Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Ekonomi

Kandıra’da doğalgaz çalışmaları aralıksız devam ediyor

Kandıra İncecik Köyü’nde yapılan çalışmalar sonucu doğalgaz olduğu tespit edilerek kazı çalışmalarına başlandı. Yapılan incelemeler sonucu istenilen miktarda doğalgaz bulunursa bölgeye tesis kurulacak.

24 Ağustos 2015 Saat: 12:30
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 15.811 kez okunmuştur

Kandıra’da doğalgaz çalışmaları aralıksız devam ediyor
Kandıra’da doğalgaz çalışmaları aralıksız devam ediyor

Kandıra İncecik Köyü Kalencioğlu Mahallesinde ikamet eden muhtar azası Mustafa Varol’un arsasında çalışma yapan jeologlar, arsada doğalgaz olduğu şüphesi üzerine arama çalışmalarına başladı. Arsa sahibi Mustafa Varol tarafından İstanbul firması olan Delta Uluslararası Petrol A.Ş. isimli firmaya 1 yıllığına kiralanan bin 800 metrekare arsada firma yetkilileri tarafından sondaj çalışmaları başlatıldı. Mart ayından beri devam eden çalışmalarda firma yetkililerinden alınan bilgiye göre sadece 1 kuyu açıldığı ve henüz net bir sonuç elde edilemezken çalışmaların bütün hızıyla devam ettiği belirtildi. Çalışmalar devam ediyor Yaklaşık 15 kişinin çalıştığı tesiste yapılan sondaj çalışmalarında çıkan sonuçlar jeologlar ve uzmanlar tarafından değerlendirilirken istenilen miktarda doğalgaz çıkartılması halinde bölgede doğalgazı işlemek için kurulacak olan tesiste bölge sakinlerine de istihdam sağlanacağı öğrenildi. İstenilen miktarda doğalgaz çıkmaması halinde ise sondaj çalışmalarına son verileceği belirtildi. Arsa sahibi olan ve aynı zamanda İncecik Köyü Muhtarı Fatih Bayın’ın azası Mustafa Varol, dededen kalma arsada ilk çalışmaların Mart ayında başladığını de aralıksız olarak devam ettiğini belirtti. Yüzde 90 olduğu söylendi Arsasını bir yıllığına İstanbullu firmaya kiralayan Mustafa Varol, “Mart ya da Nisan ayında tarlamda mısır ekmiştim, hayvanlarımı otlatıyordum. Bir araç geldi. Bu arsa kimin diye sorudular. Benim olduğumu söyledim. Bana burada doğalgaz çalışması yaptıklarını, burada doğalgaz olduğu yönünde tespitlerinin olduğunu söylediler. Oturduk konuştuk, arsayı 1 yıllığına kiraladılar. Sondaj çalışmaları başladı. Az olursa bizi tatmin etmezse kapatırız. Birkaç kuyuya daha bakacaklar. Yüzde doksan ihtimalle olduğu söyleniyor” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
Bebek fındık
Yakup
Yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat