Belediye
Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

DSP Genel Başkanı Aksakal: Yönümüzü Batıya dönmeliyiz

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Doğuda karanlık bir dehliz ve kaygılı insanlar var. Biz yönümüzü batıya dönmeliyiz. Çünkü medeniyet ve çağdaş yaşam batıda” dedi.

23 Mart 2017 Saat: 12:26
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.618 kez okunmuştur

DSP Genel Başkanı Aksakal: Yönümüzü Batıya dönmeliyiz
DSP Genel Başkanı Aksakal: Yönümüzü Batıya dönmeliyiz

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Kandıra’da yapmış olduğu bir dizi ziyaretler esnasında gazetemizi de ziyaret ederek referandumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.  Türkiye’nin hiç gerek olmadığı halde referanduma götürüldüğünü savunan Aksakal, bu süreci iktidarın hukuktan kaçma arayışı olarak değerlendirdi. 16 Nisan’ın geleceğimiz için önemli bir dönüm noktası olduğuna değinen Aksakal, bu süreci dikkatli değerlendirerek, Atatürk ve silah arkadaşlarının emanet ettiği Cumhuriyet’i korumak gerektiğini ifade etti. Aksakal, “Doğuya baktığımız zaman karanlık bir dehliz var. İnsanların geleceklerinin ne olacağı belli değil. Bizler çağdaş bir milletiz. Yönümüzü batıya dönmeliyiz. Çünkü medeniyet ve çağdaş yaşam batıda” ifadelerini kullandı.

İKTİDAR YORULDU

Referandumu hukuktan kaçma arayışı olarak değerlendiren Aksakal “Ülkemizde 15 yıldır yorulmuş bir iktidar yapısı var. Bu 15 yıl içerisindeki tüm icraatları elbette ki kötüdür denilemez. Ama sonuç itibariyle 15 yıllık sürecin yorgunluğunu ve bu süreçte yapılan işlerde yasalara uygun olmayan bir çalışma biçiminin de yaşandığını görüyoruz. Dolayısıyla ben 16 Nisan’daki referandumu hukuktan kaçma arayışı olarak değerlendiriyorum” dedi.

ANA İLKEMİZ CUMHURİYET’İ KORUMAKTIR

Sözlerini sürdüren Aksakal, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık bir geçmişi var. 100 yıl önce topraklarımız işgal edildiğinde yedi düvele karşı Kurtuluş Savaşı vererek topraklarımızı koruduk. Bir tarafta Yunanlar, bir tarafta İtalyanlar, bir tarafta Fransız ve Ruslar… Ve bu halk milyonlarca şehit vererek bu toprakları kurtardı ve kendisine yeni bir düzen kurdu. Yönetimler gelir geçer. Siyasi partiler kurulur, kapanır. Ama bizim ana ilkelerimiz Atatürk ve silah arkadaşlarının bize emanet ettiği Cumhuriyet’i koruyup kollamaktır. Demokratik, laik, sosyal hukuk devletimizi koruyup kollamaktır. Toplumsal kalkınmamızı ve dünya devletleriyle entegrasyonumuzu ancak bu yolla sağlayabiliriz” dedi.

YÖNÜMÜZÜ BATIYA DÖNMELİYİZ

“Yönümüzü batıya dönmeliyiz. Çünkü medeniyet ve çağdaş yaşam batıda” diyen Aksakal, “Doğuya baktığımız zaman karanlık bir dehliz var. İnsanların geleceklerinin ne olacağı belli değil. Sadece bir kişinin iki dudağı arasında yürüyen diktatörlüklerle yönetilen ülkeler ve oradaki kaygılı insanlar topluluğu var. Biz onlar gibi olmak istemiyoruz. Bizler çağdaş bir milletiz. Dolayısıyla elimizdeki bu hakkımızı, pozisyonumuzu kaybetmeyelim” ifadelerini kullandı.

ÜMMET İKEN ULUS, KUL İKEN BİREY OLMUŞTUK

“16 Nisan’da Evet dersek birey olmaktan çıkıp kul olacağız” diyen Aksakal, şöyle konuştu; “Bu sandıkta bir partinin iktidarını veya parlamentoda kim olacağını seçmeyeceğiz. Kararımızla geleceğimizi belirleyeceğiz. Bu ülke çağdaş medeniyetler seviyesini kendisine hedef olarak seçmiş bir ülke olarak mı yoluna devam edecek, yoksa ümmet iken ulus olan, kul iken birey olan o eski günlere geri mi döneceğiz, buna karar vereceğiz. Buradan Kandıralı hemşerilerimize sesleniyorum; 16 Nisan’da sandığa gittiklerinde aydınlık geleceğimiz için Hayır oyu versinler. Akşam saat 17.00’den önce de sandığın başına gidip kontrol etsinler.”

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye