Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Siyaset

Göç eden Kandıralıların geri gelmesini istiyoruz

Kandıra Ocaklar Mahallesi ziyaretinde konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Artık Kandıralıların göç etmesini değil, göç eden Kandıralıların geri gelmesini istiyoruz” dedi.

5 Şubat 2018 Saat: 12:41
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 7.824 kez okunmuştur

Göç eden Kandıralıların geri gelmesini istiyoruz
Göç eden Kandıralıların geri gelmesini istiyoruz

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kandıra’ya bağlı Seyitaliler Davutlar Mahallesi’ni ve Kocakaymaz Ocaklar Mahallesi’ni ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi. Köy ziyaretlerinde Işık’a Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez ve ilçe yönetimi ile kurum idarecileri eşlik etti.

GIDA OSB’Yİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Ziyarette konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Köy ziyaretleri kapsamında bende burada sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Özellikle köylerimizin sorunlarının çözülmesi ve hizmetlerin her tarafa yansıtılması adına son yıllarda çok önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yatırım İzleme Koordinasyon kurulunu temsilen bende il Valisi olarak burada görev aldım. Yakından takip etmek ve çözüm üretmek adına bu çalışmaları yürütüyoruz. Şu anda konu yargıda, biran önce görüşülmesi ile ilgili talebimizi aktardık. Bölge tarımsal bir potansiyele sahip ve bu tarımsal potansiyelin sanayi ile buluşması ekonomiye, istihdama önemli bir katkı sunacaktır. Bu tür çalışmaları bende İl Valisi olarak yakından takip ettiğimi sizlerle paylaşmak isterim. Sayın Başbakan Yardımcımız zaten Kocaeli’nin  bütün sorunlarıyla yakından ilgileniyor ve zaman zaman kurumlarla bir araya gelerek bunlara çözüm üretme noktasında önemli mesafeler alındı.  Bende kendisine bugün burada sizlerle beraber buluşturduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

KAN KAYBINI DURDURDUK

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise yaptığı konuşmada, “15 yıldır büyük mücadele içerisindeyiz. Dünyada mazluma el uzatan bir ülke olduk.  Türkiye bugün gayri safi yurtiçi hasılasına göre en fazla dış yardımı yapan ülke konumuna geldi. Bunları sizlerin desteğiyle yaptık. Sizlerin desteği, duanız olduğu sürece ülkemizin menfaati için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kandıra’mızın her meselesini adım adım takip ediyor, her sorunun çözümü için de adımlar atıyoruz. Kandıra uzun yıllar maalesef göç verdi. Her nüfus sayımında Kandıra’nın nüfusu  azalıyordu. Kan kaybını ilk defa durdurduk. Artık Kandıralıların göç etmesini değil, göç eden Kandıralıların geri gelmesini istiyoruz” dedi.

ÖĞRETMEN VE DOKTOR SIKINTIMIZ YOK

Sözlerini sürdüren Işık, “Kandıra’da en çok önemsediğimiz işlerin başında eğitim ve öğretim geliyor. Bir dönem öğretmen açığımız vardı, öğretmenler gelmiyordu, şuanda çok şükür öğretmen sıkıntımız yok. Doktor konusunu da yakinen takip ediyoruz. Doktor eksiğimiz olduğunda da takviyesini yapıyoruz. İstiyoruz ki çok önemli işler dışında İzmit’e gitmek zorunda kalmayın” diye konuştu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
daş
Coşkun Kırtasiye