Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Ekonomi

Gödek, yeniden güven tazeledi

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan kongresinde tek liste ile seçime giren mevcut başkan Ahmet Gödek, yeniden başkan seçildi.

27 Ocak 2018 Saat: 16:10
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 5.414 kez okunmuştur

Gödek, yeniden güven tazeledi
Gödek, yeniden güven tazeledi

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan kongresi Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 696 üyenin oy kullanma hakkının olduğu kongreye Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Halk Bankası Kandıra Şube Müdürü Alper Cem Berber, Halk Bankası Kastamonu Şube Müdürü Fatih Uzan, Darıca Kefalet Kooperatifi Başkanı Kaplan Sönmezyıldız, Derince Kefalet Kooperatifi Başkanı Osman Koçyiğit, Gölcük Kefalet Kooperatifi Başkanı Musa Mısırlıoğlu, Karamürsel Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Yanık, Kandıra Esnaf ve sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Şenol, Kandıra Ziraat Odası Başkanı Kemalettin Er ve kooperatife ortak çok sayıda esnaf katıldı.

GÜNDEM MADDELERİ ONAYLANDI

Kongrede divan başkanlığını Faruk Demir üstlenirken, katip üyeliği ise Kaplan Sönmezyıldız ve Şaban Şenol yürüttü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede kooperatifin 2017 yılı yönetim kurulu çalışmaları, denetim kurulu ve hesap raporları okunarak oy çokluğuyla kabul edildi. Kooperatif hizmet binasının tamir ve tadilatı görüşülerek karara bağlandı, yönetim ve denetim kurulları ibra edildi. Teskomb Genelgesi kapsamında gerçekleştirilen kooperatif takibinde bulunan alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin uygulama görüşülerek genel kurulun onayına sunuldu.

YENİ YÖNETİM

Ardından 2018, 2019 ve 2020 yılları olağan genel kurullarının birleştirilerek 2021 yılında yapılmasına karar verildi ve yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve bölge birliği temsilcileri seçildi. Mevcut başkan Ahmet Gödek, tek liste ile girdiği seçimde açık oylamayla yeniden başkan seçilirken, yönetiminde ise İsmet Balık, Bayram Akkuş, Ayhan Öz ve Ekrem Bircan yer aldı. Denetim kuruluna Şaban Aksoy ve Mustafa Köksal seçilirken, bölge birliği temsilcileri ise Ahmet Gödek, İsmet Balık ve Ayhan Öz’den oluştu.

29 MİLYON KREDİ KULLANDIRILDI

Kongrede konuşan Gödek, 2017 yılında 29 milyon kredi kullandırdıklarını belirterek, “Seçildiğimiz görevde örnek teşkil eden esnaf temsilcileriyiz. İlkeli olmazsak, birbirimize destek vermezsek bu kredileri kullanma şansımız yok. Eğer kooperatife ödemelerinizi aksatmadan yaparsanız üst limit 200 bin liraya kadar kredi kullandırırız. Bu yıl 300 bin liraya kadar yatırım kredisi var. Siz bize destek verdiğiniz sürece biz hizmet vermekten her zaman gurur duyarız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
daş
Coşkun Kırtasiye