Hbaer İhbar
Yılmaz Usta

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Video

Foto Galeri

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

Siyaset

Afrin’de ve diğer bölgelerde PYD’yi adım atamaz hale getireceğiz

Kandıra ziyaretinde Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Nasıl Türkiye içerisinde PKK’yı adım atamaz hale getirdiysek, Afrin’de ve diğer bölgelerde PYD’y

5 Şubat 2018 Saat: 09:58
YORUM YAP Tavsiye Et Yazdır

Bu haber 1.256 kez okunmuştur

Afrin’de ve diğer bölgelerde PYD’yi adım atamaz hale getireceğiz
Afrin’de ve diğer bölgelerde PYD’yi adım atamaz hale getireceğiz

AK Parti Kandıra İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklamalarda bulundu. Işık, “Birilerinin güvenliğinin sağlanması için maalesef birilerinin huzurunun bozulması gerekiyor. Bu bizim kabul edeceğimiz bir anlayış değil. Onun için bölgede birinci Körfez Savaşı ile başlayan bir altüst olma süreci yaşanıyor. Bu sürecin Türkiye’ye etkisinin en az olması için hükumet olarak çalışıyoruz. Irak’tan sonra da Suriye’nin parçalanması, önce DEAŞ’ın, şimdi de PYD’nin hakimiyet oluşturma çalışması Türkiye’nin hem milli güvenliği açısından son derece önemli bir tehdittir. PYD bir terör örgütüdür, PKK ne ise PYD odur. Bu terörist yapının Suriye’de veya başka bir bölgede alan hakimiyeti oluşturması Türkiye’nin milli çıkarlarına doğrudan tehdittir. Bu tehdidin bertaraf edilmesi de Türkiye’nin en doğal hakkıdır. PKK ile organik bağını bildikleri halde PYD’yi terör örgütleri listesine almamak gaflettir” dedi

YARIN DAHA BÜYÜK BEDELLER ÖDEMEK ZORUNDA KALIRIZ

Suriye’de terör örgütlerinin alan oluşturmasını Türkiye'nin görmemezlikten gelerek sessiz kalamayacağını ifade eden Işık, "Öncelikle Fırat Kalkanı Harekatı ile Akdeniz'e ulaşma hülyalarına büyük bir darbe vurduk. Şimdi aynı operasyon Afrin’de de yapılıyor. Kahraman Mehmetçiğimiz canı pahasına böyle bir oluşuma müsaade etmeyeceğini bütün dünyaya gösteriyor. Dün 8 tane şehidimiz vardı. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Bu mücadele mutlaka ama mutlaka yapılması gereken bir mücadele. Eğer bugün bu mücadeleden geri durursak, yarın daha büyük bedeller ödemek zorunda kalırız” diye konuştu.

PYD’Yİ ADIM ATAMAZ HALE GETİRECEĞİZ

Teröristleri Afrin’den ve bölgeden temizleyene kadar mücadeleye devam edeceklerini dile getiren Işık, "Hiçbir terör örgütünün bölgede yapılanmasına Türkiye müsaade edemez. Nasıl DEAŞ ile mücadele ettiysek, PYD/YPG ile de mücadele edeceğiz. Nasıl Türkiye içerisinde PKK’yı adım atamaz hale getirdiysek, Afrin’de ve diğer bölgelerde de PYD’yi de adım atamaz hale getireceğiz. Bu Türkiye’nin milli güvenlik meselesidir. Hiç kimse Türkiye bu işi niye yapıyor deme hakkına sahip değildir. Türkiye kendi güvenliğini sağlamak zorundadır. Türkiye kendi güvenliğini başkasının himmetine emanet edemez. Onun için yapmamız gerekeni yapıyoruz, bundan sonra da yapacağız” şeklinde konuştu.

HİÇ KİMSE TÜRKİYE’NİN HAKLI MÜCADELESİNİ SAPTIRAMAZ

Suriye’de yapılan operasyon sonucunda birilerinin hesaplarını bozduklarını söyleyen Işık, “Neymiş efendim, bu operasyon Kürtlere karşı yapılıyormuş. Hayır Kürtler bizim kardeşimizdir. Biz bin yıldır bu topraklarda birlikte yaşıyoruz. Hiç kimse Türkiye’nin haklı mücadelesini saptıramaz. Hiç kimse Türkiye’nin terör örgütüne karşı verdiği mücadeleyi Kürtlere karşı veriliyormuş gibi gösteremez. Biz mücadeleyi terör örgütlerine karşı veriyoruz. Türk askeri kesinlikle tek bir sivilin zarar görmemesi için elinden gelen her şeyi yapar” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kandıranın Sesi, Haberin Doğru Adresi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
dönmez
yaman
daş
Coşkun Kırtasiye