Dondurma Site Üstü
Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

Her ülkücü ‘Evet’ diyecek

MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur, “Sandık başına giden tüm ülkücülerin genel başkanımızın düşüncesi dışında oy vereceğini sanmıyorum. Her ülkücü ‘Evet’diyecek” dedi.

13 Nisan 2017 Saat: 14:41
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.757 kez okunmuştur

Her ülkücü ‘Evet’ diyecek
Her ülkücü ‘Evet’ diyecek

MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur, gazetemize yapmış olduğu açıklamada referandum süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seçildiği günden bugüne kısa sürede olsa Kandıra merkez ve mahallelerde Evet kampanyası yürüten Uğur, vatandaşın aklını karıştıran soruları yanıtladıklarını, özelikle Cumhurbaşkanı’nın yargılanamayacağı ve ülkenin bölüneceği gibi kulaktan kulağa gezen söylemlerin gerçek dışı olduğunu vurguladıklarını söyledi. Uğur, ifadelerinde kafası karışık olan her ülkücünün de sandık başına gittiğinde Evet oyu kullanacağını söyledi.

ÜLKE KOALİSYONLARLA YÖNETİLMESİN

Yeni Anayasa’nın koalisyon hükümetlerini bir daha yaşamamak için gerekli olduğunu kaydeden Uğur, “Koalisyonlara parti ve sistem olarak karşıyız. Çünkü ortalık olduğunda herkes kendi çıkarını düşünür. Bir yerde ortaklık varsa menfaat var demektir ve biz ülkemizin pazarlık konusu yapılmasından rahatsızız. Bugüne kadar gördüğümüz tüm koalisyonlarda pazarlıklara şahit olduk. Ülke menfaati düşünülmemiştir. Genel başkanımızın bu konudaki duruşu nettir. Biz koalisyon hükümetinde partimizin durumu çok iyi bir durumdayken Genel Başkanımız ülkenin geleceği için seçim demiştir ve baraj altında kalmıştır. Bunu hiçbir Genel Başkan göze alamaz. Koalisyonlar ülkemizin önünü tıkayan engel olmuştu. Biz bu ülke koalisyonlarla yönetilmesin istiyoruz” dedi.

ÜLKENİN BÖLÜNMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Değişen dünya düzeni ile yarışabilme için yeni sisteme ihtiyaç olduğunu söyleyen Uğur, “Başkanlık sitemini ülkenin bölünmesi olarak algılıyor bazı vatandaşlarımız ama öyle bir şey yok. Genel başkanımız böyle bir düşünce yapısıyla asla yan yana olmaz, ismi dahi zikredilmez. Dünya git gide değişiyor. Değişen dünyada siyasi, kültürel ve ekonomik olarak bazı ihtiyaçlara karşılık vermemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemizin daha hızlı karar alabilmesi ve ülkemizin menfaatleri için gelmesi lazım. Tamamen ülkede daha hızlı kararlar alınıp, gelişmesinin önü açılıp, ülkedeki ekonomik, politik ve siyasal ihtiyaçlara cevap verebilmesi için gerekli” ifadelerini kullandı.

HER ÜLKÜCÜ ‘EVET’ DİYECEK

MHP’li olan herkesin sandıkta Evet diyeceğini söyleyen Uğur, “Ben ülkücüyüm diyen herkesin Evet vereceğini düşünüyorum. Hayır verecek olanlar da çıkabilir ama bu bizim partimiz için geçerli bir durum değil. Diğer partilerin içinde de farklı düşüncelerde olan insanların olduğunu biliyorum ama bunları itelemek ve ötelemekle değil, doğruyu göstererek ikna etmeye çalışıyoruz. Bizim içimizden yetişen kimsenin liderine karşı gelmeyeceğini düşünüyorum. Ben sandığın başına giden tüm ülkücülerin genel başkanımızın düşüncesi dışında oy vereceğini sanmıyorum” şeklinde konuştu.

HAYIR’LARIN SONUCA ULAŞMASI İÇİN ‘EVET’

Ülke istikrarı için sandıklardan Evet çıkması gerektiğini kaydeden Uğur, “Genel Başkanımız bugüne kadar hep Hayır dedi ve hatta adımız Hayırcı’ya çıktı ama bu Hayırlar hep ülkenin faydası içindi. Bizim Hayır dediğimiz her konuda haklı olduğumuz ortaya çıktı. Bugüne kadar dediğimiz Hayır’ların sonuca ulaşabilmesi için, ülkemizdeki iç ve dış mihrakları temizleyebilmek için, çocuklarımıza güzel bir gelecek, güzel bir vatan bırakabilmek için, güçlü bir Türkiye için ben Türk’üm diye gururla gezebilmek için, 16 Nisan’da Evet demeliyiz. Bu ülkenin istikrara, toprak bütünlüğüne ve huzura ihtiyacı var. Bunun yolu da sandıktan Evet çıkmasıdır” mesajını verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat