Büyükşehir Site Üstü
Logonun alti
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

Büyükakın: “Şu anda kentimizin tamamında yollarımız açık”

Kocaeli’nin tüm ilçelerinde ve köy yollarında, yol açma ile tuzlama çalışmalarının yapıldığına dikkat çeken Başkan Büyükakın, İzmit Umuttepe bölgesinde çalışan ekipleri ziyaret etti.

18 Ocak 2021 Saat: 08:24
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.095 kez okunmuştur

Büyükakın: “Şu anda kentimizin tamamında yollarımız açık”
Büyükakın: “Şu anda kentimizin tamamında yollarımız açık”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Umuttepe bölgesinde 24 saat kar temizleme ve tuzlama çalışması yapan ekipleri ziyaret etti. Çalışanlara tatlı ikram eden Büyükakın, kar timlerinin ortaya koyduğu emek ve gayret için teşekkür etti. Kocaeli’nin tüm ilçelerinde ve köy yollarında, yol açma ile tuzlama çalışmalarının yapıldığına dikkat çeken Büyükakın, “Yaklaşık olarak on sekiz saattir kar yağışı devam ediyor. Barajlarımız açısından önemli olan bu kar yağışı şehrimiz için çok kıymetlidir. Bir bakımdan kar yağışı nedeniyle sevinçliyiz ama diğer taraftan da yollarımızın açık kalması gerekiyor. 120 araç ve 317 personelimizle, Kocaeli'nin tamamında yolların açık tutulması için arkadaşlarımız çalışmalarını yürütüyorlar. Şu anda kentimizin tamamında yollarımız açık” dedi.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Altay ve Hasan Aydınlık’la birlikte kar timlerine kolaylıklar dileyen Büyükakın, “Gece gündüz demeden çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle geç saatlerde ayaz bastırdığında arkadaşlarımız gerçekten zor koşullarda çalışıyorlar. Özellikle Umuttepe ve Kartepe bölgesinde yolların kapanmaması için arkadaşlarımız yoğun çaba sarf ettiler. Ekiplerimiz, ekipmanlarıyla birlikte tecrübelerini sahaya yansıtıyorlar. Kentimizin herhangi bir yerinde bir aksamaya mahal vermeden yollarımızı açık tutmayı başardık. Şu anda da herhangi bir yerde kapalı yolumuz yok. Bu mücadelede gayret gösteren tüm arkadaşlarımıza da özellikle teşekkür ediyoruz” ifadelerin sarf etti.

“BİZİM İÇİN KAR ÇOK BÜYÜK BİR BEREKET”
Köylerde Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan traktör kar bıçaklarıyla yollarda kar küreme çalışması yapıldığını da dikkat çeken Büyükakın, “Bir taraftan ana yolların açılması için bir çaba sarf ederken, diğer bir taraftan da köy yollarımızın açma çalışmalarını muhtarlarımızla organize ettik. Kırsal bölgelerimizde ki mücadeleyi, muhtarlarımıza verdiğimiz kar bıçağı ile birlikte traktörlerimizle sürdürüyoruz. O bölgelerimizde de şu ana kadar bize aksetmiş ciddi bir sıkıntı yok. Tabii bizim için kar çok büyük bir bereket. İnşallah barajlarımızın dolması için bu kar yağışı çok önemli bir katkı sağlamış olacak” diyerek açıklamasını tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
OTO
ENERJI
Yaman
dönmez
Coşkun Kırtasiye