Hbaer İhbar

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

Kandıra’da Akademi Lise tanıtıldı

Bu yıl ilk defa Kandıra’da açılacak olan Akademi Lise, öğrenci, öğretmen ve velilere tanıtıldı.

28 Eylül 2018 Saat: 15:15
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.281 kez okunmuştur

Kandıra’da Akademi Lise tanıtıldı
Kandıra’da Akademi Lise tanıtıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı, lise okuyan gençlerin hem derslerinde hem de üniversiteye hazırlıklarında önemli rol oynayan Akademi Lise bu yıl ilk defa Kandıra’da açılarak öğrencilere hizmet vermeye başlayacak. Bu kapsamda Akademi Lise hakkında öğrenci, öğretmen ve velilere bilgi vermek amacıyla tanıtım toplantısı gerçekleşti. Namazgâh Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda sunumu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi ve Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken yaptı.

HAVVA YILDIZ GENÇLİK MERKEZİ’NDE AÇILACAK

Akademi Lise’nin Kandıra’da Havva Yıldız Gençlik Merkezi’nde faaliyete başlayacağını belirten Başkan Köken, “Yollar yaptık, köprüler yaptık ama gelecek nesillere dair bir şeyler de yapmalıyız. Bu konuda çalışma arkadaşlarımızla oturduk düşündük. Çocuklarımızın eğitimine destek olacak Akademi Lise’yi ilçemize taşımak için kolları sıvadık. Sürekli değişen ve gelişen dünya şartlarına uyum sağlayıp, yabancı kalmayan; öğrencilerin hem eğitim yönünden hem de sosyal yönden gelişimlerine katkıda bulunulmasını hedefliyoruz. Eğitim merkezimize gelen öğrencilerimiz için, belediyemizin diğer imkânları da kullanılarak birçok etkinlik ve faaliyeti, merkezimizde kuracağımız kulüpler aracılığı ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

EĞİTİM DESTEĞİ

Ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi tarafından Akademi Lise’yle ilgili sunum yapıldı. Akademi Lise’de okula destek, mezun bilgisi destek, rehberlik hizmetleri, değerler eğitimi, kültürel etkinlikler, spor faaliyetleri, sanat atölyeleri ve yazarlık okulu, okuma grupları konularında eğitim destekleri yapılacak. Görsel ve geleneksel sanat eğitimlerinin de verileceği projede müzik çalışmaları ve halk oyunları eğitimi de verilmesi planlanıyor.

BAŞVURULAR ALINIYOR

Akademi Lise’de liseli öğrenciler akademiye hazırlık programlarına başvurabildiği gibi, atölye faaliyetleri ve diğer sosyal faaliyetlerin yapılacağı programlara da başvurabiliyor. 9-10-11 ve 12. sınıflara yönelik olarak eğitim ve öğretime destek olmak amacıyla Kandıra Havva Yıldız Gençlik Merkezi’nde açılacak olan Akademi Lise’ye başvurular www.kocaeli.bel.tr adresinden yapılıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat