Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Siyaset

Kandıra’da özlenen tablo!

Kandıra Eğitim, Kültür, Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı Ercan Aravan, ilçedeki siyasi parti temsilcilerini bir araya getirdi.

4 Ekim 2017 Saat: 00:02
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 8.402 kez okunmuştur

Kandıra’da özlenen tablo!
Kandıra’da özlenen tablo!

Kandıra Eğitim, Kültür, Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı Ercan Aravan, ilçedeki birlik ve beraberliği yansıtmak adına anlamlı bir yemek organize etti. Aravan’ın ev sahipliğinde Kerpe Kaptan Restoran’da gerçekleşen programa AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Vurmaz Eyisabuncular ve yönetim kurulu üyelerinden İsmail Açıkgöz, MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur, Saadet Partisi Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Nural Arslan ve BBP Kandıra İlçe Başkanı Kemal Akman katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Yemeğin ardından konuşan Aravan, ülkemizin son yıllarda içinden geçtiği zor ve sıkıntılı süreçte ilçedeki birlik ve beraberliği yansıtmak adına böyle bir organizasyon yapmaya karar verdiğini belirterek davetlerini kırmadığı için siyasi parti temsilcilerine teşekkür etti. AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder de bu ortamı sağladığı için Aravan’a teşekkür ederek, “Parti ayrımı gözetmeksizin bu ortamı sağlamak gerçekten çok önemli. Ülkemizin bu birlik ve beraberliğe ihtiyacı var” dedi.

HEPİMİZ ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ramazan Nural Arslan da, “Ortamın en gerildiği zamanlarda bu şekilde toplanıp istişare etmek için bir araya gelmeyi çok istemiştik ama yoğunluklarımızdan ötürü bir türlü yapamamıştık. Bunu başaran ve bizi bir araya getiren Ercan arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. Aynı masanın etrafındayız ve fikirlerimiz değişik olabilir. Ama hepimiz bu ülkenin varlığı için çalışıyoruz. İlimizde olduğu gibi biz de her ay düzenli olarak toplanmalı ve istişare etmeliyiz” dedi.

BİR KİLİMİN FARKLI DESENLERİYİZ

BBP İlçe Başkanı Kemal Akman, “Siyasette henüz yeniyim. Ama rahmetli Muhsin Yazıcıpğlu’nun bir sözü var; ‘Biz bir kilimin farklı desenleriyiz.’ Söz konusu vatan olunca hep bir arada olabilmemiz gerekiyor. Bu tarz toplantıları bundan sonra inşallah daha sıklıkla devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

SÖZ KONUSU ÜLKEYSE

MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur da göreve yeni başlayan Kemal Akman’a hayırlı olsun derken, görevini devredecek olan Yunus Özder’e de bundan sonraki siyasi yaşamında başarılar diledi. Uğur, “Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Kerkük, Irak, Suriye meseleleri var. Bir yandan FETÖ belası ile uğraşıyoruz. Bu gerginliklerin ortasında bu ortamda bir araya gelmek çok iyi oldu. Bizim önceliğimiz yerel siyaset ama genel siyasette ülke söz konusu olunca hep bir aradayız. Bir masanın etrafındayız. Ercan arkadaşımıza bu ortamı sağladığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

BU VATANIN İNSANLARIYIZ

CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Vurmaz Eyisabuncular ise, “Hepimiz kendi bağımsız karakterimiz ve fikirlerimiz gereği farklı alanlarda hizmet veriyor olabiliriz. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama hepimiz bu vatanın insanlarıyız ve Atatürk’ün dediği gibi ‘Türk Milleti bölünmez bir bütündür’ cümlesinin öğeleriyiz. Bu ortamlar her zaman oluşturulmalı. Halkın gözünde ihtiyaç duyulan birlik ve beraberlik mesajı vermeye devam edelim. Birbirimizi siyasette yerden yere vuracağımız zamanlar olacaktır. Bunlar fikir dövüştürmektir. Hiçbir zaman kişinin düşüncelerini veya karakterlerine uzanmış diller değildir. Birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Birbirimizi vurarak değil bu ülke adına ne yapacağımızı, en iyisini nasıl oluşturacağımızı düşünerek ortak sinerji içinde olmalıyız” diye konuştu. CHP yönetim kurulu üyelerinden İsmail Açıkgöz de, “Ercan arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. İnsanların özleyip beklediği bir ortam oluşturdu. Bu ortam devam ederse hem ilçemiz hem de ülkemiz adına çok iyi olur” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye