Dondurma Site Üstü
Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

Başkan Eyisabuncular: 4 aday çıkarsa sevinirim

CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Vurmaz Eyisabuncular, “Kandıra’da 4 yönetim listesi çıkması bu davanın peşinin bırakılmadığı anlamına gelir. O yüzden 4 aday çıkarsa sevinirim” dedi.

29 Haziran 2017 Saat: 20:57
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 3.550 kez okunmuştur

Başkan Eyisabuncular: 4 aday çıkarsa sevinirim
Başkan Eyisabuncular: 4 aday çıkarsa sevinirim

Bilindiği gibi CHP Genel Merkezi’nden ilçe başkanlıklarına gönderilen takvime göre ilçe kongreleri 23 Eylül tarihinde başlayacak ve 30 Ekim’e kadar sürecek. Bu süreçte gözler ilçe örgütlerine çevrildi. Kandıra kulislerinde kısa süredir örgütün başında olmasına rağmen güzel bir başarı yakalayan ve partililerin teveccühünü kazanan CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Vurmaz Eyisabuncular’ın kongrede yeniden aday olup olmayacağı merak edilirken, bir yandan da karşısına 4 adayın daha çıkabileceği söylentileri kulislerde konuşulmaya başlandı. Eyisabuncular, bu süreçte merak edilenlerle ilgili gazetemize konuştu.

YAPILMAYANLARI YAPTIK

Öncelikle herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Eyisabuncular, şöyle konuştu; “Göreve geldiğimiz günden bugüne daha önceki yönetimlerin hiç yapmadığı basit ama unutulmuş birçok hizmet yaptık. Bunlar ağır siyaset içeren şeyler değil. İnsanlarla öncelikle günlük dille anlaşmaya çalıştık ve herkesi insan kimliğiyle kabul edip, siyasi görüşlerine bakmadan önce dost olmayı denedik. Sonra insanlarla sıcak bir çerçeve içinde evcil bir siyaset yapmayı tercih ettik. Bu da partiye büyük bir hareket getirdi.”

ÖNCELİK DAVA OLMALI

“İstiyorum ki önümüzdeki kongrede ben veya bir başka yönetim seçildiğinde bu anlayış devam ettirilsin. Tekrar eski siyaset anlayışına dönülmesin. Delegelerimizin, üyelerimizin, şimdiye kadar yönetimde bulunmuş veya şimdi bulunan arkadaşlarımızın da önce kişisel hesaplarla değil gerçekten bağlı bulundukları dava hesabıyla yola çıkmalarını isterim.”

4 YÖNETİM ÇIKARSA SEVİNİRİM

“Birkaç adayın çıkacağı söyleniyor. Bu aslında çok da sevindirici bir durum. 4 yönetim listesi çıkması gerçekten 50 tane kalifiye insanın yönetimlerde kendisine yer bulabilmiş olduğunu ve gerçekten bu davanın peşinin bırakılmadığı anlamına gelir. O yüzden 4 aday çıkarsa ben sevinirim. Şimdiye kadar hiçbir yerde yüzde yüz adayım demedim. Benim aday olmam konusunda gerçekten üzerimce baskı ve teveccüh var. Herkes için hayırlı olsun.”

FARKLI YÖNETİM ANLAYIŞI

“Yönetimdeki yapılar bence daha farklı olmalı. Bu tüm siyasi partiler için geçerli. Her yönetimde sadece başkanın konuştuğu değil, her gittiğimiz yerde başkanın söz aldığı değil, başkan kadar konulara hâkim, halka güzel bir şekilde hitap edebilen 3-4 tane hatip olmalı. Yerel ağırlıklı bir bölgede yaşadığımız için kesinlikle tarımla yakından ilgilenen bir mühendis, gençlerle yakından temas kurabilecek bir ağabey ve kadın ağırlıklı olmalı. Dolayısıyla ben veya bir başkası aday çıkarken bu şekilde örgütlenmesini tercih ederim.”

ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

“Ben her zaman olduğu gibi CHP’nin çok çalışması gerektiğini düşünüyorum. Eğer varsa kendi içindeki çatışmalardan arınmalı ve gerçekten artık dava sahibi insanlar hedef gözetilmemeli. Hepimizin bazı hesapları olabilir ama bunları kişisel çıkarlarımız uğruna birilerini lekelemek, karalamak, kösteklemek, tökezlemek anlamında kullanırsak ne siyasette ne hayatta, ne dünyada ne de ahrette başarılı olamayacağımız gerçek.”

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat