Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

Bollu Mahallesi turizmde var olmak istiyor

Birbirinden güzel 5 koya sahip Bollu Mahallesi turizmde var olmak için Büyükşehir Belediyesi'nden hizmet bekliyor

26 Mayıs 2016 Saat: 01:51
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 6.538 kez okunmuştur

Bollu Mahallesi turizmde var olmak istiyor
Bollu Mahallesi turizmde var olmak istiyor

Kandıra'nın Bollu Mahallesi'nde 2 dönemdir muhtarlık yapan Hüseyin Seyrek, Bollu Mahallesi'nde yapılan hizmetleri ve eksiklikleri gazetemize anlattı. Omurcalı ve Bollu’dan oluşan iki mahallesi ile birlikte 400 seçmen ve 650 nüfusa sahip olduklarını, yaz aylarında ise bin 500 nüfusa yükseldiklerini söyleyen Seyrek, mahalle halkının fındıkçılık, balıkçılık ve hayvancılıkla geçimini sağladığını dile getirdi.  Ayazma, Kızılca, Çakalağzı, Fındıklıağzı ve Kalıncak koylarıyla 5 adet plaja sahip olduklarını ancak hizmet alamadıkları için sadece Kalıncak plajının tercih edildiğini söyleyen Seyrek, yetkililerden hizmet beklediklerini ifade etti. 


BALIKÇILAR İÇİN BARINAK İSTEDİ
Mahallelerindeki 30 hanenin balıkçılıkla geçimini sağladığını söyleyen Seyrek, “Mahallemizde balıkçılıkla geçimini sağlayan 30 hane var. Bu vatandaşlarımızın daha rahat çalışabilmeleri için Ayazma ve Kalıncak mevkiine yetkililerden liman değil sadece bir barınak istiyoruz. Bu bölgede çevre düzenlemesi yapıldığı zaman insanlar balıkçılığa daha fazla önemlidir ve balıkçılıkla geçimini sağlayan hane sayısı 50'ye yükselir. Mahallemizden göç edip Derince Limanı’nda çalışan gençlerimiz köylerine geri döner ve kendi işini yapar. Bu konuda yetkililerden destek bekliyoruz” dedi. 


SAĞLIK OCAĞI YAPILMALI
Bollu Mahallesi’nde sağlık sıkıntısı yaşadıklarını da kaydeden Seyrek, “Mahallemizdeki Safalı İlkokulu'na taşımalı olarak giden 55 tane öğrencimiz var. Ancak yazın tatilcilerin gelmesiyle mahallemizdeki çocuk sayısı 500’e çıkıyor. Özellikle yaz aylarında ciddi sağlık sıkıntıları yaşıyoruz. Bu konuyu valimizle görüşmüştük.  Mahallemize sağlık ocağı yapılmasını yetkililerden talep ediyoruz” diye konuştu. 


ALT YAPI YOK
Sahillerinde yaşadıkları sıkıntıları da aktaran Seyrek, “Yaz aylarında sahilimize gelen binlerce tatilci var fakat sahilimizde tuvalet ve duş kabin sıkıntısı var. Özellikle hafta sonları sahilimize gelen binlerce tatilcinin konaklayacağı otel veya yemek yiyebileceği bir restoran yok. Tüm bunların olması için önce altyapının yapılması sonra mahallemizde imarın açılması gerekiyor” dedi.


KALINCAK KOYU TERCİH EDİLİYOR
Sahillerinin yeterli hizmeti alamadığı için tercih edilmediğini kaydeden Seyrek, “Aslında sahillerimiz çok güzel. Çevre düzenlemesi yapıldığı zaman binlerce tatilciyi ağırlayabilecek kapasitede ama mahallemizde denize girilebilecek 5 tane koyumuz varken sadece bir tanesi aktif. O da Kalıncak plajımız. Hafta sonları tıklım tıklım dolu oluyor. Ayazma, Kızılca, Çakalağzı ve Fındıklıağzı koylarımız ise çok güzel ancak hizmet alamadığı için tercih edilmiyor” dedi. 


HALKIN EN BÜYÜK ŞİKAYETİ YOL
Büyükşehir Belediyesi tarafından Bollu Mahallesi’nin her bölgesinde altyapının tamamlandığını ancak üst yapıda sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Seyrek, “Altyapı, kanalizasyon, içme suyu hatları hepsi tamamlandı yalnız üst yapıda sıkıntılarım var. Yollarım henüz tamamlanmadı. Safalı-Bollu arası 2 kilometre ve Bollu-Hacımazlı arası ile sahiller ile bağlantılı yollarımız hala yapılmadı. Bollu-Seyrek, Bollu-Bağırganlı yollarımız hala toprak yol. Yetkililerin bu durumdan haberi var. Buradaki yollar bir an önce mutlaka yapılmalı. Vatandaş bana en çok bu şikâyetle geliyor” dedi. 


SOSYAL TESİSE İHTİYACIMIZ VAR
Öte yandan mahallelerine sosyal tesis yapılmasını isteyen Muhtar Seyrek, “Kış aylarında sokak ortasında düğün yapıyoruz. Sosyal tesisimiz yok. Yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz Hıdrellez Şenlikleri’ni köy meydanında yapıyoruz. İnsanlara artık yetmiyor. Bu davetlerde sıkıntı çekiyoruz. Çünkü yerimiz yok. Aslında okul yerimiz müsait. Alt yapılarımız müsait. Bir sosyal tesis anlamında ayrı bir yerimiz olsa daha iyi olur. Yetkililerden bunu talep ediyoruz” şeklinde konuştu. 


TURİZMDE VAR OLMAK İSTİYORUZ 
Bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir ve Kandıra Belediyesi’ne teşekkür eden Muhtar Seyrek, “Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken göreve geldikten sonra mahallemiz hizmet almaya başladı. Kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi'ne de yaptığı yatırımlardan dolayı minnettarız. Ancak hala birçok eksikliklerimiz var. Birbirinden güzel koylara sahibiz. Biz de artık turizmde var olmak istiyoruz. Bollu plajları da bir Kerpe bir Cebeci gibi güzel olabilir. Yetkililerden Bollu plajlarını da görmelerini ve hizmet getirmelerini talep ediyoruz” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 2 yorum yapılmıştır
nurittin öztürk 26.05.2016 21:30
yol ol yol.yol medeniyettir.yol yapılsın sahiller düzenlensin balıkçı barınağı yapılsın.sağlık ocağı işi biraz abartı gibi tüm sahillerimizin yolları güzel olmalı.umarız ilgililer ellerinden geleni yapar
Erdoğan SARI. 26.05.2016 14:03
Kesinlikle ve Kesinlikle En yakın zamanda Hizmet Almak istiyoruz Bu Yüzden Sayın Muhtarımız Hüseyin Seyrek Çok haklı Yazları Kanılcak Yalı pilajimiz Dolup Taşıyor Ama gelen vatandaşlarımız çok mağdur tuvalet olsun giyinme olsun ormana giderek ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar Bu çok ayıp Bunların derhal giderilmesi gerek Hele sahile giden Yollarımiz içler acısı bir durumda Yetkililerimiz Bu Sese çığlığımıza bir an önce ses vermeli Taleplerimizi en kisa surede Karşılamalarını Bekliyoruz Bütün Vatandaşlar olarak Bollu Mahallemiz Hizmeti Hak ediyor Fazlasıyla çünkü Kandıranın Sayılı ileri gelen Büyük Mahallerinden Biri Bunu hiç Hak etmiyoruz...!
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
Bebek fındık
Yakup
Yaman
Coşkun Kırtasiye
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat