Belediye
Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Ekonomi

Güzeloğlu Açıkladı! Seferberlikle 20 Bin 908 Kişi İş Sahibi Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattı istihdam seferberliğinin ilk değerlendirme toplantısında Vali Güzeloğlu Kocaeli rakamlarını açıkladı. 3 ayda 20 bin 908 kişi seferberlik kapsamında iş sahibi oldu

15 Mayıs 2017 Saat: 17:57
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.085 kez okunmuştur

Güzeloğlu Açıkladı! Seferberlikle 20 Bin 908 Kişi İş Sahibi Oldu
Güzeloğlu Açıkladı! Seferberlikle 20 Bin 908 Kişi İş Sahibi Oldu

Milli İstihdam Seferberliği birinci değerlendirme toplantısı Kocaeli Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirdi. Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliğinde Kocaeli’de yapılan istihdamın rakamları açıklandı. Toplantıya KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, Geze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Büyükşehir Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Vali yardımcıları, ilçe belediye bakanları, ilçe kaymakamları, KSO başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KOTO ve KTO, GTO başkanları, il müdürleri katıldı.

EN HIZLI YANIT VEREN İL

Cumhurbaşkanı tarafından başlatılan seferberlik çerçevesinde 14 Şubat’tan 7 Mayıs’a kadar çok yakın bir ilişki sağlayarak çalışma yaptıklarını belirten Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli’deki değişimin Türkiye’ye yansıyan bir değim olduğunu belirtti. İşsizliğin bitirilmesi ile ilgili önemli çalışmaların yapıldığı belirten Güzeloğlu, “Cumhurbaşkanının 7 Şubat’ta başlattığı seferberliğin ardından 14 Şubat’ta Kocaeli’de yapılan toplantı ile start verdik. Türkiye’de cumhurbaşkanını çağrısına n hızlı cevap veren il olduk. Toplantıda Belediye, OSB ve oda temsilcileri toplam 58 bin 825 ilave istihdam sözü verildi. Toplantının ardından ilave istihdam olarak Kocaeli’nin hedeÒ 60 bin olarak ilan edildi.

TÜRKİYE’DE 7’İNCİ SIRADAYIZ

Hedef belirlendikten sonra ilgili kurumlarla toplantılar yapıldı. Bu çalışmalar devam edecek. Tüm kaymakamlarımız ilçelerdeki bu toplantıların sekreteryasını yapacak. SGK 8 bin 150, Çalışma ve İş Kurum İl Müdürlüğü 8 bin 417 işyeri ve 63 ev ziyareti yaptı. Şehrin farklı yerlerinde 93 stant açıldı, 2 bin 160 kişi bilgilendirildi. Kocaeli İstihdam Fuarı gerçekleştirdik. 101 işletme, kurum ve kuruluş katıldı. Doğrudan aktif 43 bin 250 kişi Òrmalarla temas kurdu. Çalışma ile sigortalı sayısı artışı yüzde 1,47 oldu. 81 ilde şu anda 7’inci sıradayız. HedeÒmiz 60 bindi ve biz 3 ayda 20 bin 908 istihdam sağladık. İlk üç ayda hedeÒmizin yüzde 44,8’ini yerine getirdik” dedi.

GEBZE’YE BİLİŞİM LİSESİ

Seferberlik kapsamında yaptıkları çalışmayı anlatan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “20 bin 83 kişiyi sanayiciler tarafında istihdam edildi. 5 bin 400’ü istihdam seferberliğinden faydalanarak işe alındı. 20 bin olan hedeÒmizin yüzde 26’sini gerçekleştirmiş olduk. HedeÓerimizi aşacağımıza inanıyorum” dedi. Gebze Ticaret Odası Başkanı Naim Çiler, Gebze’de seferberlik başladığından bu yana 4 bin 427 kişinin işe alındığını belirtti. Çiler Gebze’ye bilişim lisesi açmaya hazırlandıklarını ve Gebze Teknik Üniversitesinin kendilerine destek vereceğini belirtti. Yıllık hedeÓerinin 7 bin olduğunu belirten KOTO Başkanı Volkan Yılmaz, 1200 civarında katkı sağladıklarını belirtti. Körfez Ticaret Odası Bakan Yardımcısı Sedat Zımba ise hedeÓerinin 20 bin olduğunu ancak 3 aylık tam rakamı veremediklerini belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye