Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Yaşam

Belediye Çay Bahçesi, Öğretmenevi’ne tahsis edilecek

Kandıra Belediye Meclisi, kısa bir süre önce açılan Belediye Çay Bahçesi’nin Kent Meydanı projesi nedeniyle yıkılacak olan Öğretmenevi’ne tahsil edilmesini görüştü.

9 Ağustos 2017 Saat: 13:30
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.578 kez okunmuştur

Belediye Çay Bahçesi, Öğretmenevi’ne tahsis edilecek
Belediye Çay Bahçesi, Öğretmenevi’ne tahsis edilecek

Kandıra Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı oturumunda 11 gündem maddesi görüşüldü. Birinci gündem maddesinde Akdurak Mahallesi 415 ada 4 nolu parseldeki 27,24 metrekare belediye hissesinin satışı görüşüldü. İlgili madde komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.

CHP’DEN RED

İkinci gündem maddesinde Akdurak Mahallesi 303 ada 4,5 ve 6 nolu parsellerin satışı görüşüldü. Başkan Köken konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu parsellerimizi daha önce SGK’ya önermiştik. Ama Sosyal Güvenlik Kurumu bizim yerlerimizi beğenmemiş. Daha güzel yerleri istemiş. Bizde zaten bu yerleri gözden çıkardığımıza göre ve belediyemizin paraya ihtiyacı olduğuna göre burayı daha iyi fiyata satmayı düşünüyoruz” dedi. CHP grubu bu maddeye red oyu verirken, grubu adına konuşan Recep Şenol, “Biz satmaktan yana değil satın almaktan yanayız” dedi.

ŞEHİT MEHMET UZCAN’IN İSMİ VERİLECEK

Üçüncü gündem maddesinde Kocakaymaz, Terziler ve Kızılcapınar mahallelerinin idari sınırlarının tespiti görüşüldü ve komisyondan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.  Dördüncü gündem maddesinde Kandıralı Şehit Polis Memuru Mehmet Uzcan’ın isminin uygun bir yere verilmesi görüşüldü ve oy birliğiyle Türlü İşler Komisyonu’na havale edildi.

BELEDİYE ÇAY BAHÇESİNİN ÖĞRETMENEVİNE TAHSİSİ

Beşinci gündem maddesinde Osman Aktaş isimli vatandaşın mülkiyeti belediyeye ait Akıncı Mahallesi 156 ada 1 parseldeki taşınmazı satın alma talebi görüşüldü ve incelenmek üzere oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Altıncı gündem maddesinde ise Belediye Çay Bahçesi Şehri Teras Kafe’nin Kandıra Öğretmenevi’ne tahsisi görüşüldü. Başkan Köken, “Kent meydanı projesi sebebiyle Öğretmenevi’nin yıkılması söz konusu. Bu yüzden yeni çareler arıyorlar. Bizden de böyle bir talepleri var. Komisyonumuz uygun görürse tahsis yapacağız” dedi. İlgili madde Plan ve Büyçe Komisyonu’na havale edildi.

ZİRAAT ODASINA YENİ HİZMET BİNASI

Yedinci gündem maddesinde Çarşı Mahallesi 294 ada 15 parsel üzerindeki İsumatik cihazının bulunduğu yerin İSU Genel Müdürlüğü adına bedelsiz olarak tahsis edilmesi görüşüldü ve Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Sekizinci gündem maddesinde ise Ziraat Odası Başkanlığı’nın yeni hizmet binası yapımı için Kandıra Belediyesi ile ortak projesi görüşüldü. Ziraat Odası Başkanlığı’nın izmet binasının yetersiz olduğundan belediyeye ait 38 ada 24 nolu parselle birleştirerek yapılacak olan binanın 2 katı Ziraat Odası’na 2 katı ise belediyeye ait olmak üzere düzenlenen proje oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Dokuzuncu gündem maddesinde ise 2017 yılı evsel katı atık tarifesinin iptali görüşüldü ve Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

KENT MEYDANI İÇİN KAMULAŞTIRILACAK

Onuncu gündem maddesinde Akdurak Mahallesi 135 ada 5 parsel nolu 572,15 metrekare taşınmazın belediye hizmet alanı gözükmesinden dolayı şahsa ait taşınmasın kamulaştırılması görüşüldü. Başkan Köken yaptığı açıklamada, “Belediye binası projesinin ihalesi yapıldı ve ilgili firma belirli bir noktaya getirdi. Aralık ayına kadar kent meydanı projesinin de ihalesinin yapılmasını arzuluyoruz. Kent meydanı projesi içinde kalan Cimsan Kırtasiye’nin bulunduğu alanın kamulaştırılması gerekiyor. Bir an önce değeri üzerinden kamulaştırılması yapılarak projenin hızlandırılmasını istiyoruz” dedi. İlgili madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. On birinci gündem maddesinde Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün hizmet alımı ihalesi görüşüldü ve oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
Coşkun Kırtasiye