Dondurma Site Üstü
Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

‘Hedefimiz Kocaeli birincisi olmak’

AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, 2019 seçimlerinde Kocaeli birincisi olmak için çalışacaklarını söyledi.

11 Ekim 2017 Saat: 10:12
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.336 kez okunmuştur

‘Hedefimiz Kocaeli birincisi olmak’
‘Hedefimiz Kocaeli birincisi olmak’

AK Parti Kandıra İlçe Teşkilatı’nın 4 Ekim’de gerçekleşen 6’ncı Olağan Kongresi’nde başkan seçilen Erol Ölmez ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Yunus Özder başkanlığındaki yönetimde başkan yardımcılığı görevinde bulunan ve başarılı çalışmalarıyla çevresinde takdir edilen Ölmez, ilçe başkanlığı görevini de hakkıyla yerine getirecek bir isim. İşte Ölmez’in Kandıra için düşündüğü projeleri ve 2019 seçimlerine yönelik hedefleriyle ilgili samimi görüşleri;

Öncelikle sizi tanıyalım… Erol Ölmez kimdir?
1972 yılında Kandıra’nın Goncaaydın Köyü’nde doğdum. Halen orada yaşıyorum. Aynı zamanda çocuklarımın eğitimleri sebebiyle İzmit’te de bir evim var. Çiftçilikle uğraşıyorum. İzmit Askeri İkmal ve NATO Tesislerindeki işimden siyaset için ayrıldım. Aynı zamanda S.S Kandıra Gıda Sanayi ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin başkanıyım. Kendimi tamamen sivil topluma ve partimize adadım.

Siyasete ne zaman başladınız?
Resmi olarak 2014 yılında Yunus Özder’in ekibine dahil olarak başladım. Yunus başkanım ekibini kurduktan sonra bize Ar-Ge’den sorumlu başkan yardımcılığı görevini verdi. O görevimizi layıkığıyla yaptık. Son dönemlerde de yerel yönetimler birim başkanlığını verdi. Onu da layıkıyla yaptığımızı düşünüyorum. İyi bir takım oyuncusuyduk. Adap ve liyakate sonuna kadar uyduk.
TEŞKİLAT ARKAMIZDA
İlçe başkanlığına aday olmaya nasıl karar verdiniz?
Yunus başkanımız istifasını açıkladıktan sonra aday adayı arkadaşlar çıkmaya başladı. Bu süreçte partinin hedefi 2019, 2023, 2053, 2071 ise ufku daha açık adayların olması yönünde benim taleplerim oldu. İlçe başkanlığı gibi bir niyetim hiç yoktu. İstişareler sonucunda belirlediğimiz isimler olmayınca arkadaşlarım beni uygun gördü. O dönem karar verdik. Teşkilatın arkamızda olacağını biliyorduk. İnsanların bizleri sevdiğini de hissediyorduk. Allah da bu yola çıkardı bizi.
Ankara’ya 3 aday gittiniz ve seçilen siz oldunuz… Ne hissettiniz?
Temayül sonucunda 8 arkadaştan 3 arkadaşımızın Ankara’ya gideceği açıklandı. Bende onlardan biriydim. Diğer arkadaşlarım da bu görevi layığıyla yaparak bilgi ve beceriye sahipti ama genel merkezimiz takdiri bizden yana kullandı. Bu bizim için onurdu, şerefti. Aday adayı olan arkadaşlarımız da kararı olumlu karşıladı. Yanımda oldular. Bundan sonra da yanımda olacaklarına inanıyorum. Tabi çok güzel bir duygu. İlçe başkanı olarak açıklandıktan sonra birden kimliğiniz değişiyor. Artık daha sorumlu, daha dikkatli hareket eden ve daha ilkeli biri olmak zorundasınız. Bizde bunları yapmaya çalışacağız.

EROL ÖLMEZ HER YERDE OLACAK
Erol Ölmez ile nasıl bir siyaset izleyeceğiz?
“Erol Ölmez” her yerde olacak. Şunu yapabilirim diye kimseye söz vermeyecek ama elinden gelenin en iyisini yapacak. Toplumla barışık olacak. Herkes, her zaman istediği sıkıntısını anlatabilecek, istediği eleştiriyi yapabilecek. Yalnız eleştiriler sokakta değil, aile içinde yapılacak. İlkelerimize sahip çıkacağız. Parti içinde en ufak bir huzursuzluğa meyil verecek arkadaşların ölçülü olmasını istiyorum. Varsa bir sorun gelecekler içeride konuşulacak. Teşkilatta performansının sürekli ölçüldüğü bir sistem var. Sürekli çalışmak zorundasınız. Şuan da teşkilatta çok güzel bir sinerji var. İstiyoruz ki daha yukarılara çıksın. Amacımız partimizi bir an önce seçime hazırlamak. Bunun için zamanımız az ama en son ki seçimlerin üzerine çıkacağımıza inanıyorum. Kadromuz buna müsait.

Ekibinizi oluştururken neye önem verdiniz?
Bu yarışta en iyi hizmet etmeye çalışacak arkadaşları seçmeye çalıştık. Ben Kandıra halkından şunu isterim; ekibi kucaklasınlar, bu arkadaşlara omuz versinler. Yük varsa bana yüklesinler ama bu arkadaşlarımı eleştirmesinler. Hepsi eğitimli. 15 kişilik yönetimden 13 tanesi yüksek öğrenim mezunu. Aralarında doktora yapmış, yüksek lisans yapmış arkadaşlar var. Bunlar sistemli çalışacak kişiler. Ak Parti’nin mutfakta çalışacak adama ihtiyacı var. Vizyonda reisimiz var, bize yeter. Geride kalanların hepsi mutfakçıdır, ben ve belediye başkanımız da buna dahildir.

“NEDEN BİZİM BÖLGEDEN ADAM YOK”
Yönetim kurulundaki üyelerin sayısı 25’den 15’e düştü. Bunun etkisini nasıl hissettiniz?
Evet, çalışma alanımız geniş olmasına rağmen yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın sayısı düştü. Önceden kadın ve gençlik kolları ile birlikte icra kurulumuzda 17 birim vardı, şimdi 11’e düştü. Bununla birlikte her bölgeden birini alamadık. “Neden bizim bölgeden adam yok” diyenler olabilir ama burada önemli olan senin bölgen benim bölgem değil. Bazı şeyleri yıkmak için geldik. Artık hepsi bizim bölgemiz diyerek bakılması lazım.
Kandıra merkez ve mahallelerdeki delegeleri tanıyor musunuz?
Yüzde 90’ını tanıyorum. İsim olarak belki karıştırabilirim ama kimin partilimiz olduğunu biliyorum. İstişare kurulunda biraz sıkıntım vardı. Onu da adaylık sürecimde ziyaret etmeye çalıştım. Bu vesileyle onları da tanıdım.

Kandıra’nın nüfusu 50 binin altına düştü. Nüfusun yükselmesi için çalışmanız olacak mı?
Bu konuda en rahatsız olan kişi şüphesiz belediye başkanımızdır. 3 tane başkan yardımcısını birden bire kaybetmek zorunda kaldı. 49 bin 200 çok kritik bir rakam. Kocaeli’nin en eski ilçesiyiz. Bizim için handikap. Öncelikle Kandıra’da sosyal şartları iyileştirmek ve istihdam sahaları oluşturmak zorundayız. Bunları belediye başkanımızla, parti büyüklerimizle oturup konuşacağız. Öncelikle köye dönüşleri desteklememiz, dönüşü engelleyen sorunları ortadan kaldırmamız lazım. Ben toprağa güvenerek işimi bıraktım. Vatandaşlarımız da toprağa güvensin. Toprak hiçbir zaman aç bırakmaz.

KANDIRA VİZYON DEĞİŞİKLİĞİNE GİTMELİ
Kandıra’mızın köyleri ne durumda? 2019’da nasıl bir Kandıra göreceğiz?
Köylerimiz merkezle yarışır durumda. Şuan da gerekli olan sadece üretim faktörleri. Eskiye göre üretim yok. İnsanlarımız temiz, hangi kapımızı çalsak ekmek verirler ama köylerin sorunlarının giderilmesi konusunda sıkıntılarımız var. İlk önce hedefimiz her köye bir çıkış vermek. Belediyemiz bu yönde çalışıyor. En önemlisi köylerimizin göçe ihtiyacı var. Alt yapıda eksikliklerimiz var, onlar tamamlanacak. Kandıra kesinlikle vizyon değişikliğine gitmeli. Aradaki makası kapatmalı. Onun için en önemlisi insan faktörü. İnsan doğruları düşünmeli, gıybet etmemeli, memleketi için ne yapabileceğini düşünmeli. Sadece ilçe başkanı tek başına bir şey yapamaz. Mahalle temsilcilerine çok iş düşüyor. Çalışamayacağını düşünüyorsa daha iyi arkadaşına görevi devretmeli.

KOCAELİ BİRİNCİSİ OLMAK İSTİYORUM
2019 seçimlerindeki hedefiniz nedir?
Öncelikle şunu belirteyim; bu partide bir oy alıyorsak bunu reis alır, parti alır. Erol Ölmez sadece burada araçtır. Geçmiş başkanlarımızın hepsi çıtayı yükselterek partimizi bugüne getirmiştir. Bende çıtayı yükseltmek için uğraşacağım. Hedefimiz son seçimlerde aldığımız oranın üzerine çıkmak. Tabii 15 Temmuz’da şunu da gördük; bu memleketin sağcısı, solcusu yok. Bir vatanseveri var, bir de başkalarının güdümünde olan insanlar var. Bu kadar vatansever insana hizmet etmek onurdur. Bunu AK Parti şemsiyesinin altında yapmak apayrı bir onurdur. Kandıra’da 19 bin oyumuz var ama bizim hedefimiz Kocaeli birincisi olmak. Bir Kartepe veya Başiskele bizden üstün değil. Onların olanakları, bizim kenetlenmiş bir ruh halimiz var. Onlar olanaklarıyla il birincisi olabiliyorsa biz de kenetlenerek il birincisi olalım. Ben Kandıra’da Kocaeli birincisi olmak istiyorum. Onun için geldim. Hedefim bu.

Kandıra halkı size 7/24 ulaşabilirler mi?
Mutlaka. Telefonum her daim açık. Bu memlekette Cumhurun reisi her daim ulaşılabilirse onun altındaki herkes ulaşılabilir olmak zorundadır. 1 haftadır telefonumu hiç kapatmadım. Ekstra batarya gezdirmeye başladım ki aldığım görevi layığıyla yapayım. Bir kişi bana ulaşamazsa ben ondan sorumluluk hissederim. Toplantılarda açamadığım zamanlar oluyor ama mutlaka geri dönüş sağlıyorum. Halkımızdan tek istediğim kamuda düzen dışı, idarenin dışına çıkarak risk alabilecek şeyleri istemesinler. Onun dışındaki isteklerine elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

KOLTUĞU MEŞGUL ETMESİNLER
Kamu kurumlarından beklentileriniz nasıl olacak?
Özellikle ne olursa olsun yatan bürokrat istemiyorum. Bana o konuda hiçbir bürokrat gelmesin. Bu da kim deyip 2 günde ‘ti’ye alacak adam değilim. Kimse Kandıra’da hizmet etmeyip maaş alamaz veya koltuğu meşgul edemez. Bunların peşinde olacağız. Bizi enselerinde hissedecekler. Kandıra çalışılmayacak yer değil, Kandıra dört dörtlük yaşanılacak, hizmet edilecek bir yer. O yüzden bir bürokrat burayı ense yapma yeri olarak görüyorsa şimdiden gitsin. Bu ilçeye geldiyse çalışacak, beğenmediyse de tayin isteyecek.

Belediye Başkanı Ünal Köken ile uyumunuz nasıl?
Belediye başkanımız Kandıra’ya hizmet etmek için gelmiş bir arkadaşımız. İçimizden biri. İster ki ilçeye daha çok hizmet edebilsin ama yükü ağır. Takip ediyorum, düğünlerde, cenazelerde, sünnetlerde, ev ziyaretlerinde sürekli var. Vatandaşı her Çarşamba günü ağırlıyor. Ben Kandıra sevdalısı olduğuna ve o uğurda çalıştığına inanıyorum. Hataları varsa hep beraber düzeltiriz, eksiklerini tamamlarız. Ünal başkan bizim belediye başkanımızdır ve başkanımız kaldığı sürece biz ona en büyük desteği vereceğiz.

Son olarak vermek istediğiniz mesaj nedir?
2019 seçimleri için şimdiden iddialıyım. Başta reisimiz olmak üzere başbakan yardımcıma, büyükşehir belediye başkanıma, il başkanıma, ekibime ve belediye başkanıma güvenerek iddialıyım. Halkıma güveniyorum. Kandıra halkı beni kucakladı. Güzel bir sinerji hissediyorum. Halkımız da bize güvensin. Sorunların takipçisi olacağımıza, onların yanında olacağımıza, kamu düzenini bozmadan, yasalar çerçevesinde elimizden geleni yapacağımızdan emin olsun. Vatandaşımızla beraberiz. STK’larla, muhtarlarımızla beraberiz. Kandıra’da ne kimse boynu bükük gezsin ne de mutsuz gezsin. Kandıralı hep gülsün, birlik olalım. 2019’da 19 bin oy kitlemizin üzerine çıkacağımızdan da eminim. Ben arkama değil yanımdakilere bakarım. Vatandaşımızla birlikte 2019’a yürüyeceğimize inanıyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat