Hbaer İhbar

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Ekonomi

Çekler karşılıksız, senetler protestolu!

Kocaeli Türkiye’nin en zengin kentlerinden biri olmasına rağmen işler pek iyi gitmiyor. Kocaeli’de karşılıksız çek ve protestolu senetlerde büyük artış var.

11 Nisan 2018 Saat: 06:56
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 2.412 kez okunmuştur

Çekler karşılıksız, senetler protestolu!
Çekler karşılıksız, senetler protestolu!

Ülke sanayisinin can damarı olan Kocaeli pek çok ile nazaran çok önemli bir konumda. Yoğun sanayi ve pek çok liman barındıran Kocaeli, Türkiye’nin çok önemli bir kenti. Devlet hazinesine yaptığı katkı, vergi toplamadaki başarısı ile örnek bir şehir ama bazı veriler var ki Kocaeli’de işlerin hiçte iyi olmadığını göstergesi. Kocaeli’de karşılıksız çek ve protestolu senetlerde büyük artış var.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi'nin raporlarından derlenen bilgilere göre, 2018 yılının ilk iki ayında Kocaeli’de protesto edilen senet adedi tam 2420 adet oldu. Kocaeli en fazla protestolu sentin işlem gördüğü 9. il oldu. Ocak ayından 1227 senedin protesto edildiği Kocaeli’de bu rakam Şubat ayında 1193 oldu. 

Karşılıksız çeklerde ise durum çok daha vahim. Kocaeli’de 2018 yılının ilk iki ayında 1732 adet çek karşılıksız çıktı. Ocak ayında 995, şubat ayında ise 737 çek, bankalara ibraz anında karşılıksız çıktı. 

Kocaeli ticari faaliyetlerde kullanılan çek ve senetlerde yaşanan bu sorun esnafın ne denli zorluklar içinde olduğunu çok basit bir göstergesi olarak karşımız çıkıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yakup
BulgurcuÇe(muhtar)
dönmez
yaman
daş
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat