Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Eğitim

Kandıra’da 6 bin 20 öğrenci ders başı yaptı

2017-2018 eğitim öğretim yılında Kandıra’da 6 bin 20 öğrenci ders başı yaptı.

17 Eylül 2017 Saat: 00:23
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.073 kez okunmuştur

Kandıra’da 6 bin 20 öğrenci ders başı yaptı
Kandıra’da 6 bin 20 öğrenci ders başı yaptı

Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan yeni eğitim öğretim yılının açılışı dolayısıyla ilçedeki eğitim durumu hakkında gazetemize bazı açıklamalarda bulundu. İlçe genelinde 48 okul olduğunu söyleyen Özkan, 2 anaokulu, 19 ilkokul, 18 ortaokul, 2 İmam Hatip Ortaokulu, 1 özel ortaokul ve 6 lise olduğunu kaydetti. 2017-2018 eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitimde 513 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Özkan, bin 687 ilkokul öğrencisi, 2 bin 86 ortaokul öğrencisi ve bin 734 lise öğrencisi olmak üzere toplam 6 bin 20 öğrencinin ders başı yapacağını ifade etti.

YENİ YILA YENİ MÜFREDAT PROGRAMLARI İLE BAŞLADIK

Özkan, “2017-2018 eğitim öğretim yılında 1., 5. ve 9. sınıflarda yeni müfredata göre eğitim verilecek. Yine her sene olduğu gibi ders kitaplarımız ilçeye teslim edildi ve  okullara dağıtımı yapılmaktadır. Bu kapsamda 78 bin 511 ders kitabı öğrencilerimize dağıtılacaktır. Ayrıca Kefken’de bir İmam Hatip Ortaokulumuz açıldı. Kız İmam Hatip Lisemiz ile Merkez İmam Hatip Ortaokulumuz aynı binada eğitim vermeye başladı. METEM okulumuza 24 derslikli ek bina yapılıyor. Zafer İlkokulumuzun ise yenilenmesi için proje çalışmamız devam ediyor” açıklamalarında bulundu.

KOCAELİ BİRİNCİSİ OLDUK

Kandıra’da eğitim alanlarını her yıl yenilediklerini ifade eden Özkan, “Kandıra eğitim alanları ve öğretmen durumu açısından standartlara yakın bir ilçe. Öğretmen kadromuz genç. Okul güvenliği ve okula erişim açısından sorunsuz. Bu avantajlarımızı değerlendirerek 2017-2018 eğitim öğretim yılında eğitimdeki başarımızı daha üst seviyelere çıkarmaya gayret göstereceğiz. 2017 yılı TEOG sınavlarında  bir önceki yıla göre gösterdiğimiz yükselişle ilçemiz Kocaeli birincisi oldu. İlçemizden 2 Türkiye birincisi çıkardık. Artık bu yıl daha da başarılı olmak için çok çalışacağız” diye konuştu.

YÜZDE 60’I TAŞIMALI

İlçe genelinde 3 bin 355 öğrencinin taşımalı eğitim gördüğünü söyleyen Özkan, “Taşımalı sistemle ilkokula gelen öğrenci sayımız 980, ortaokula gelen öğrenci sayımız bin 93, lisede eğitim gören bin 240 öğrencimiz ve özel eğitim alan 43 öğrencimiz var. Yani öğrencilerimizin yüzde 60’ı taşımalı eğitim kapsamındadır. Bu durum kırsalda öğrenci sayımızın çokluğunu göstermektedir. Bu nedenle özellikle taşıma kapsamındaki öğrencilerimizin velilerinden öğrencilerimize destek vermelerini istirham ediyoruz” ifadelerini kullandı.

585 EĞİTİM ÇALIŞANI VAR

Öte yandan Kandıra’da 585 öğretmenin görev yaptığını belirten Özkan, yaptığı açıklamasında öğretmenlere de mesaj verdi. Özkan, “Öğretmen arkadaşlarımızdan bu güzel ilçede güzel öğrencilerimizi yetiştirmek için gerçek manada kendilerini eğitime adamalarını, hep birlikte ülkemiz ilimiz ve ilçemiz için gayret göstermelerini diliyorum” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE MESAJ

Açıklamasında öğrencilere de seslenen Özkan, şöyle konuştu; “Bunca heyecan, bunca yatırım, bunca öğretmen, bunca gayret her şey öğrencilerimiz için. Onlardan sadece önce iyi bir öğrenci sonra vatanını seven iyi bir vatandaş olmalarını istiyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye