Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

Çamkonak hak ettiği değeri almalı

Çamkonak Mahalle Muhtarı Hasan Ekrem, Büyükşehir Belediyesi’nin Cebeci’de yapmış olduğu yatırımların ardından gelişmeye başlayan Çamkonak Sahili’nin artık hak ettiği değeri alması gerektiğini söyledi

18 Mayıs 2016 Saat: 19:58
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 6.200 kez okunmuştur

Çamkonak hak ettiği değeri almalı
Çamkonak hak ettiği değeri almalı

Çamkonak Mahalle Muhtarı Hasan Ekrem neredeyse unutulmaya yüz tutan, sadece bölge halkı ve muhafazakar kesim tarafından bilinen Uzunkum Plajı ve mahallelerinde yapılan hizmetlerle ilgili gazetemize bilgi verdi. Ketenönü, Fettah Kışla ve Hamidiye mahallelerinden oluşan Çamkonak Mahallesi’nin Cebeci ve Babalı plajları arasında kalan Uzunkum Plajı’na sahip olduğunu ifade eden Ekrem, bu plaja yeterli hizmeti alamadıkları için tatilciler tarafından tercih edilmediğini dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin Cebeci Sahili’ne yapmış olduğu yatırımların ardından Çamkonak’ta da hareketlilik yaşandığını belirten Muhtar Ekrem, özellikle Hamidiye Mahallesi’ne tatilcilerin yoğun ilgi göstermeye başladığını ve çeşitli il ve ilçelerden göç almaya başladıklarını söyledi.  


TERMAL OTEL YAPILABİLİR
Uzunkum Plajı’nda turizme yönelik önemli adımlar atıldığını kaydeden Ekrem, “Hamidiye Mahallesi ile deniz arasında kalan ormanlık alanı Milli Parklar aldı. O bölgede turizme yönelik mesire alanları ve konaklama alanları yapılacak. Ayrıca o bölgede bir şirket termal çalışması yaptı. Termal ruhsatı alan şirket yaptıkları üst yapı incelemelerinden olumlu sonuçlar aldı. Orada taşı çok meşhur olan bir taş ocağımız var. Buradaki jeoloji çalışmalardan olumlu sonuçlar alındı. Şuan sondaj çalışmaları yürütülüyor. Ondan sonra mutlaka faydalı şeyler olacaktır” dedi. 


MUHAFAZAKAR KESİM TERCİH EDİYOR
Çamkonak Mahallesi’nde bulunan Uzunkum Plajı’nın Cebeci’den daha büyük olduğunu ve özellikle muhafazakar kesim tarafından tercih edildiğini belirten Ekrem, “Uzunkum Plajımız Cebeci'den daha büyük plaja sahip, muhafazakar kesim tarafından bilinen ve tercih edilen plajlarımızdan. Yazın günübirlik 3 bin civarında tatilci ağırlıyoruz. Şu anda plajlarımızın hiçbirinde tuvalet- duş kabin, elektrik, su, hiçbir yatırım, hiçbir hizmet yok. Bu hizmetler geldiğinde plajımız Cebeci sahilini aratmayacak düzeyde olacak” dedi. 

2 B ALANLARINDA SATIŞ BEKLENİYOR
Mahallelerde yaşanan sıkıntıları ifade eden Ekrem, “Fettah Kışla Mahallemizde öncelikli sorunumuz altyapı. Ondan sonra üstyapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri yapılması gerekiyor. Ayrıca grup yollarımız da yapıldı. Mahalle aralarına sıra geldi. Onların iyileştirilmesi için çalışıyoruz. Onun dışında elektrik hatlarımız yeterli gelmiyor. Hamidiye Mahallemizde nüfus arttığı için böyle bir sıkıntımız var” dedi. Ayrıca 2B alanlarının yakında satışa çıkarılacağını duyuran Ekrem, “Mahallemizde 2B alanları çok fazla. Tapu olmayan yollarda kadastro bekleniyor. Şu anda o da bitti. Kadastro çalışmaları yapıldı. Askı ilanı ve başvurular bitti. Sadece fiyatlar ve satış bekleniyor” dedi. 


KÖY KONAĞI İSTİYORUZ
Öte yandan mahalle sakinlerinin cemiyetlerini yapabilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nden köy merkezine kapalı bir alan yapılmasını talep eden Ekrem, köy konağına ihtiyaçları olduğunu söyledi. Hamidiye Mahallesi’nin merkezinde bulunan lojmanda meslek lisesi açılmasını talep eden Ekrem, “Burada bölgemize turizmle ilgili işletmeler, yatırımcılar geldiğinde onlara yetişkin eleman kazandırmak için Meslek Lisesi açılması için girişimlerimiz olacak. Yetkililerin buna kulak vermesini istiyoruz. Buradaki alan turizme yönelik değerlendirilebilir” ifadelerini kullandı. 


SIRA ÇAMKONAĞA GELDİ
Büyükşehir Belediyesi’nin Çamkonak Plajı’nda sahil düzenleme çalışmaları yapmasını talep eden Ekrem, “Plajlarımızda bir an önce elektrik, su, tuvalet, duş kabini, yani tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü hizmetin olmasını istiyoruz. Artık Çamkonak’a sıra geldiğine inanıyoruz. Bugüne kadar köyümüzün nüfusuna göre Büyükşehir Belediyesi'nden çok güzel hizmetler aldık. Öncelikle bunun için yetkililere teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
Bebek fındık
Yakup
Yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat