Dondurma Site Üstü
Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

Gelecek nesillerimiz için ‘Evet’ demeliyiz

AK Parti Kandıra Belediye Meclis Üyesi Gökalp Çobanoğlu, “Tüm Kandıralı vatandaşlarımızın partili partisiz bu harekete Evet demeleri gelecek nesillerimiz için büyük önem arz ediyor” dedi.

14 Nisan 2017 Saat: 14:14
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.927 kez okunmuştur

Gelecek nesillerimiz için ‘Evet’ demeliyiz
Gelecek nesillerimiz için ‘Evet’ demeliyiz

Ak Parti’nin kurucuları arasında yer alan ve 2002 yılından itibaren siyasetin değişik kademelerinde önemli görevler alan AK Parti Kandıra Belediye Meclis Üyesi ve Korkmaz Mutfak Eşyaları A.Ş. İdari İşler Müdürü Gökalp Çobanoğlu, gazetemizi ziyaret ederek 16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandum seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ülke geleceği açısından büyük önem arz ettiğini ifade eden Çobanoğlu, tüm seçmenlerin mutlaka sandık başına gitmesi ve partili partisiz herkesin Evet oyu kullanması gerektiğini ifade etti.

KANDIRA’DA UMUTLUYUZ

Referandum çalışmaları kapsamında köy köy dolaştıklarını ve Kandıra’dan olumlu sonuçlar çıkacağına inandıklarını kaydeden Çobanoğlu, “Yaklaşık 45 gündür köy köy dolaşıyoruz. Vatandaşlarımızın şuana kadar çok olumlu yaklaşımları var. Özellikle son 15 yıldır köylerimizde yapılanlar ortada. Halkımız yaşam kalitesi ve hizmet kalitesi arttıkça bu sisteme olumlu bakıyor. Her ne kadar kafaları karıştıran bazı noktalar olsa bile bunları izah ederek anlatmaya çalıştık. Umutluyuz. İnşallah Kandıra’mız da iyi bir sonuç alacağız. Bizimle birlikte hareket eden MHP ile birlikte bu referandumda beklentilerimiz yüzde 65-70 civarında” diye konuştu.

KÖYLERDE BÜYÜK DEĞİŞİM

2004 yılında Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçelere koordinatörlük açıldığında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra Koordinatörü olarak atanan ve 5 yıl görev yapan Çobanoğlu, köylerin o yıllardaki durumu ile şimdiki hali arasında büyük değişim olduğunu kaydederek, “O zamanlar ilk kez Büyükşehir kapsamında köylere hizmet götürülüyordu ve o dönem hakikaten çok zorlandık. Köylerimizde alt yapı yok, su yok, kanalizasyon yok, özellikle ana arter yollar kış aylarında geçit vermiyor. Bu zor şartlarda 5 yıl görev yaptık ama şuan geldiğimiz noktada köylerimize baktığımızda büyük fark görüyoruz. Hakikaten gururlanmamak elde değil. Ana grup yolların beton yol olduğunu, köy içlerine parkelerin yapıldığını, her köyde suların aktığını, kanalizasyonun olduğunu, fosseptik çukurlarının yapıldığını görmek hakikaten gurur verici” diye konuştu.

GELECEK NESİLLERİMİZ İÇİN

Kandıralı vatandaşları ‘bir oydan bir şey olmaz demeyin’ diyerek uyaran Çobanoğlu, “Herkesin demokratik hakkını kullanarak sandığa gitmesini tavsiye ediyoruz. Oylarını kullanırken vicdanlarıyla muhasebe etmelerini, bu memlekette yapılanların ve bundan sonra yapılacak olanların yolunun nerden geçtiğini düşünerek oylarını vermelerini diliyoruz. Şunu biliyoruz ki bizim bizden başka dostumuz yok. Ne Batı ne de Doğu alemi bizi tarihten beri istememişler, dışlamışlardır. Bunu görmek lazım. Tüm Kandıralı vatandaşlarımızın partili partisiz bu harekete Evet demeleri gelecek nesillerimiz için çok büyük önem arz ediyor. Şimdiden yeni sistem ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun. Allah Türk Milleti’nin başını öne eğdirmesin” ifadelerini kullandı.

MEMLEKET MESELESİ

Dış güçlerin sistem değişikliğini engellemek için oynadığı oyunlara Türk Milleti’nin müsaade etmeyeceğini de sözlerine ekleyen Çobanoğlu, “Meselenin memleket meselesi olduğunu parti meselesi olmadığını, ülkenin gerek içeride gerekse dışarıda dış güçlerin oyunlarıyla engellenmek istediğini, güçlenmemize meydan vermemek için gerek sosyal gerek ekonomik yaptırımların kullanıldığını dünyadaki 4-5 tane illegal terör örgütlerini kullanarak bizleri zaafa düşürmek istediklerini vatandaş görüyor. En son 15 Temmuzdaki darbe girişimi de bardağı taşıran damla oldu. O yüzden aklıselim olan Kandıralı hemşerilerimiz bunları mutlaka değerlendirecek ve sandıklara yansıtacaktır diye düşünüyoruz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat