin ricasını kabul ederek bu işi üstlendim ve hayalimdeki projeyi gerçekleştirdim. İlk defa 50 başpehlivanı Kandıra’ya getirdik. O sene Edirne’de ilk 3’e giren kemer alanların hepsi Kandıra’da güreş tuttular. Çok kaliteli bir güreş organizasyonu oldu.

 ELMALI GÜREŞLERİ KADAR KALİTELİYDİ

Türkiye genelinde en eski tarihi olan ve bu sene 665’ncisi düzenlenen Elmalı güreşlerinin 2015 yılında düzenlenen müsabakalarında Kandıra’daki aynı dereceler alındı. Kandıra’daki derece listesinde Orhan Okulu 1, İsmail Balaban 2, Salih Eriç ve ben 3’ncü olmuştuk. Elmalı güreşlerinde de aynı dereceler çıktı. Bu da Kandıra güreşlerinin ne kadar kaliteli güreşler olduğunu öne çıkartıyor.

KANDIRA’YI TANITTIK

O dönem en ünlü güreşçileri çağırmış ve bir gün önce Kerpe’de otelde ağırlamıştık. Bu vesileyle Kerpe’yi gören güreşçiler Kandıra’nın böyle sahillerinin olduğunu görünce çok şaşırmıştı. 3 tane kanal vardı. Çok güzel bir basın açıklaması yaptık. Kandıra’mız tanıtılsın diye TRT 1’den canlı verdik güreş müsabakalarını. Bir yandan Kandıra’nın çevresi, esnaflar, sahiller tanıtılmış oldu. Organizasyon sonunda takdir edilmek de çok güzel bir duyguydu.

TARİHİ DEĞİŞTİRMİŞLER

Bir sonraki sene 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle güreşlerimizi iptal etmiştik. Bu yıl da tekrar güreş müsabakaları için Kandıra Belediyesi ile görüşmeye başladık. Kış aylarından beri güreşlerimizi yapmak için görüştük. Yine yardımcı olmam istendi. Severek yapacağımı söyledim. Belediyeyle birkaç görüşme yaptıktan sonra ben milli takımdayken benim dışında başka kişilerle görüşüldüğünü duydum. Hatta benim haberim olmadan güreşin tarihi değiştirilmiş. Benim federasyondan haberim oldu. Ama çok yoğun olduğum için fazla üzerine düşemedim.

‘SEN OLMAZSAN BU İŞLER OLMAZ’

Boşluk bulduğum bir vakit belediyeye gelip yetkili kişilerle görüştüğümde beni Başkan Ünal Köken’le görüştürdüler. Ben de durumu izah ettim; ‘Siz ne derseniz ben onu yaparım. İsterseniz yardımcı olurum. Başkaları yapsın istiyorsanız da saygı duyarım. İlçemiz için her türlü fedakârlığı yaparım. Yeter ki iyi şeyler ortaya çıksın’ dedim. Başkan da ‘Sen olmazsan bu işler olmaz’ dedi. Bizde ‘tamam’ diyerek yine görevi üstlendik.

SAF DIŞI BIRAKILMAK İSTENDİM

Bir takım çalışmalar yaptık. Sporcularla görüştük, yine benim belirlemediğim tarih üzerinden işi toparlamaya çalıştım. Ben tüm bunlarla uğraşırken arkamdan yine başka güreşçilerle görüşüldüğünü öğrendim. Bir şekilde saf dışı bırakılmak istendim. Burada ne yapmak istenildiğini anlamadım. Bu da beni çok rahatsız etti. Sonuçta bizim de camiada bir ismimiz var. Kandıra’yı temsil ediyorum. Bu işi de Kandıra’da iyi şeyler olsun diye yapıyoruz. Camiamızda ‘Güreş el değiştirdi’ gibi dedikodular beni çok yıprattı.

ÇOK KIRILDIM

Tüm bunların üzerine belediyeye tekrar geldim. Yine ikili oynandı, samimi davranılmadı. Bende bu durumdan rahatsız oldum. Artık ben bu projenin içinde yer almak istemiyorum. Bu nedenle güreşe gelmeyeceğim. Kandıra’da da olmayacağım. Gerçekten çok kırıldım. Bunu da belediye başkanımıza belirttim. Kamuoyuna da bildirmek istiyorum. Ben Kandıra’yı bugüne kadar en güzel şekilde temsil ettiğime inanıyorum, bundan sonra da gücüm yettiğince temsil etmeye devam edeceğim.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye