Dondurma Site Üstü
Logonun alti
Hbaer İhbar
levet gödek

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.


KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Röportaj

‘Akşener, parti kursa bile etkili olmaz’

MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur, partiden ihraç edilen Meral Akşener’in yeni bir parti kursa bile etkili olamayacağını söyledi.

28 Haziran 2017 Saat: 21:02
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 6.181 kez okunmuştur

‘Akşener, parti kursa bile etkili olmaz’
‘Akşener, parti kursa bile etkili olmaz’

MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur, partideki son gelişmeleri gazetemize değerlendirdi. Bilindiği gibi MHP geçtiğimiz yıl 19 Haziran günü kurultaya gitmiş, Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan, Bahçeli'nin karşısına rakip olarak çıkmıştı. Ancak kurultay, Genel Merkez'in girişimiyle mahkemeye taşınmış ve Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi Olağanüstü Genel Kurulu iptal etmişti. Bu gelişmenin ardından gözler partiden ihraç edilen Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan gibi isimlerin yeni bir parti kurup kurmayacağı ile ilgili alacakları kararlara çevrildi. Başkan Uğur da partideki gelişmeler ve Kandıra’daki çalışmalarıyla ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

ÖNCE VATAN

Başkan Uğur, şöyle konuştu; “15 Temmuz’dan sonraki süreç Türkiye’de yeni bir siyasi konjonktür ortaya çıkardı ve kısır çekişmelerin ortadan kalkması, Türkiye’nin ileri gitmesi için iç siyasetin değişmesi gerektiğini gösterdi. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman önce vatan, millet, devlet demiştir. Barajların altında kalma uğruna, seçilememe uğruna ülkenin menfaati uğruna karar alıp sıkıntısını hep çekmiştir. Bu çizgisinden de vazgeçmeyecektir. Ülkede olduğu gibi Kandıra’da da aynı tutum sergilenecektir. Biz yapıcı, ülkenin menfaatine olan, insanlarımızın huzuru ve refahı için gereken bir siyasi tutum izleyeceğiz. Siyasetteki kısır çekişmeleri bırakıp, ülkemizin gelişmesi için uygun olan ne varsa yapacağız.”

YANLIŞLARIN KARŞISINDAYIZ

“Bu iktidarda olan partinin yanlışlarını görmeyeceğiz veya yaptığı hatalara göz yumacağız, sessiz kalacağız anlamına gelmesin. Ülke ve milletimizin menfaatine olan her şeyin yanında olduğumuz gibi yanlışların da karşısında olacağız. Belediye vatandaşın sorununu çözmüyorsa, hizmet götürmüyorsa, gerektiği hizmetleri yapmıyorsa tepkimizi göstereceğiz. Ama vatandaşın refahı için adım atılıyorsa da taşın altına elimizi koyacağız.”

MUHALİFLER PARTİDEN SIYRILIYOR

Parti içindeki ayrışmalara da değinen Uğur, “15 Temmuz’dan sonra partimiz muhalif grup ve genel merkezci grup olarak ikiye ayrılmış gibi bir algı oluşmuştu. Bu algı yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Artık taşlar yerine oturuyor. Muhalif grubu oluşturmak isteyen belli kişiler partiden sıyrılıyor. Gerçekten MHP’li olan, ülkücü olan insanlar partisine her şekilde sahip çıkıyor. Muhalif düşünenler 15 Temmuz’da Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin nasıl doğru bir yol, ne kadar doğru bir politika izlediğini gördüler. Haklı çıktığını herkes gördü. Yakında parti içinde muhalefet grubunun kalacağını sanmıyorum. Çünkü üç hilale oy veren bir ülkücü başka bir yere oy veremez” dedi.

PARTİ KURSA BİLE

Meral Akşener’in yeni bir parti kursa da etkili olamayacağını söyleyen Uğur, şöyle konuştu; “İdari ve yönetim kadrolarından kayma olacağını sanmıyorum. Ama alt yapılardan çok yüksek oranda olmasa da kayma olabilir. Objektif bakmak gerek. Bu sadece Meral Akşener için değil. Sağcı veya solcu yeni bir parti kurulduğunda mutlaka sağ parti sağ partilerden, sol parti de sol partilerin seçmenlerini kendilerine çekecektir. Meral Akşener de yeni bir parti kurarsa mutlaka taban bulacaktır. Ama bulduğu taban onun ayakta kalmasına yetecek mi, önemli olan bu. Ben taban mutlaka bulsa da ülkede etki yaratacağını düşünmüyorum.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Yaman
Bebek fındık
Coşkun Kırtasiye
dönmez
Depolama Taşıma iletme sistemi Merdiven Tırmanma Cihazı Engelli merdiven tırmanıcı Uluslararası evden eve nakliyat Adaklık lazer epilasyon Ankara evden eve nakliyat